معاملات فیوچرز (Futures Trading) سهم قابل توجهی از معاملات روزانه را در صرافی‌های ارز دیجیتال به‌خود اختصاص می‌دهند. برای مثال، در صرافی بایننس، که بزرگ‌ترین پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال است، میانگین حجم معاملات اسپات در شبانه‌روز زیر ده میلیارد دلار است. در مقابل، حجم معاملات فیوچرز در این صرافی به بیش از پنجاه میلیارد دلار در شبانه‌روز می‌رسد. چنانکه می‌دانید، در صرافی‌های ایرانی از معاملات فیوچرز پشتیبانی نمی‌شود. در چنین شرایطی، پیدا کردن بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران همواره دغدغه تریدرها بوده است. به‌ همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها را معرفی ‌کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین صرفی برای فیوچرز در ایران

انتخاب بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها کار ساده‌ای نیست. همان‌طور که اشاره کردیم، چالش اجباری شدن احراز هویت در صرافی‌های مختلف، موضوعی است که همواره کاربران ایرانی را تهدید می‌کند. مرور تجربه صرافی‌های بایننس و کوکوین در این زمینه خالی از لطف نیست. به ‌همین دلیل، به‌جای معرفی یک پلتفرم، در اینجا چهار صرافی خارجی را برای معاملات فیوچرز معرفی می‌کنیم که با معامله‌گران ایرانی کار می‌کنند.

۱. صرافی بینگ ایکس BingX، بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها

صرافی bingx بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی ها است

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

بررسی‌های ما در کلینیک سرمایه نشان می‌دهد که در حال حاضر، بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران، بینگ ایکس (BingX) است. این صرافی در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. این صرافی نه‌تنها بدون نیاز به احراز هویت، اجازه معامله می‌دهد؛ بلکه امکان احراز هویت را بدون مشکل برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. در این زمینه می‌توانید مقاله آموزش احراز هویت در بینگ ایکس را مطالعه کنید.

بینگ ایکس معاملات فیوچرز خود را به دو دسته استاندارد و پرپچوال تقسیم کرده است. بیش از پنج میلیون نفر حساب کاربری فعال در این صرافی ایجاد کرده‌اند. علاوه بر ارزهای دیجیتال، می‌توانید معاملات فیوچرز جفت ارزهای معاملاتی فارکس را نیز در BingX دنبال کنید. در کنار سایت، می‌توانید از اپلیکیشن موبایل بینگ ایکس نیز برای معاملات فیوچرز استفاده کنید.

آنچه سبب شده است بینگ ایکس به بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها تبدیل شود، قابلیت معاملات فیوچرز با استفاده از پلتفرم‌های کپی تریدینگ و ربات تریدینگ است. ضمن اینکه برای تمرین معاملات فیوچرز در بینگ ایکس نیز می‌توانید از پلتفرم دمو تریدینگ آن استفاده کنید. در مقاله جداگانه‌ای مفصل به آموزش فیوچرز صرافی bingx پرداختیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

۲. صرافی مکسی MEXC

صرافی mexc در رتبه دوم بهترین صرافی برای فیوچرز قرار دارد.
mexc logo
صرافی مکسی
۴
کارمزد صفر برای معاملات اسپات
کپی ترید
نیاز به احراز هویت
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

صرافی مکسی را نیز می‌توان بهترین صرافی خارجی برای معاملات فیوچرز در ایران دانست. بیش از ده میلیون نفر در این صرافی حساب کاربری فعال دارند. این صرافی نیز دقیقاً مانند بینگ ایکس امکان احراز هویت را در دو سطح برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. ضمن اینکه در سایت و اپلیکیشن موبایل خود نیز از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

بین صرافی‌های خارجی برای معاملات فیوچرز، مکسی کمترین نرخ کارمزد را دارد. کارمزد معاملات فیوچرز میکر در این صرافی صفر است و تیکرها نیز فقط ۰/۰۱ درصد کارمزد پرداخت می‌کنند. از این نظر، هیچ صرافی‌ای را نمی‌توان با MEXC مقایسه کرد. علاوه بر پلتفرم کپی تریدینگ مکسی، می‌توانید از سرویس دمو مکسی نیز برای معاملات فیوچرز استفاده کنید.

۳. صرافی کوین لوکالی Coinlocally

صرافی کوین لوکانی سومین پیشنهاد ما برای بهترین صرافی خارجی برای فیوچرز است
صرافی کوین لوکالی
۴
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
ربات معامله گر
حساب دمو
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

سومین پیشنهاد ما به‌عنوان بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها، صرافی کوین لوکالی است. سایت این صرافی بدون فیلترشکن در دسترس نیست. هرچند بدون احراز هویت می‌توانید در این صرافی فعالیت کنید، باید توجه کنید که در شبانه‌روز سقف برداشت ۰/۳ بیت کوین برای حساب کاربری شما در نظر گرفته می‌شود.

همچنین کوین لوکالی فقط از معاملات فیوچرز پرپچوال پشتیبانی می‌کند. این صرافی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. هرچند در برنامه‌های آتی آن رونمایی کپی تریدینگ و ربات تریدینگ گنجانده شده است، در حال حاضر این خدمات ارائه نمی‌شوند. می‌توانید از پلتفرم دمو کوین لوکالی نیز برای تمرین معاملات فیوچرز استفاده کنید.

۴. صرافی کوینکس Coinex

صرافی کوینکس در رتبه چهارم بهترین صرافی های خارجی فیوچرز قرار می گیرد.
coinex logo
صرافی کوینکس
۳
پشتیبانی فارسی
امکان احراز هویت برای ایرانیان
پشتیبانی از معاملات اسپات و فیوچرز
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

صرافی کوینکس را نیز می‌توان بهترین صرافی خارجی برای معاملاتی فیوچرز دانست. چند سالی می‌شود که صرافی کوینکس میزبان معامله‌گران ایرانی است. از قضا، ترافیک سایت کوینکس نشان می‌دهد که کاربران ایرانی بین پنج کشور با بیشترین استفاده از این صرافی قرار دارند.

توجه کنید که در حال حاضر، سایت صرافی کوینکس در ایران فیلتر است، اما کوینکس هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی اعمال نکرده است. ضمن اینکه اپلیکیشن موبایل این صرافی نیز فیلتر نیست. بدون نیاز به احراز هویت، می‌توانید معاملات فیوچرز خود را در صرافی کوینکس انجام دهید.

بر اساس آمار صرافی کوینکس تا زمان نگارش این مطلب، حجم کل معاملات فیوچرز در آن به ۷۹۰ میلیارد دلار می‌رسد. این صرافی امکان معاملات فیوچرز استاندارد و پرپچوال را برای کاربران فراهم کرده است.

کارمزد معاملات فیوچرز در صرافی Coinex بر اساس شش سطح VIP تعیین می‌شود. البته در صورت خرید ارز بومی CET خود این صرافی و هولد کردن آن، می‌توانید از تخفیف در کارمزد نیز بهره‌مند شوید. مقدار کارمزد دریافتی این صرافی مطابق جدول زیر است:

سطح کاربر حداقل تعداد توکن CET هولد شده کارمزد Maker

(درصد)

کارمزد Taker

(درصد)

VIP 0 ۰ ۰/۰۳۰۰ ۰/۰۵۰۰
VIP 1 کمتر از ۱۰۰۰۰ ۰/۰۲۸۰ ۰/۰۴۸۰
VIP 2 کمتر از ۵۰۰۰۰ ۰/۰۲۶۰ ۰/۰۴۶۰
VIP 3 کمتر از ۲۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۴۰ ۰/۰۴۴۰
VIP 4 کمتر از ۵۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۲۰ ۰/۰۴۲۰
VIP 5 کمتر از ۱۰۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۰۰ ۰/۰۴۰۰

 مقایسه بهترین صرافی‌ها برای فیوچرز در یک نگاه

تا اینجا بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران را ‌معرفی کردیم. شاید با مطالعه این مقاله، تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها کمی چالش‌برانگیز شود. به ‌همین دلیل، به‌صورت خلاصه و در یک جدول مهم‌ترین ویژگی‌های هریک از چهار پلتفرم نام‌برده را بررسی می‌کنیم تا به‌راحتی بتوانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

ویژگی‌ها بینگ ایکس مکسی کوین لوکالی کوینکس
فیوچرز استاندارد دارد ندارد ندارد دارد
فیوچرز پرپچوال دارد دارد دارد دارد
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۳۶ ۱۶ ۲۸
کارمزد ۰/۰۴۵ درصد استاندارد

۰/۰۱ درصد میکر پرپچوال

۰/۰۵ درصد تیکر پرپچوال

۰ درصد میکر

۰/۰۱ درصد تیکر

۰/۰۳ درصد میکر

۰/۰۵ درصد تیکر

۰/۰۳ درصد میکر

۰/۰۵ درصد تیکر

تعداد ارزهای پشتیبانی شده ۱۳۱ ۲۹۴ ۱۲۰
حجم معاملات روزانه ۵/۳ میلیارد دلار ۳/۱۶ میلیارد دلار ۲۸۲ میلیون دلار
حداکثر لوریج ۱۵۰x ۲۰۰x ۱۰۰x ۱۰۰x
کپی تریدینگ دارد دارد ندارد ندارد
ربات تریدینگ دارد ندارد ندارد ندارد
دمو تریدینگ دارد دارد دارد دارد
پشتیبانی فارسی دارد دارد ندارد دارد
سقف برداشت روزانه بدون احراز هویت ۵۰۰۰۰ دلار ۰/۳ بیت کوین ۱۰۰۰۰ دلار
سقف برداشت روزانه با احراز هویت ۵۰۰۰۰۰۰ دلار ۲۰۰ بیت کوین امکان احراز هویت وجود ندارد امکان احراز هویت وجود ندارد

کدام صرافی ایرانی فیوچرز دارد؟

در حال حاضر، هیچ‌یک از صرافی‌های ایرانی امکان انجام معاملات فیوچرز را در اختیار کاربران نمی‌گذارند. هنوز صرافی‌های داخلی از امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ارائه چنین قابلیتی بی‌بهره‌اند؛ بنابراین، اگر به دنبال کسب سود از این نوع معاملات هستید، باید از صرافی‌های معتبر بین‌المللی استفاده کنید که حجم معاملات و نقدینگی بالایی دارند.

کلام پایانی

در این مطلب بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران را معرفی کردیم. با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، پیشنهاد می‌کنیم که در وهله اول به‌سراغ صرافی بینگ ایکس و مکسی بروید. کوین لوکالی و کوینکس را می‌توانید در جایگاه‌های بعدی قرار دهید. توصیه می‌کنیم که حتی اگر از یک صرافی برای معامله فیوچرز استفاده می‌کنید، حتماً در سه صرافی دیگر نیز حساب کاربری ایجاد کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید به‌سراغ جایگزین بروید. آیا تاکنون با این صرافی‌ها کار کرده‌اید؟ به‌نظر شما بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها کدام است؟