راهنمای کامل ربات تریدینگ صرافی BingX

آموزش صرافی
آموزش ربات بینگ ایکس

اگر سابقه معامله در بازار رمزارزها را داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید که نوسانات قیمت در آن‌ها شدید است. از طرفی دیگر، تنها بازار مالی دنیاست که ۲۴ ساعت شبانه‌روز در هفت روز هفته فعال است. بنابراین، طبیعی است که فرصت‌های معاملاتی فراوانی در این بازار ایجاد شوند که معامله‌گران نتوانند از آن‌ها استفاده کنند. معامله گرید در BingX راه ایدئالی برای استفاده حداکثری از فرصت‌های کسب سود در بازار کریپتوکارنسی به‌شمار می‌رود. در این مطلب قصد داریم راهنمای کاملی از نحوه استفاده ربات تریدینگ صرافی BingX را ارائه کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

ربات تریدینگ چیست؟

ربات تریدینگ ابزاری است که برخی صرافی‌های ارز دیجیتال در اختیار معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال قرار می‌دهند. به کمک این ابزار، می‌توانید استراتژی معاملاتی خود را به‌صورت خودکار پیاده‌سازی کنید. برای این منظور کافی است یک جفت ارز معاملاتی را انتخاب و شرایط خرید و فروش را برای ربات تعریف کنید. مادامی‌که شرایط تعریف‌شده شما در بازار برقرار باشد، رباتْ خرید و فروش را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. برای استفاده از این ربات‌ها باید ملاحظات خاصی را در نظر بگیرید.

معرفی ربات تریدینگ صرافی BingX

برای دسترسی به ربات تریدینگ صرافی BingX، می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن موبایل آن استفاده کنید. نحوه ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در آن را در مقاله صرافی BingX بررسی کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با صرافی بینگ ایکس، به این مقاله مراجعه کنید.

ربات تریدینگ صرافی BingX

پس از ورود به حساب کاربری، در منوی بالای صفحه با انتخاب گزینه Grid Trading، به صفحه ربات این صرافی دسترسی خواهید داشت. تعداد کاربران ربات صرافی بینگ ایکس از صد هزار نفر فراتر رفته است. در بخش Create در صفحه ربات تریدینگ صرافی BingX سه بخش وجود دارد:

 • Stop Grid
 • Spot Infinity Grid
 • Futures Grid
آموزش جامع ربات صرافی بینگ ایکس

در زیر هریک از این بخش‌ها مجموع سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در هریک به همراه تعداد کاربران آن‌ها ذکر شده است. می‌توانید ربات اختصاصی خود را زیر هریک از این سه بخش ایجاد کنید. در ادامه، هریک از این بخش‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Spot Grid

اسپات گرید در صرافی bingx

اگر اولین بار است که قصد دارید از ربات تریدینگ صرافی BingX استفاده کنید، توصیه می‌کنیم به سراغ اسپات گرید بروید. ماهیت این بخش در جمله ساده‌ای خلاصه می‌شود: خرید ارز دیجیتال در قیمت کم و فروش آن در قیمت زیاد برای کسب بیشترین سود ممکن. این استراتژی ساده یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کاربردی برای بازارهای پُرنوسان مانند کریپتوکارنسی است.

به زبان ساده، در این بخش یک بازه قیمت را برای خرید و فروش جفت ارز معاملاتی خود انتخاب می‌کنید. ربات تریدینگ صرافی BingX این بازه انتخاب‌شده را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند. هریک از این بخش‌ها با عنوان یک گرید (Grid) شناخته می‌شود. با کاهش قیمت ارز دیجیتال به سمت کف بازه تعیین‌شده به ازای هر گرید، ربات برای خرید آن اقدام می‌کند و با افزایش قیمت ارز دیجیتال به سمت سقف بازه مشخص‌شده به ازای هر گرید، ربات برای فروش آن اقدام می‌کند. خرید و فروش رمزارز تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دارایی بین بازه تعیین‌شده از سوی شما نوسان داشته باشد.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Spot Grid، باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Spot Grid صرافی bingx
 1. در صفحه ربات تریدینگ BingX وارد بخش Spot Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. سپس کف محدوده قیمت (Price L)، سقف محدوده قیمت (Price H) و تعداد گریدهای بازه قیمتی را مشخص کنید. البته با انتخاب گزینه Auto، صرافی به طور خودکار تعداد گریدهای محدوده قیمت را مشخص می‌کند.
 4. در ادامه، باید مقدار سرمایه مدنظر برای خرید و فروش را تعیین کنید.

به همین سادگی استراتژی معاملات اسپات گرید در ربات BingX تعیین می‌شود و می‌توانید آن را به جریان بیندازید. خبر بسیار خوب اینکه استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX کاملاً رایگان است و فقط کارمزد معاملات اسپات از شما دریافت می‌شود.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Spot Infinity Grid

اسپات اینفینیتی گرید در صرافی بینگ اکس

بخش Spot Infinity Grid نسخه پیشرفته‌تری از Spot Grid است. به کمک این بخش می‌توانید از فرصت‌های معاملاتی در بازاری پرنوسان نهایت بهره‌برداری را داشته باشید. استراتژی اسپات گرید در کنار مزایای چشمگیرش، نقاط ضعفی نیز دارد. همان‌طور که اشاره کردیم، در این استراتژی باید کف و سقف محدوده خرید و فروش ربات را مشخص کنید. حال تصور کنید قیمت ارز دیجیتال از سقف تعیین‌شده فراتر رود. به این ترتیب، ربات عملاً کار خرید و فروش را متوقف می‌کند. این اتفاق سبب از دست رفتن فرصت‌های معاملاتی می‌شود.

بخش Spot Infinity Grid برای حل مشکل مذکور ایجاد شده است. در این بخش به تعیین سقف برای خرید و فروش ربات تریدینگ صرافی BingX نیاز نیست و می‌توانید در یک بازار روبه‌رشد، از فرصت‌های کسب سود بهره‌مند شوید.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Spot Infinity Grid باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Spot Infinity Grid صرافی بینگ ایکس
 1. در صفحه ربات تریدینگ وارد بخش Spot Infinity Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. در ادامه، کف محدوده قیمت (Price L) و میزان سود هر گرید (Profit per grid) را تعیین کنید. با انتخاب گزینه Auto، صرافی نرخ سود گرید را به صورت خودکار تعیین می‌کند.
 4. در پایان، میزان سرمایه مدنظر برای خرید و فروش را مشخص کنید.

به همین سادگی، استراتژی Spot Infinity Grid فعال و ربات برای انجام معاملات به صورت خودکار در طول شبانه‌روز فعال می‌شود. استفاده از ربات تریدینگ بینگ ایکس در بخش Spot Infinity Grid نیز رایگان است و فقط کارمزد معاملات از شما دریافت می‌شود.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Futures Grid

Futures Grid بخش سوم ربات تریدینگ صرافی BingX است که امکان معاملات فیوچرز را برای معامله‌گران فراهم می‌کند. معاملات آتی با ریسک زیادی همراه است؛ اما با استفاده از ربات تریدینگ می‌توانید تا حد قابل توجهی ریسک موجود را مدیریت کنید. در جریان باز و بسته کردن پوزیشن‌های معاملاتی در ربات تریدینگ، آربیتراژ تشکیل می‌شود. در مقایسه با اسپات گرید، امکان استفاده از اهرم بالاتر در بخش فیوچرز گرید وجود دارد. البته این موضوع به همان میزان که شانس سود شما را افزایش می‌دهد، ریسک معاملات را نیز بیشتر می‌کند.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Fututres Grid باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Futures Grid صرافی bingx
 1. در صفحه ربات تریدینگ صرافی BingX، وارد بخش Futures Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. نرخ سود گریدهای معاملاتی را مشخص کنید. با انتخاب گزینه Auto، صرافی به طور خودکار این بخش را تکمیل می‌کند.
 4. اهرم معاملاتی (Leverage) مدنظر خود را مشخص کنید.
 5. میزان سرمایه در اختیار ربات برای معاملات را تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: ربات تریدینگ کوکوین چیست؟ راهنمای جامع Trading Bot صرافی کوکوین

علاوه بر آن، امکان تعیین حد ضرر برای پوزیشن‌های معاملاتی این بخش نیز وجود دارد. با فعال شدن حد ضرر، ربات تریدینگ تمام پوزیشن‌های باز را به طور خودکار می‌بندد. کاربران برای استفاده از بخش فیوچرز گرید بینگ ایکس نیز نیازی به پرداخت کارمزد ندارند؛ فقط ۰/۰۲ درصد کارمزد میکر و ۰/۰۴ درصد کارمزد تیکر مشابه معاملات دستی برای هر معامله از کاربران دریافت می‌شود.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX پرداختیم. نکته مهم اینکه کسب سود در ربات بینگ ایکس به‌هیچ‌وجه تضمین‌شده نیست. استراتژی معاملاتی‌ای که برای ربات تعریف می‌کنید، نقش بسزایی در شانس شما برای موفقیت و کسب سود دارد. بنابراین، لازم است که با در نظر گرفتن اصول مدیریت سرمایه و تحلیل تکنیکال، استراتژی دقیقی را برای معاملات گرید در BingX تعریف کنید. به این ترتیب، می‌توانید از متضرر شدن در استفاده از ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس تا حد زیادی جلوگیری کنید.

امتیاز شما به این محتوا

4.1 / 5. 27

میانگین امتیازات: 4.1/5
تعداد امتیاز: 27
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.

سوالات متداول

1معاملات گرید در بینگ ایکس چیست؟

صرافی بینگ ایکس ربات تریدینگ را برای پیاده‌سازی استراتژی معاملات اسپات و فیوچرز به‌صورت خودکار در اختیار تریدرها قرار داده است.

2گرید اسپات چیست؟

بخش گرید اسپات صرافی BingX برای خرید و فروش خودکار جفت ارزهای معاملاتی در نظر گرفته شده است. از این بخش معمولاً زمانی استفاده می‌کنند که بازار در روند نزولی یا صعودی قرار دارد.

3گرید فیوچرز چیست؟

با استفاده از بخش گرید فیوچرز در بینگ ایکس، می‌توانید معاملات فیوچرز خود در بازار کریپتوکارنسی را به‌صورت خودکار انجام دهید.

4آیا استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX رایگان است؟

بله؛ معاملات گرید در BingX بدون دریافت کارمزد اضافی در دسترس شما قرار دارد.

5آیا ربات تریدینگ BingX از کپی تریدینگ پشتیبانی می‌کند؟

در بخش Spot Grid از کپی تریدینگ پشتیبانی می‌شود؛ اما در بخش Spot Infinity Grid و Futures Grid هنوز این قابلیت افزوده نشده است.

6منظور از سود به ازای هر شبکه (Profit per Grid) چیست؟

این عبارت به معنی میانگین سود از هر خرید یا فروش در محدوده قیمت منهای کارمزد معاملاتی است. فرض کنید قیمت BTC/USDT بیست هزار دلار است. شما نرخ سود به ازای هر شبکه را ۱ درصد تعیین می‌کنید. در این صورت، اگر قیمت به ۲۰۲۰۰ دلار برسد، ربات سفارش فروش را ۲۰۰ دلار ثبت می‌کند.

7منظور از سود آربیتراژ (Arbitrage Profit) چیست؟

اختلاف قیمت بین سفارش خرید با سفارش فروش را با نام سود آربیتراژ می‌شناسند.

8برای استفاده از ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس باید کدام حساب را شارژ کنیم؟

برای کار کردن با ربات تریدر صرافی BingX، باید موجودی کیف پول Fund خود را شارژ کنید.

9آیا برای استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX باید رایانه یا موبایل همواره روشن باشد؟

خیر؛ بعد از فعال کردن ربات تریدر در بینگ ایکس، معاملات به صورت خودکار روی سرور صرافی BingX اجرا می‌شوند.

10بین ربات تریدینگ و پلتفرم کپی تریدینگ بینگ ایکس، کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

هریک از این دو پلتفرم ویژگی‌های خاصی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به فکر درآمدزایی باشید. کپی تریدینگ صرافی BingX بیشتر برای تریدرهای تازه‌کار مناسب است؛ درحالی‌که برای راه‌اندازی ربات تریدینگ باید دانش و مهارت بیشتری داشته باشید.

11آیا امکان استفاده آزمایشی از ربات تریدر صرافی BingX وجود دارد؟

خیر؛ در حال حاضر امکان استفاده آزمایشی از ربات تریدر صرافی بینگ ایکس وجود ندارد.

12آیا برداشت سود بدون توقف ربات بینگ ایکس امکان‌پذیر است؟

خیر؛ تنها زمانی می‌توانید سود حاصل از معاملات ربات بینگ ایکس را برداشت کنید که دستور توقف آن را صادر کنید.

13برای معامله گرید در BingX موجودی را به کدام حساب انتقال دهیم؟

برای فعال‌سازی ربات بینگ ایکس باید موجودی خود را به حساب Fund در کیف پول این صرافی انتقال دهید.

دیدگاه خود را به اشتراک گذارید

حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • احمددهقان

  درود . اشتراک برای استفاده از دانش و تجربیات شما ، سپاسگذار شما

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ پاسخ
 • حیدر ق

  سلام
  توی گرید فیوچرز بینگ ایکس
  یه بخشی هست که نوشته خنثی ، لانک ، شورت
  اگه بخوایم هم از لانک و هم شورت استفاده کنیم
  باید روی خنثی بذاریم؟

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ پاسخ
 • عرفان

  سلام کسی سود ماهیانه ی این ربات اسپات گرید رو می دونه؟

  ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ پاسخ
 • علی

  با سلام و احترام / سوالی از خدمتتان داشتم / در ربات اسپات گرید آیا راهی وجود دارد که بدون بستن ربات اقدام به برداشت سود خودمان بکنیم ؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی عزیز
   این مورد که گفتی رو بررسی کردم ولی راه حلی پیدا نکردم متاسفانه.
   در حال حاضر سود و زیان مثل یک معامله روی ربات قرار میگیره تا زمانی که متوقف بشه.

   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ پاسخ
 • بیت کوین

  گرید تردینگ مال این صرافی شایدم مال همه صرافی ها هر سه حالتش واقعا افتضاحه ترید شخصی خیلی خیلی بهتره. راحت بگم یک نوع شیادیه گواش را نخورید. این ربات عمومی که گذاشتن سرکاریه محضه. قیمت ده دفعه می‌ره سقف میاد کف آخر سر تف کف دست آدم می‌زاره همه حالتاش مو به مو اجرا شده الکیه. حتی ارقام خودکارش بهتره نتایج نوشته شده به نظر عدد سازیه

  ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ پاسخ
 • رضا

  همنطور که سود داره ضررم داره

  ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ پاسخ
 • محمد

  برای شروع بکار ربات باید کدوم کیف پول رو شارژ کنیم؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام محمد عزیز
   برای استفاده از ربات تریدر صرافی بینگ ایکس کافی پولتون داخل کیف پول Funds باشه.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ پاسخ
   • اسماعیل داودیان

    Funds
    این يه کیف پول جدیده که باید از گوگل پلی دانلود کنم ، يا منظورتون چیز دیگری است.

    ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام اسماعیل عزیز
     خیر این کیف پولی نیست که شما نصب کنید. زمانی که داخل صرافی Bingx ثبت نام می کنید بخش دارایی های شما به چند بخش تقسیم میشه که بخش دارایی های اسپات با نام Funds نام گذاری شده.

     ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ پاسخ
 • محمد

  درود بر شما..
  برای استفاده از ربات آیا لازمه سیستم ۲۴ ساعت روشن باشه و اینترنت متصل یا همینکه فعال بشه دیگه میره رو سرور صرافی ؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام محمد عزیز
   برای استفاده از ربات صرافی bingx نیازی به روشن بودن سیستم شما نیست و این ربات در سمت سرور صرافی اجرا میشه.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ پاسخ
 • کریمی

  از دوستان کسی تا حالا از ربات bingx استفاده کرده؟

  ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پاسخ
  • ابوالفضل

   آره من از من استفاده کردم اسپات گرید ،
   ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری کردم توی چهار پنج ساعت ۶ دلار سود داد

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ پاسخ
منو
جستجو ورود/ثبت نام سبد خرید
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره