۱۰ بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان ۲۰۲۴

آموزش کیف پول ها
بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

مردم ایران در طول سال‌های اخیر با یک روند رو به رشد قابل توجهی وارد بازار رمزارزها شده‌اند. این روند صعودی در حال حاضر نیز در کشور ما ادامه دارد. در سال بهار سال ۱۴۰۰ در یک روز برای نخستین حجم نقدینگی که در کشور ما در بازار ارزهای دیجیتال جابه‌جا شد، از حجم نقدینگی بازار بورس تهران فراتر رفت. این مسئله توجهات بسیار زیادی را به خود جلب کرد و نوید آینده درخشان‌تری از فعالیت مردم ما در بازار ارزهای دیجیتال را داد. بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال، در ایران نیز مانند سایر کشورهای دنیا بیشتر محل بحث و بررسی است. مسئله پیدا کردن بهترین کیف پول بیت کوین همواره به عنوان یکی از بحث‌های داغ در خصوص این ارز دیجیتال است.

به طور کلی کسانی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند، با چالش‌های جدیدی رو به رو می‌شوند. این چالش‌ها، مجموعه‌ای از سؤالات و ابهامات را برای آن‌ها به وجود می‌آورد. یکی از این سؤالات اساسی در زمینه انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین در ایران است. در این مقاله به طور مفصل ابتدا در خصوص انواع کیف پول‌های دیجیتال موجود در بازار رمزارزها بحث و بررسی صورت می‌گیرد. در نهایت به معرفی بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان پرداخته می‌شود. با مطالعه کامل این مقاله بسیاری از سؤالات فعالان بازار در زمینه کیف پول دیجیتال برطرف می‌گردد.

مقدمه‌ای درباره مفهوم کیف پول دیجیتال

قبل از پرداختن به معرفی بهترین کیف پول های بیت کوین، بهتر است ابتدا نسبت به مفهوم کیف پول در بازار رمزارزها، بحث و بررسی صورت بگیرد. کارکرد کیف پول در بازار ارزهای دیجیتال مشابه کیف پول‌های معمولی است که روزانه عموم مردم در زندگی خود استفاده می‌کنند. با این تفاوت که کیف پول دیجیتال برای نگهداری رمزارزها و کیف پول‌های معمولی ما برای نگهداری پول نقد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کیف پول‌ ارز دیجیتال دو مشخصه اساسی دارند که تحت عنوان کلیدهای عمومی و خصوصی شناخته می‌شوند. کلیدهای عمومی دقیقاً مفهومی مشابه شماره حساب یا کارت بانکی دارند. وقتی دیگران قصد دارند پولی به حساب فردی واریز کنند، آن فرد شماره حساب یا کارت بانکی خود را به آن‌ها می‌دهد و از این طریق کار انتقال پول انجام می‌شود. کلید عمومی کیف پول‌های دیجیتال نیز دقیقاً همین کاربری را دارد. در زمان انتقال سکه در صرافی‌های دیجیتال، از کلید عمومی استفاده می‌شود.

اما کلید خصوص در حکم رمز کارت بانکی است که اجازه دسترسی به حساب بانکی را صرفاً به فرد صاحب آن می‌دهد. کلید خصوص به نوعی رمز عبوری کیف پول شما است و باید در نگهداری از آن نهایت دقت را داشته باشید تا دیگران به این کلید دسترسی پیدا نکنند. همچنین لازم به ذکر است که کلیدهای عمومی و خصوصی کدهای چند رقمی متشکل از اعداد و حروف انگلیسی هستند.

انواع کیف پول دیجیتال به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

مقدمه‌ای مختصر در خصوص کاربرد کیف پول دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت. انواع کیف پول‌های دیجیتال به طور کلی در سه دسته قابل تقسیم‌بندی هستند که عبارت‌اند از:

  1. کیف پول سخت‌افزاری
  2. کیف پول نرم‌افزاری
  3. کیف پول کاغذی

بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان نیز در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرد. مبتنی بر همین سه دسته ذکر شده تعداد زیادی کیف پول دیجیتال در بازار وجود دارد که در ادامه به معرفی بهترین انواع آن‌ها پرداخته می‌شود. هرکدام از این کیف پول‌ها دارای خصوصیاتی هستند که برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کیف پول کاغذی

ابتدایی‌ترین نوع کیف پول‌های دیجیتال که در بازار رمزارزها موجود است، کیف پول دیجیتال کاغذی است. این نوع کیف پول‌ها در واقع کاغذهایی هستند که اطلاعات مربوط به سکه‌ها روی آن‌ها به همراه QR کد ثبت می‌شوند. شاید از نظر امنیت هیچ تهدید هکری این دسته از کیف پول‌ها را تهدید نکند، اما باید مراقب بود که این اسناد کاغذی گم نشوند و اطلاعات روی آن‌ها پاک نگردد.

کیف پول کاغذی

مزیت کیف پول کاغذی برای نگهداری طولانی‌مدت از کلیدهای خصوصی، بر کسی پوشیده نیست. با این اوصاف به دلیل چالش‌هایی که نگهداری از این اسناد کاغذی برای تریدرها به وجود می‌آورد، چندان مورد استقبال سرمایه‌گذاران بازار قرار نمی‌گیرد. اما با استفاده از این نوع کیف پول می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ‌کس دیگری به جز خود شما به کلیدهای خصوصی کیف پول‌تان دسترسی ندارد.

اساساً فرآیند خاصی برای ساخت کیف پول کاغذی تعریف نشده است. صرفاً باید کلیدهای خصوصی سکه‌های خود را روی یک کاغذ چاپ کنید و از آن‌ها نگهداری نمایید. البته برخی سایت‌ها ایجاد شده‌اند که این فرآیند را تسهیل می‌کنند. اما باید توجه داشت که همه این سایت‌ها قابل اعتماد نیستند. دو نکته امنیتی را در این راستا باید در نظر گرفته شود تا نسبت به سلامت این فرآیند اطمینان حاصل شود:

۱- در هنگام مراجعه به یک سایت ساخت کیف پول، پس از بارگذاری کامل صفحه سایت، اتصال به اینترنت باید قطع شود؛ چون در ادامه کار نیازی به اینترنت وجود ندارد.

۲- برای چاپ کلید خصوصی روی کاغذ حتماً از پرینتر شخصی باید استفاده نمود تا اطلاعات به دست کس دیگری نیفتد.

بهترین کیف پول بیت کوین از نوع کاغذی

در این قسمت به معرفی بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان از نوع کاغذی پرداخته می‌شود. سایت Bitaddress.org بهترین گزینه برای ساخت کیف پول کاغذی است. نکته مهم در خصوص این سایت متن باز بودن آن است و همچنین به هیچ عنوان نیازی به اتصال اینترنت برای ساخت کیف پول وجود ندارد. پس از ساخت کیف پول در این سایت، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی یا آدرس به کاربر اختصاص داده می‌شود.

برای دریافت بیت کوین از دیگران، کافی است که آدرس کیف پول در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. همچنین برای انتقال بیت کوین از کیف پول کاغذی به دیگران باید کلید خصوصی را در نرم‌افزارهای معتبر کیف پول بیت کوین وارد نمود تا فرآیند انتقال سکه صورت بگیرد.

بدون شک بهترین کیف پول بیت کوین در ایران از نظر امنیت، کیف پول کاغذی است. اما این نوع کیف پول‌ها به هیچ عنوان برای استفاده روزمره مناسب نیستند و فقط برای نگهداری طولانی‌مدت از دارایی‌ها باید مورد استفاده قرار بگیرد.

کیف پول دیجیتال نرم‌افزاری

کیف پول‌های نرم‌افزاری به صورت آنلاین هستند و معمولاً برای خرید و فروش‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل آنلاین بودن این نوع کیف پول‌ها، استفاده از آن‌ها برای نگهداری طولانی‌مدت سکه‌ها چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

کیف پول‌های نرم‌افزاری به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

کیف پول نرم‌افزاری موبایل

این دسته از کیف پول‌های نرم‌افزاری از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به این دلیل که افراد می‌توانند همواره و در هر موقعیتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند؛ چون یک این کیف پول‌ها، نرم‌افزاری موبایلی هستند که در نسخه اندروید و iOS قابل دانلود و استفاده می‌باشند. کار کردن با کیف پول موبایلی در کمترین زمان ممکن امکان‌پذیر است و خیلی راحت می‌توان برای جابه‌جایی بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال از این کیف پول بهره‌برداری نمود.

کیف پول نرم‌افزاری دسکتاپ

دسته‌ای دیگر از کیف پول‌های دیجیتال هستند که روی رایانه یا لپ‌تاپ نصب می‌شوند. این کیف پول‌ها نیز با صورت آنلاین و با اتصال به اینترنت کار می‌کنند. البته امنیت کیف پول دیجیتال دسکتاپ در مقایسه با کیف پول موبایل بالاتر است. اما باز هم برای نگهداری طولانی‌مدت سکه‌ها، استفاده از این نوع کیف پول‌ها توصیه نمی‌شود. حتی بهترین کیف پول تحت وب را هم نباید برای نگهداری طولانی مدت دارایی خود انتخاب کنید. در ادامه به معرفی بهترین کیف پول نرم افزاری رمزارزها می پردازیم.

بهترین کیف پول بیت کوین در ایران از نوع نرم‌افزاری

در ادامه به چند مورد از بهترین کیف پول بیت کوین از نوع نرم‌افزاری اشاره می‌کنیم:

۱- کیف پول دیجیتال تراست والت (Trust Wallet)

یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری بیت کوین، تراست والت است که صرافی مشهور بایننس آن را عرضه نموده است. در مجموعه بیش از ۱۴۲ ارز دیجیتال و توکن توسط این کیف پول پشتیبانی می‌شود و در دو نسخه اندروید و iOS و به صورت کاملاً رایگان در دسترس است. معمولاً به کاربرانی که به تازگی وارد بازار شده‌اند، توصیه می‌شود از تراست والت استفاده کنند؛ چون از رابط کاربری بسیار ساده‌ای برخوردار است.

کیف پول دیجیتال تراست والت (Trust Wallet)

می‌توان ادعا کرد که بهترین کیف پول بیت کوین از نوع نرم‌افزاری، تراست والت است. این نرم‌افزار کلیدهای خصوصی را روی دستگاه شما ذخیره می‌کند و به همین دلیل صرافی بایننس و سایر افراد در حالت عادی به دارایی فرد دسترسی ندارند. توسعه‌دهندگان این کیف پول تلاش کرده‌اند تا با در نظر گرفتن امکاناتی از قبیل گذرواژه، ورود با اثر انگشت، تشخیص هویت کاربر با چهره و پشتیبان‌گیری از اطلاعات، سطح امنیت کیف پول تراست والت را به طور قابل توجهی افزایش دهند. این کیف پول در حال حاضر فقط در موبایل قابل استفاده است و هنوز نسخه دسکتاپی از آن منتشر نشده است. در عین حال لقب بهترین کیف پول دیجیتال اندروید در ایران و سایر کشورها را می‌توان به تراست والت داد.

۲- کیف پول دیجیتال الکتروم (Electrum Wallet)

در انواع سیستم‌عامل‌های لینوکس، ویندوز، مک و اندروید می‌توانید این کیف پول حرفه‌ای را نصب کنید. الکتروم قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و معمولاً حرفه‌ای‌های فعال در بازار رمزارزها، از الکتروم استفاده می‌کنند. به همین دلیل بهترین کیف پول بیت کوین برای حرفه‌ای‌های بازار که بر زیر و بم آن مسلط هستند، الکتروم است.

بیش از ۱۰ سال از زمان عرضه این کیف پول متن باز در بازار بیت کوین سپری شده است. بین نسخه اندروید و دسکتاپ این کیف پول تفاوت‌هایی وجود دارد. نسخه دسکتاپ آن از قابلیت‌های بالایی برخوردار است ولی نسخه اندروید آن ساده‌تر طراحی شده است. امکانات فراوانی برای مدیریت دارایی در این کیف پول قرار دارد. دلیل این که توصیه نمی‌شود افراد تازه‌کار این کیف پول را برای کار کردن انتخاب کنند، همین مسئله است که به یکباره با منوها و ابزارهای متعددی رو به رو می‌شوند که موجب سردرگمی آن‌ها خواهد شد.

۳- کیف پول اکسدوس (Exodus Wallet)

یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های دیجیتال موجود در بازار است که از سال ۲۰۱۵ عرضه شده و به سبب امنیت نسبتاً بالایی که دارد، مشهور شده است. در ابتدا تنها نسخه دسکتاپ این کیف پول موجود بود اما در حال حاضر نسخه‌های اندروید و iOS این کیف پول نیز عرضه شده است. علاوه بر بیت کوین حدود ۱۰۰ سکه و توکن دیگر در این کیف پول پشتیبانی می‌گردد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این کیف پول نباید با IP ایرانی وارد شوید؛ چراکه آی پی‌های ایرانی در این کیف پول مسدود شده است. اما با تغییر آی‌پی می‌توانید به راحتی وارد آن شوید و به مدیریت دارایی خود بپردازید. رابط کاربری این کیف پول نیز در عین زیبایی به سادگی هرچه‌تمام‌تر طراحی شده است. البته یکی از ایراداتی که کارشناسان به این کیف پول وارد می‌دانند، متن باز نبودن آن است.

۴- کیف پول موبایل مای‌سلیوم (Mycelium)

بهترین کیف پول بیت کوین از نوع نرم‌افزاری که سازگاری بسیار خوبی با کیف پول‌های سخت‌افزاری دارد، کیف پول مای‌سلیوم است. این کیف پول نیز فقط برای موبایل و در قالب دو نسخه اندروید و iOS به صورت رایگان عرضه می‌شود. رابط کاربری این کیف پول نیاز به تقویت دارد؛ چراکه در مقایسه با سایر کیف پول‌ها مقداری ضعیف‌تر است؛ اما این کیف پول از ضریب امنیت بسیار خوبی برخوردار است.

نکته دیگری که در خصوص مای‌سلیوم باید به آن اشاره نمود این است که علاوه بر بیت کوین، از اتریوم و سایر توکن‌های مبتنی بر اتریوم نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول سازگاری خوبی با کیف پول‌های سخت‌افزاری و کاغذی دارد و به راحتی می‌توان برای انتقال دارای میان کیف پول‌های مختلف از آن استفاده نمود.

۵- کیف پول موبایل بیت کوین والت (Bitcoin Wallet)

در سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار کیف پول بیت کوین والت برای این سکه عرضه شد. رابط کاربری ساده و همه‌فهم این کیف پول موجب شده است که در ردیف بهترین کیف پول بیت کوین قرار بگیرد. این کیف پول در حال حاضر تنها نسخه اندروید دارد همچنین تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. یکی از اقداماتی که به منظور تسهیل کار کردن با این کیف پول انجام شده است، آسان کردن فرآیند پشتیبان‌گیری از کلیدهای خصوصی است. این کیف پول نیز متن باز بوده و از امنیت نسبتاً بالایی برخوردار است.

۶- کیف پول تحت وب بلاک‌چین (Blockchain.com)

یکی دیگر از بهترین کیف پول بیت کوین در ایران، کیف پول تحت وب بلاک‌چین است که علاوه بر بیت کوین از چند ارز دیجیتال دیگر از قبیل اتریوم، تتر و استلار نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول کاملاً تحت وب فعالیت می‌کند و تمام فرآیندهای آن نیاز به اتصال اینترنت دارد. در بین تمام کیف پول‌های نرم‌افزاری تحت وب، بهترین گزینه به شمار می‌رود اما سطح امنیت آن در مقایسه با سایر کیف پول‌ها کمتر است. نقطه ضعف دیگر این کیف پول، پشتیبان‌گیری ضعیف آن است.

۷- کیف پول بلو والت (BlueWallet)

کیف پول بلو والت در سال ۲۰۲۰ توجهات بسیار زیادی را به خود جلب کرد و توانست در ردیف بهترین کیف پول بیت کوین قرار بگیرد. این کیف پول در حال حاضر فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند و دارای دو سیستم‌عامل اندروید و iOS است. یکی از ویژگی‌های انحصاری که در این کیف پول در دسترس است، پشتیبانی آن از شبکه لایتنینگ است. همچنین طراحی کیف پول بلو والت به صورت متن باز است.

رابط کاربری این کیف پول بسیار آسان است و کسانی که به تازگی وارد بازار شده‌اند و قصد خرید و فروش بیت کوین را دارند، می‌توانند از بلو والت استفاده کنند. کیف پول بلو والت فقط نسخه موبایل دارد و هنوز نسخه دسکتاپ آن منتشر نشده است.

۸- کیف پول من

کیف پول ایرانی من به عنوان اولین سامانه آنلاین نگهداری از از ارزهای دیجیتال است که در ایران آغاز به کار کرده است. امنیت بالا و کارمزد پایین از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این کیف پول دیجیتال ایرانی است. کیف پول اینترنتی ایرانی من در طول مدت زمان نسبتا کمی که از آغاز فعالیتش سپری شده است، موفق شده تا پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه کند و خدمات ارزشمندی را در اختیار فعالان ایرانی بازار رمزارزها قرار دهد. کیف پول ایرانی ارز دیجیتال من از نظر کیفیت و قابلیت‌ها هیچ تفاوتی با سایر کیف پول‌های مطرح نرم‌افزاری در سطح دنیا ندارد و همین مسئله باعث شده است که توجه طیف‌های گسترده‌ای از کاربران را به خود جلب کند.

کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره طولانی مدت سرمایه، کیف پول سخت افزاری است. کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری به‌عنوان دسته‌ای دیگر از انواع کیف پول‌های رمزارزها به شمار می‌رود که در بیشتر موارد ظاهری شبیه به فلش مموری دارد. برای نقل و انتقال سکه از این نوع کیف پول‌ها نیاز به اتصال اینترنت وجود دارد اما این دسته از کیف پول‌ها به صورت آفلاین از دارایی‌های شما نگهداری می‌کنند؛ بنابراین می‌توان ادعا کرد که کمتر در معرض خطر حملات هکرها قرار دارند. از این رو کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری برای نگهداری سکه‌ها در مدت زمان طولانی گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

بهترین کیف پول بیت کوین از نوع سخت‌افزاری

بسیاری از تریدها این سؤال را مطرح می‌کنند که بهترین کیف پول بیت کوین در ایران از نوع سخت‌افزاری کدام است؟ در ادامه دو مورد از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین که در حال حاضر می‌توان از آن‌ها استفاده نمود، عبارت‌اند از:

۱- کیف پول دیجیتال ترزور (Terzor Wallet)

انتخاب نخست بسیاری از تریدرها برای نگهداری طولانی‌مدت سکه‌هایشان در سال‌های اولیه ابداع این کیف پول‌ها، ترزور بود که از سطح امنیت بسیار بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این حوزه، ترزور بهترین والت ارز دیجیتال برای نگهداری طولانی مدت دارایی‌ها است. این شرکت به عنوان اولین سازنده کیف پول‌های سخت‌افزاری به شمار می‌رود که در کشور جمهوری چک فعالیت می‌کند. البته بعد از گذشت چند سال و عرضه کیف پول‌هایی مانند لجر از محبوبیت کیف پول ترزور کاسته شد.

کیف پول دیجیتال ترزور (Terzor Wallet)

بهترین کیف پول بیت کوین برند ترزور، مدل ترزور وان (Trezor One) است که قیمتش معادل ۵۹ دلار است. البته مدل‌های جدیدی نیز عرضه شده است که از امکانات جانبی بیشتری برخوردار هستند اما از نظر امنیت در یک سطح قرار دارند. این نوع کیف پول‌ها کلید خصوصی را به صورت آفلاین نگهداری می‌کنند. نکته مثبت دیگر در خصوص کیف پول ترزور این است که علاوه بر بیت کوین، از بیش از ۱۰۰۰ سکه و توکن دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. برخی کاربردان در خصوص این کیف پول انتقاداتی را وارد کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به بدنه ضعیف اشاره نمود.

۲- کیف پول لجر (Ledger)

کیف پول دیجیتال لجر یکی دیگر از پرطرفدارترین کیف پول‌های دیجیتال است که در بازار عرضه می‌شود و مدل‌های مختلفی با ظرفیت‌های گوناگون دارد. این کیف پول توسط یک شرکت فرانسوی تولید می‌شود که در نوع به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده این دسته از کیف پول‌ها به شمار می‌رود. نکته امنیتی بسیار مهم در خصوص این کیف پول، نگهداری از کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین است. به این ترتیب شانس هکرها برای نفوذ به این کیف پول و دسترسی به دارای تقریبا صفر است.

همان‌طور مه اشاره شد، شرکت لجر چندین مدل کیف پول سخت‌افزاری تولید و روانه بازار می‌کند. بهترین و مطمئن‌ترین مدل کیف پول لجر، به نام لجر نانو اس (Ledger Nano S) شناخته می‌شود. قیمت این کیف پول در حال حاضر چیزی در حدود ۶۰ دلار است که در بازار ایران نیز قابل دسترسی می‌باشد. از نظر قیمت نیز در مقایسه با سایر کیف پول‌های مطرح بیت کوین، نسبتاً ارزان‌تر است.

کیف پول لجر (Ledger)

شرکت لجر به عنوان تولیدکننده بهترین کیف پول بیت کوین از نوع سخت‌افزاری، یک مدل پیشرفته‌تر از کیف پول‌های سخت‌افزاری به نام نانو ایکس (Nano X) را تولید کرده است که دارای امکانات جانبی خوبی نظیر بلوتوث، باتری و صفحه نمایش بهتر دارد. اما از نظر امنیتی در مقایسه با کیف پول نانو اس، در یک سطح است. قیمت این کیف پول چیزی در حدود ۱۲۰ دلار است.

کیف پول‌های شرکت لجر دارای گواهینامه سطح اول امنیت یا CSPN است و از تیم توسعه‌دهنده بسیار پیگیر و قدرتمندی برخوردار است. اما باز هم باید ذکر نمود که این کیف پول‌ها برای استفاده روزانه چندان مناسب نیستند.

کلام پایانی

در این مقاله در خصوص بهترین کیف پول بیت کوین به طور مفصل بحث و بررسی صورت گرفت. مسئله امنیت به عنوان اولین فاکتور در انتخاب کیف پول باید در نظر گرفته شود؛ بنابراین حتماً توصیه می‌شود که به سراغ کیف پول‌هایی بروید که اعتبار و سابقه بالایی دارند. کار کردن با اغلب کیف پول‌ها آسان است و فرآیند مشابهی دارند. برخی از کیف پول‌ها نیز هستند که دارای امکانات جانبی و قابلیت‌های بیشتری هستند که می‌توان پس از مدت کوتاهی نسبت به آن‌ها دانش و آگاهی کافی را به دست آورد و به راحتی با آن‌ها کار کرد.

سوالات متداول

1

اگر کیف پول بیت کوین من پاک شود، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در صورت پاک شدن کیف پول بیت کوین، تمام دارایی شما از بین می‌رود؛ بنابراین باید توجه داشته باشید که حتماً پس از نصب و ایجاد کیف پول خود، نسبت به پشتیبان‌گیری آن اقدام کنید.

2

هزینه ساخت کیف پول بیت کوین چقدر است؟

تمام مواردی که در این مقاله مورد اشاره قرار گرفت، هزینه‌ای برای ساخت کیف پول بیت کوین از کاربران دریافت نمی‌کنند و می‌توان به صورت رایگان در آن‌ها افتتاح حساب نمود.

3

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ایرانی چیست؟

در بین کیف پول‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید نسبت به انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین در ایران اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که برای ترید روزانه از کیف پول نرم‌افزاری و برای نگهداری طولانی‌مدت بیت کوین از کیف پول کاغذی یا سخت‌افزاری استفاده کنید.

امتیاز شما به این محتوا

3.8 / 5. 19

میانگین امتیازات: 3.8/5
تعداد امتیاز: 19
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره