آیا تمایل دارید به جای شما، یک ربات معاملاتتان در بازار رمزارزها را مدیریت کند؟ واقعیت این است که نوسانات قیمت رمزارزها بسیار زیاد است. در چنین شرایطی، برای افزایش شانس کسب سود و کاهش احتمال ضرر در معاملات، لازم است استراتژی مشخصی داشته باشید و در کنار آن، زمان زیادی را برای معاملات صرف کنید. صرافی‌های ارز دیجیتال برای حل این چالش، پیشنهادی کاربردی به تریدرها ارائه می‌کنند. ربات تریدینگ ابزاری کاربردی است که می‌توانید استراتژی شخصی خود را در آن تعریف کنید. سپس اجرای معاملات خرید و فروش رمزارزها را به ربات بسپارید. در این مطلب آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX برای ایرانیان را آماده کرده‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

معرفی ربات تریدینگ صرافی BingX

برای دسترسی به ربات تریدینگ صرافی BingX، می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن موبایل آن استفاده کنید. نحوه ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در آن را در مقاله صرافی BingX بررسی کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با صرافی بینگ ایکس، به این مقاله مراجعه کنید.

ربات تریدینگ صرافی BingX

پس از ورود به حساب کاربری، در منوی بالای صفحه با انتخاب گزینه Grid Trading، به صفحه ربات این صرافی دسترسی خواهید داشت. تعداد کاربران ربات صرافی بینگ ایکس از صد هزار نفر فراتر رفته است. در بخش Create در صفحه ربات تریدینگ صرافی BingX سه بخش وجود دارد:

 • Stop Grid
 • Spot Infinity Grid
 • Futures Grid
آموزش جامع ربات صرافی بینگ ایکس

در زیر هریک از این بخش‌ها مجموع سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در هریک به همراه تعداد کاربران آن‌ها ذکر شده است. می‌توانید ربات اختصاصی خود را زیر هریک از این سه بخش ایجاد کنید. در ادامه، هریک از این بخش‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Spot Grid

اسپات گرید در صرافی bingx

اگر اولین بار است که قصد دارید از ربات تریدینگ صرافی BingX استفاده کنید، توصیه می‌کنیم به سراغ اسپات گرید بروید. ماهیت این بخش در جمله ساده‌ای خلاصه می‌شود: خرید ارز دیجیتال در قیمت کم و فروش آن در قیمت زیاد برای کسب بیشترین سود ممکن. این استراتژی ساده یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کاربردی برای بازارهای پُرنوسان مانند کریپتوکارنسی است.

به زبان ساده، در این بخش یک بازه قیمت را برای خرید و فروش جفت ارز معاملاتی خود انتخاب می‌کنید. ربات تریدینگ صرافی BingX این بازه انتخاب‌شده را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند. هریک از این بخش‌ها با عنوان یک گرید (Grid) شناخته می‌شود. با کاهش قیمت ارز دیجیتال به سمت کف بازه تعیین‌شده به ازای هر گرید، ربات برای خرید آن اقدام می‌کند و با افزایش قیمت ارز دیجیتال به سمت سقف بازه مشخص‌شده به ازای هر گرید، ربات برای فروش آن اقدام می‌کند. خرید و فروش رمزارز تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دارایی بین بازه تعیین‌شده از سوی شما نوسان داشته باشد.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Spot Grid، باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Spot Grid صرافی bingx
 1. در صفحه ربات تریدینگ BingX وارد بخش Spot Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. سپس کف محدوده قیمت (Price L)، سقف محدوده قیمت (Price H) و تعداد گریدهای بازه قیمتی را مشخص کنید. البته با انتخاب گزینه Auto، صرافی به طور خودکار تعداد گریدهای محدوده قیمت را مشخص می‌کند.
 4. در ادامه، باید مقدار سرمایه مدنظر برای خرید و فروش را تعیین کنید.

به همین سادگی استراتژی معاملات اسپات گرید در ربات BingX تعیین می‌شود و می‌توانید آن را به جریان بیندازید. خبر بسیار خوب اینکه استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX کاملاً رایگان است و فقط کارمزد معاملات اسپات از شما دریافت می‌شود.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Spot Infinity Grid

اسپات اینفینیتی گرید در صرافی بینگ اکس

بخش Spot Infinity Grid نسخه پیشرفته‌تری از Spot Grid است. به کمک این بخش می‌توانید از فرصت‌های معاملاتی در بازاری پرنوسان نهایت بهره‌برداری را داشته باشید. استراتژی اسپات گرید در کنار مزایای چشمگیرش، نقاط ضعفی نیز دارد. همان‌طور که اشاره کردیم، در این استراتژی باید کف و سقف محدوده خرید و فروش ربات را مشخص کنید. حال تصور کنید قیمت ارز دیجیتال از سقف تعیین‌شده فراتر رود. به این ترتیب، ربات عملاً کار خرید و فروش را متوقف می‌کند. این اتفاق سبب از دست رفتن فرصت‌های معاملاتی می‌شود.

بخش Spot Infinity Grid برای حل مشکل مذکور ایجاد شده است. در این بخش به تعیین سقف برای خرید و فروش ربات تریدینگ صرافی BingX نیاز نیست و می‌توانید در یک بازار روبه‌رشد، از فرصت‌های کسب سود بهره‌مند شوید.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Spot Infinity Grid باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Spot Infinity Grid صرافی بینگ ایکس
 1. در صفحه ربات تریدینگ وارد بخش Spot Infinity Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. در ادامه، کف محدوده قیمت (Price L) و میزان سود هر گرید (Profit per grid) را تعیین کنید. با انتخاب گزینه Auto، صرافی نرخ سود گرید را به صورت خودکار تعیین می‌کند.
 4. در پایان، میزان سرمایه مدنظر برای خرید و فروش را مشخص کنید.

به همین سادگی، استراتژی Spot Infinity Grid فعال و ربات برای انجام معاملات به صورت خودکار در طول شبانه‌روز فعال می‌شود. استفاده از ربات تریدینگ بینگ ایکس در بخش Spot Infinity Grid نیز رایگان است و فقط کارمزد معاملات از شما دریافت می‌شود.

آموزش ربات تریدینگ صرافی BingX؛ بخش Futures Grid

Futures Grid بخش سوم ربات تریدینگ صرافی BingX است که امکان معاملات فیوچرز را برای معامله‌گران فراهم می‌کند. معاملات آتی با ریسک زیادی همراه است؛ اما با استفاده از ربات تریدینگ می‌توانید تا حد قابل توجهی ریسک موجود را مدیریت کنید. در جریان باز و بسته کردن پوزیشن‌های معاملاتی در ربات تریدینگ، آربیتراژ تشکیل می‌شود. در مقایسه با اسپات گرید، امکان استفاده از اهرم بالاتر در بخش فیوچرز گرید وجود دارد. البته این موضوع به همان میزان که شانس سود شما را افزایش می‌دهد، ریسک معاملات را نیز بیشتر می‌کند.

برای فعال‌سازی استراتژی اختصاصی خود در بخش Fututres Grid باید مراحل زیر را طی کنید:

ربات Futures Grid صرافی bingx
 1. در صفحه ربات تریدینگ صرافی BingX، وارد بخش Futures Grid شوید و روی گزینه Create کلیک کنید.
 2. جفت ارز معاملاتی مدنظر را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 3. نرخ سود گریدهای معاملاتی را مشخص کنید. با انتخاب گزینه Auto، صرافی به طور خودکار این بخش را تکمیل می‌کند.
 4. اهرم معاملاتی (Leverage) مدنظر خود را مشخص کنید.
 5. میزان سرمایه در اختیار ربات برای معاملات را تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: ربات تریدینگ کوکوین چیست؟ راهنمای جامع Trading Bot صرافی کوکوین

علاوه بر آن، امکان تعیین حد ضرر برای پوزیشن‌های معاملاتی این بخش نیز وجود دارد. با فعال شدن حد ضرر، ربات تریدینگ تمام پوزیشن‌های باز را به طور خودکار می‌بندد. کاربران برای استفاده از بخش فیوچرز گرید بینگ ایکس نیز نیازی به پرداخت کارمزد ندارند؛ فقط ۰/۰۲ درصد کارمزد میکر و ۰/۰۴ درصد کارمزد تیکر مشابه معاملات دستی برای هر معامله از کاربران دریافت می‌شود.

سؤالات متداول

۱. آیا استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX با کارمزد همراه است؟

خیر؛ استفاده از ربات تریدینگ BingX کاملاً رایگان است.

۲. آیا ربات تریدینگ BingX از کپی تریدینگ پشتیبانی می‌کند؟

در بخش Spot Grid از کپی تریدینگ پشتیبانی می‌شود؛ اما در بخش Spot Infinity Grid و Futures Grid هنوز این قابلیت افزوده نشده است.

۳. منظور از سود به ازای هر شبکه (Profit per Grid) چیست؟

این عبارت به معنی میانگین سود از هر خرید یا فروش در محدوده قیمت منهای کارمزد معاملاتی است. فرض کنید قیمت BTC/USDT بیست هزار دلار است. شما نرخ سود به ازای هر شبکه را ۱ درصد تعیین می‌کنید. در این صورت، اگر قیمت به ۲۰۲۰۰ دلار برسد، ربات سفارش فروش را ۲۰۰ دلار ثبت می‌کند.

۴. منظور از سود آربیتراژ (Arbitrage Profit) چیست؟

اختلاف قیمت بین سفارش خرید با سفارش فروش را با نام سود آربیتراژ می‌شناسند.

۵. برای استفاده از ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس باید کدام حساب را شارژ کنیم؟

برای کار کردن با ربات تریدر صرافی BingX، باید موجودی کیف پول Fund خود را شارژ کنید.

۶. آیا برای استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX باید رایانه یا موبایل همواره روشن باشد؟

خیر؛ بعد از فعال کردن ربات تریدر در بینگ ایکس، معاملات به صورت خودکار روی سرور صرافی BingX اجرا می‌شوند.

۷. بین ربات تریدینگ و پلتفرم کپی تریدینگ بینگ ایکس، کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

هریک از این دو پلتفرم ویژگی‌های خاصی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به فکر درآمدزایی باشید. کپی تریدینگ صرافی BingX بیشتر برای تریدرهای تازه‌کار مناسب است؛ درحالی‌که برای راه‌اندازی ربات تریدینگ باید دانش و مهارت بیشتری داشته باشید.

۸. آیا امکان استفاده آزمایشی از ربات تریدر صرافی BingX وجود دارد؟

خیر؛ در حال حاضر امکان استفاده آزمایشی از ربات تریدر صرافی بینگ ایکس وجود ندارد.

کلام پایانی

در این مطلب نحوه استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX را بررسی کردیم. با استفاده از ربات تریدینگ می‌توانید تأثیر منفی احساسات در انجام معاملات را به طور کامل از بین ببرید. از طرف دیگر، بازار کریپتوکارنسی ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته فعال است. به کمک ربات تریدینگ بینگ ایکس می‌توانید از تمام فرصت‌های معاملاتی موجود استفاده کنید. آیا شما نیز تجربه استفاده از ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس را دارید؟ نظرات و سؤالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.