آموزش فیوچرز صرافی بینگ ایکس با گوشی + جواب سوالات

آموزش صرافی
فیوچرز صرافی بینگ ایکس

معاملات فیوچرز (Futures) فرصت مناسبی برای تریدرهای حرفه‌ای بازار رمزارزهاست. با توجه به اینکه صرافی‌های ایرانی از این معاملات پشتیبانی نمی‌کنند، باید به سراغ پلتفرم‌های خارجی بروید. در حال حاضر، بینگ ایکس بهترین صرافی برای فیوچرز به شمار می‌رود. BingX خدمات خود را بدون محدودیت در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد. جفت ارزهای معاملاتی متنوعی در بخش فیوچرز بینگ ایکس برای معامله کردن در اختیار شما قرار دارند. نکته مهم اینکه بخش فیوچرز BingX از طریق کپی تریدینگ و ربات تریدینگ این پلتفرم نیز در دسترس است. در ادامه، آموزش فیوچرز صرافی BingX را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

معرفی بخش‌های مختلف معاملات فیوچرز صرافی BingX

برای کار کردن با صرافی بینگ ایکس، ابتدا لازم است در آن حساب کاربری ایجاد کنید. در مقاله زیر به طور مفصل در این زمینه بحث کرده‌ایم.

آموزش فیوچرز صرافی BingX

پس از ورود به حساب کاربری، زیر گزینه Derivatives در بالای صفحه اصلی، دو گزینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Standard Futures
 • Perpetual Futures

قبل از پرداختن به آموزش هریک از این دو بخش، توضیحات مختصری درباره هریک از آن‌ها ارائه می‌کنیم.

۱. فیوچرز استاندارد بینگ ایکس

در بخش Standard Futures پوزیشن‌های معاملات را باز می‌کنید که همگی تاریخ سررسید مشخصی دارند. برای مثال، وقتی یک پوزیشن معاملاتی روی جفت ارز BTC/USDT در بخش Standard Futures باز می‌کنید، در واقع وارد قراردادی با سررسید مشخص می‌شوید. به علاوه اینکه در چنین معامله‌ای ممکن است قیمت آینده جفت ارز معاملاتی در مقایسه با قیمت لحظه‌ای ورود به معامله، انحراف زیادی داشته باشد.

۲. فیوچرز پرپچوال بینگ ایکس

حتماً این پرسش برایتان پیش آمده است که فرق فیوچرز استاندارد و پرپچوال چیست. مهم‌ترین نکته این است که معاملات پرپچوال تاریخ انقضا ندارند. به همین دلیل، با نام معاملات آتی دائمی نیز شناخته می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت فیوچرز استاندارد و پرپچوال، مقاله زیر را مطالعه کنید.

در صرافی بینگ ایکس فقط از تتر (USDT) به‌عنوان حاشیه (Margin) در این بخش پشتیبانی می‌شود. ضمن اینکه برای اطمینان از همگرایی قیمت قرارداد دائمی با قیمت بازار در بلندمدت، از مفهومی به نام نرخ فاندینگ ریت (funding rate) استفاده می‌شود. در مقاله زیر به طور مفصل در این زمینه بحث کرده‌ایم.

جواب سوالات فیوچرز بینگ ایکس

وقتی برای اولین بار قصد ورود به بخش معاملات فیوچرز بینگ ایکس را دارید، این صرافی یک آزمون متشکل از تعدادی سوال را پیش روی شما قرار می‌دهد. هدف اصلی از این آزمون، ارزیابی آگاهی کاربران از ریسک نسبتا بالای معاملات فیوچرز است. شما تنها وقتی می‌توانید به بخش فیوچرز این صرافی دسترسی پیدا کنید که به تمام سوالات این آزمون به درستی پاسخ دهید. شش سوال در این آزمون پیش روی کاربران قرار می‌گیرد. در این قسمت به بررسی سوالات این آزمون می‌پردازیم.

سوال اول از شما می‌خواهد که از بین چهار گزینه، عبارت صحیح را انتخاب کنید. هر یک از این گزینه‌ها مربوط به توضیحاتی درباره معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال است. پیدا کردن پاسخ درست این سوال بسیار ساده است. گزینه‌ای که در آن از بالا بودن ریسک معاملات فیوچرز در کنار شانس بالا برای کسب سودهای زیاد سخن به میان می‌آید، پاسخ صحیح این سوال است.

در سوال دوم تمرکز روی لوریج یا اهرم معاملات فیوچرز است. باز هم چهار گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید عبارت صحیح را از بین آن‌ها انتخاب کنید. پاسخ این سوال نیز ساده است. شما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که اشاره به افزایش ریسک معاملات در ازای انتخاب اهرم‌های بالاتر دارد.

سوال سوم نیز به نوعی مشابه سوال دوم آزمون است. باز هم باید از بین چهار گزینه پاسخ صحیح را پیدا کنید. پاسخ صحیح مربوط به گزینه‌ای است که اشاره به در نظر گرفتن حد ضرر برای جلوگیری از لیکویید شدن پوزیشن‌های معاملاتی به ویژه در مواقع استفاده از اهرم‌های بالا دارد.

در سوال چهارم با یک مثال روبه‌رو هستید. باید فرض کنید که یک پوزیشن لانگ BTC را با لوریج ۵۰ باز کرده‌اید. حال سوال این است که در اثر کاهش چند درصدی قیمت، پوزیشن معاملاتی لیکویید می‌شود؟ با یک محاسبه سرانگشتی مشخص می‌شود که وقتی قیمت بیت کوین به میزان ۱.۸ درصد کاهش می‌یابد، پوزیشن به صورت خودکار لیکویید می‌شود.

سوال پنجم از شما می‌خواهد که گزینه غلط را از بین عبارت‌های ذکر شده انتخاب کنید. در یکی از گزینه‌ها این طور توصیه شده است که بیشتر سرمایه خود را برای معاملات فیوچرز در نظر بگیرید و در صورت امکان حتی با قرض گرفتن از دیگران دست به این معاملات بزنید. بدیهی است که این گزینه کاملا غلط است و باید آن را انتخاب کنید.

سوال آخر نیز بیشتر جنبه توافق‌نامه دارد. در این مورد صرافی از شما می‌خواهد که ریسک مربوط به ضررهای احتمالی ناشی از اختلالات پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس را بپذیرید. دو گزینه پیش روی شما قرار دارد که باید موافقت خود را اعلام کنید تا آزمون با موفقیت به پایان برسد. پس از آن می‌توانید معامله کردن در بخش فیوچرز بینگ ایکس را آغاز کنید.

آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX؛ بخش Standard Futures

در این قسمت از آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX، معاملات Standard Futures را بررسی می‌کنیم.

آموزش بخش Standard Futures در صرافی bingx

با انتخاب گزینه Standard Futures از منوی Derivatives در صفحه اصلی سایت، وارد صفحه معاملات فیوچرز استاندارد بینگس ایکس خواهید شد.

انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر در بخش فیوچرز صرافی بینگ ایکس

در گوشه سمت چپ بالای صفحه، به طور پیش‌فرض جفت ارز معاملاتی BTC/USDT قابل مشاهده است. روی آن کلیک کنید.

لیست ارزهای فیوچرز bingx

منوی کشویی باز می‌شود. از کادر جست‌وجوی آن می‌توانید جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را بیابید.

مشاهده اطلاعات ارز دیجیتال در فیوچرز صرافی bingx

در مقابل این بخش می‌توانید قیمت لحظه‌ای، کمترین و بیشترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر، حجم معاملات و ارزش لحظه‌ای پوزیشن‌های باز روی آن جفت ارز در شبانه‌روز گذشته را مشاهده کنید.

نمودار فیوچرز در صرافی بینگ ایکس

در زیر این بخش نمودار، قیمت جفت ارز معاملاتی به نمایش درمی‌آید. همچنین ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز در اختیار شما قرار دارند. می‌توانید با استفاده از این ابزارها، نمودار قیمت در تایم فریم‌های مختلف را آنالیز کنید.

 پنل ثبت سفارش معاملات فیوچرز بینگ ایکس

در سمت راست صفحه با پنل ثبت سفارش معاملات فیوچرز بینگ ایکس روبه‌رو می‌شوید. در قسمت بالای این بخش به طور پیش‌فرض گزینه USDT Account فعال است. با کلیک روی آن منوی کشویی باز می‌شود. سه گزینه دیگر برای انتخاب وجود دارد که BTC Account یکی از آن‌هاست. هرچند تقریباً عمده تریدرها از حساب تتر خود برای معامله استفاده می‌کنند.

در ادامه، باید بین دو گزینه Long (خرید) یا Short (فروش)، یکی را برای ثبت سفارش انتخاب کنید.

نوع سفارش در صرافی بینگ ایکس

پس از آن، در بخش Type باید نوع سفارش خود را از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید:

 • Market Order: با انتخاب این گزینه، سفارش در محدوده قیمت لحظه‌ای در بازار ثبت می‌شود.
 • Trigger Order: با انتخاب این گزینه، باید حد ضرر سفارش خود را تعیین کنید. با فعال شدن آن به طور خودکار سفارش بستن پوزیشن معاملاتی در صرافی ثبت می‌شود.
مارجین و اهرم در فیوچرز BINGX

در ادامه، لازم است مارجین یا میزان سرمایه درگیر در پوزیشن معاملاتی را تعیین کنید. باید تأکید کنیم حداقل میزان مارجین در معاملات فیوچرز صرافی BingX، برابر با ۰/۰۰۰۲ بیت کوین است. درصورتی‌که موجودی حساب فیوچرز شما کافی نیست، با استفاده از گزینه Transfer موجود در پایین کادر مارجین می‌توانید عملیات انتقال وجه به این حساب را انجام دهید.

پس از آن، نوبت به تعیین اهرم معاملاتی (Leverage) می‌رسد. بسته به نوع جفت ارز معاملاتی، اهرم‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد؛ اما حداکثر میزان لوریج در صرافی بینگس ایکس ۱۵۰x است.

حدسود و حدضرر در فیوچرز صرافی bingx

اگر سفارش مارکت ثبت می‌کنید، دو گزینه حد سود (Take Profit) و حد ضرر (Stop Loss) پیش روی شما قرار می‌گیرد که به کمک آن‌ها می‌توانید حد سود و ضرر خود را در همان ابتدا تعیین کنید؛ اما اگر سفارش تریگر ثبت می‌کنید، فقط گزینه حد سود (Take Profit) در دسترس شما قرار دارد؛ زیرا حد ضرر را قبلاً تعیین کرده‌اید.

با تکمیل اطلاعات مذکور قیمت لیکویید شدن (Liquidation Price) به طور خودکار به نمایش درمی‌آید.

بخش traders در فیوچرز بینگ ایکس

در زیر این بخش دو تب وجود دارد. با انتخاب تب Traders، می‌توانید فهرست معاملات فیوچرز انجام‌شده بر حسب زمان، قیمت و مقدار روی جفت ارز معاملاتی مدنظر را مشاهده کنید.

بخش اردربوک در فیوچرز bingx

همچنین با انتخاب تب Order Book نیز سفارش‌های باز موجود در دفترچه سفارش‌های صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آیند.

در زیر نمودار قیمت جفت ارز معاملاتی نیز بخش‌های مهمی وجود دارند که باید درباره آن‌ها توضیح دهیم.

سفارشات باز و تاریخچه سفارشات در bingx

چهار تب وجود دارد که هریک از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • My Position: در این بخش می‌توانید تمام پوزیشن‌های معاملاتی باز خود را به‌تفکیک مشاهده کنید. برای بستن هریک از پوزیشن‌ها نیز می‌توانید گزینه Close در مقابل آن را انتخاب کنید.
 • Open Orders: در این بخش تمام سفارش‌های فعال شما که هنوز اجرا نشده‌اند، به نمایش درمی‌آیند.
 • Trade History: تاریخچه تمام پوزیشن‌های قبلی در این قسمت قابل مشاهده است.
 • Order History: تاریخچه تمام سفارش‌های قبلی شما در این بخش به نمایش درمی‌آیند.

آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX؛ بخش Perpetual Futures

آموزش فیوچرز صرافی bingx

در این قسمت از آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX، معاملات Perpetual Futures را بررسی می‌کنیم. با انتخاب گزینه Perpetual Futures از منوی Derivatives در صفحه اصلی سایت، وارد صفحه معاملات فیوچرز دائمی بینگس ایکس خواهید شد.

لیست ارزهای فیوچرز بینگ ایکس

در گوشه سمت چپ بالای صفحه معاملاتی با کلیک روی گزینه BTC/USDT، فهرست جفت ارزهای معاملاتی تحت پشتیبانی صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آید. می‌توانید جفت ارز مدنظر خود را از این قسمت انتخاب کنید.

بعد از انتخاب جفت ارز معاملاتی، نمودار قیمت آن به نمایش درمی‌آید. در کنار نمودار قیمت نیز دو بخش Order Book و Traders وجود دارند. توضیح این بخش‌ها مشابه قسمت قبل است و به همین دلیل، از تکرار مطالب پرهیز می‌کنیم.

کراس مارجین در bingx

در سمت راست صفحه از بخش بالا، ابتدا باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:

 • Cross Margin: با انتخاب این گزینه کل موجودی جفت ارز معاملاتی در حساب شما برای جلوگیری از لیکویید شدن پوزیشن درگیر می‌شود.
 • Isolated Margin: با انتخاب این گزینه فقط مقدار مشخصی از موجودی جفت ارز معاملاتی در حساب شما در معامله درگیر می‌شود.
اهرم فیوچرز در bingx

در کنار این بخش باید اهرم‌های معاملاتی موجود برای پوزیشن‌های Long و Short را به صورت جداگانه تعیین کنید. با توجه به جفت ارز معاملاتی انتخاب‌شده، اهرم‌های در اختیار شما متفاوت‌اند؛ اما حداکثر اهرم معاملاتی صرافی بینگ ایکس در این بخش ۱۵۰x است.

در ادامه، لازم است نوع سفارش خود را از بین سه گزینه موجود تعیین کنید:

 • Limit Orders: قیمت سفارش را باید شخصاً تعیین کنید.
 • Market Orders: قیمت سفارش بر اساس بهترین قیمت لحظه‌ای در بازار تعیین می‌شود.
 • Trigger: علاوه بر تعیین قیمت سفارش باید حد ضرر پوزیشن معاملاتی را نیز مشخص کنید.

در بخش Size باید میزان سرمایه مدنظر برای ثبت سفارش را مشخص کنید.

با فعال کردن بخش TP/SL می‌توانید حد ضرر و حد سود پوزیشن معاملاتی خود را نیز تعیین کنید.

درنهایت، با تکمیل اطلاعات مذکور، باید یکی از دو گزینه Long/Buy یا Short/Sell را انتخاب کنید تا سفارش در دفترچه سفارش‌های صرافی بینگ ایکس ثبت شود.

پایین نمودار قیمت نیز چهار تب وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Position: در این بخش می‌توانید تمام پوزیشن‌های معاملاتی باز خود را به‌تفکیک مشاهده کنید. برای بستن هریک از پوزیشن‌ها نیز می‌توانید گزینه Close در مقابل آن را انتخاب کنید.
 • Open Orders: در این بخش تمام سفارش‌های فعال شما که هنوز اجرا نشده‌اند، به نمایش درمی‌آیند.
 • Order History: تاریخچه تمام سفارش‌های قبلی در این قسمت قابل مشاهده است.
 • Transaction History: تاریخچه تمام معاملات انجام‌شده شما نیز در این بخش نشان داده می‌شود.

استفاده از ربات تریدینگ BingX برای معاملات فیوچرز

ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس، از ابزارهای پرطرفدار و کاربردی این پلتفرم معاملاتی بین تریدرهاست. به کمک این ابزار می‌توانید استراتژی معاملاتی شخصی خود را در قالب ربات‌های تریدر اجرا کنید. خبر خوب اینکه استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX کاملاً رایگان است. می‌توانید از این ربات برای انجام معاملات فیوچرز نیز استفاده کنید. برای این منظور باید وارد بخش Futures Grid در بینگ ایکس شوید. آموزش کامل نحوه کار کردن با این بخش را در مقاله زیر ارائه کرده‌ایم.

استفاده از کپی تریدینگ BingX برای معاملات فیوچرز

کپی تریدینگ یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های صرافی بینگ ایکس است. در این بخش می‌توانید سابقه معاملاتی تریدرهای حرفه‌ای فعال در BingX را بررسی کنید. سپس گزینه‌های مدنظر را برای کپی کردن معاملات انتخاب کنید. برای کپی کردن معاملات یک تریدر، باید مارجین حساب خود را بر اساس تتر (USDT) مشخص کنید. البته تنظیمات بیشتری نیز در این بخش در دسترس شما قرار دارند که تکمیل آن‌ها اختیاری است. در قالب کپی تریدینگ می‌توانید از معاملات تریدرها در بخش‌های Standard Futures و Perpetual Futures کپی‌برداری کنید. جزئیات نحوه کار کردن با این بخش را می‌توانید در مقاله زیر مطالعه کنید.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش فیوچرز صرافی BingX پرداختیم. صرافی بینگ ایکس از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی خارجی برای فیوچرز به حساب می‌آید. تقریباً هرچه را برای معاملات فیوچرز بینگ ایکس لازم دارید، در این مقاله به‌طور مفصل بررسی کردیم. دقت کنید که معاملات فیوچرز ریسک زیادی دارد. بنابراین، باید حتماً پس از تسلط کامل بر این موضوع، خرید و فروش در این بخش را آغاز کنید. اگر درباره نحوه کار کردن با بخش فیوچرز بینگ ایکس سؤالی دارید، با ما در میان بگذارید. سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ‌گوی سؤالات شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1

کارمزد معاملات فیوچرز صرافی BingX چقدر است؟

کارمزد معاملات Standard Futures برابر با 0/045 درصد است. همچنین کارمزد معاملات Perpetual Futures برای تیکر و میکر به ترتیب 0/04 و 0/02 درصد است. البته با توجه به جزئیات زیاد کارمزدهای معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس، برای مشاهده دقیق آن‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

2

آیا برای کار کردن با بخش معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس نیاز به احراز هویت است؟

خیر؛ بعد از ثبت نام و بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید در بخش معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس فعالیت کنید.

3

آیا امکان انجام معاملات فیوچرز در صرافی بینگ ایکس به صورت آزمایشی وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید با استفاده از پلتفرم دمو صرافی BingX معاملات فیوچرز را با استفاده از توکن مجازی VST به صورت رایگان و آزمایشی تمرین کنید.

4

آیا امکان کپی تریدینگ معاملات فیوچرز در صرافی BingX وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید از طریق پلتفرم کپی تریدینگ صرافی BingX، معاملات فیوچرز را از تریدرهای حرفه‌ای کپی‌برداری کنید.

5

چگونه در معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس میانگین کم کنیم؟

برای کم کردن میانگین در معاملات فیوچرز BingX، باید پوزیشن‌های معاملاتی را در بخش پرپچوال فیوچرز (Perpetual Futures) باز کنید.

6

آیا امکان تغییر حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز بینگ ایکس وجود دارد؟

بله؛ بعد از تعیین حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز BingX، می‌توانید آن‌ها را هنگام باز بودن پوزیشن نیز تغییر دهید.

امتیاز شما به این محتوا

3.7 / 5. 39

میانگین امتیازات: 3.7/5
تعداد امتیاز: 39
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • فرزاد

  سلام، لطفا در مورد تنظیمات Limit Close و یا جایگزین آن، تنظیمات اضافه کردن Take Profit و Stop Loss (قرار دادن حد ضرر در نقطه سیو سود قبلی) توضیح دهید. ممنون

  ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ پاسخ
 • فرزاد

  سلام، در چه صورت ممکن است حد ضرر در کراس فیوچرز عمل نکند؟ و در صورت عدم وجود حد ضرر یا عمل نکردن آن، آیا کل دارایی مان در بینگ ایکس درگیر میشود یا فقط حساب فیوچرز؟

  ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ پاسخ
 • بهادر غلامی

  سلام
  من فیوچرز معامله باز کردم
  مثلاً ۲۰ دلار
  به ی حدی از سود یا ضرر میرسم
  می‌خوام نصف خارج بشم
  پیام مارجین ناکافی میده چرا
  قبلاً این پیام نمی‌داد راحت کارم انجام میدادم

  ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ پاسخ
 • فرید

  سلام
  خسته نباشید
  چرا با اینکه tp میشیم
  نه تنها سود نمیکنیم
  بلکه از مارجینمون کم هم میشه
  استاندارد فیوچرز
  سرمایه زیر ۱۰۰ دلار
  اهرم ۱۵۰

  ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ پاسخ
 • مرتضی

  سلام وقت بخیر تو صرافی بینگ چرا اهرم بیشتر از ۵ نمیشه زد

  ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مرتضی عزیز
   این سوال رو قبلا از پشتیبانی صرافی پیگیری کرده بودیم و مجدد جوابشون رو در زیر برای شما قرار میدهیم:
   به دلیل نقدینگی پایین این ارزها یا دلیل زیر:
   “۱. برنامه حفاظت از کاربر BingX
   برنامه حفاظت از کاربر BingX یک مکانیسم ارزیابی است که به کاربران کمک می‌کند تا میزان تحمل ریسک و قابلیت مدیریت ریسک خود را ارزیابی کنند، با هدف تقویت آموزش ریسک و افزایش آگاهی کاربران از پیشگیری از ریسک قبل از انجام معاملات مشتقات.

   ۲. رتبه بندی ریسک کاربران
   ۱. سطح R1: از تجارت بدون محدودیت لذت ببرید.
   ۲. سطح R2: از اهرم تا ۵۰X، با سقف حجم معامله ۵۰۰۰۰ USDT (یک جهته) لذت ببرید.
   ۳. سطح R3: از اهرم تا ۲۰X، با سقف حجم معامله ۲۰۰۰۰ USDT (تک جهت) لذت ببرید.

   ۳. در زمانی که کاربر ضرر های سنگین متحمل میشود بینگ‌اکس در برنامه حفاظت معاملات کاربر را تا اهرم ۵X با سقف حجم معامله ۵۰۰۰ USDT محدود می‌کند.
   این محدود بعد از ۱۵ روز یا با احراز هویت برداشته خواهد شد.”

   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ پاسخ
 • مجید

  سلام من یک مشکل پیدا کردم و ان اینکه در قسمت بالا جایی که فیوچرز و کپی ترید و استاپ هست در نوار بالای صرافی بینک ایکس ندارم و فقط یک یک چند نقطه در یک مربع وجود دارد اکر تطف بفرماید ممنون

  ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مجید عزیز
   احتمالا بخاطر سایز صفحه نمایشی هست که دارید مشاهده می کنید. در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید با استفاده از کلیدهای Ctrl و علامت + یا – سعی کنید زوم صفحه رو تنظیم کنید تا بصورت صحیح نمایش داده بشه.

   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ پاسخ
 • بنیامین کشاورز

  سلام.
  من این چند روز امتحان کردم مرتب…قبل از اتمام ۸ ساعت تقریبا یک دقیقه مونده به اتمام ۸ ساعت اعمال فاندینگ فی..پوزیشن رو میبندم ولی ۳ دقیقه بعد میبینم بازم فاندینگ فی در تاریخچه مشخصه ازم کم کرده… این کارشون خیلی کلاهبرداری محرزه. به هر نحوی قبل یل بعدش ببندیم اعمال میکنن و کم میکنن.
  تازه اگه ریت هم مثبت بنفعمون باشه هر از گاهی بعد از اتمام ۸ ساعت اصلا و ابدا بحسابمون واریز نمیکنن.

  میشه ااز پشتیبانیشون بپرسین دقیقا چند موت مونده به اتمام ۸ ساعت باید ببندیم که دزدی نکنن ازمون؟؟!!

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام بنیامین عزیز
   صرافی سودی از فاندینگ فی نمیبره و این مبالغ بین معامله گرهایی که پوزیشن های لانگ و شورت دارن تقسیم میشه.
   اگر معامله گرهای لانگ بیشتر باشن فاندینگ ریت مثبت میشه و افرادی که پوزیشن لانگ دارن باید مبلغی رو به افرادی که پوزیشن شورت دارن بدهند.
   اگر معاملات شورت بیشتر باشه فاندینگ ریت منفی میشه و افرادی که پوزیشن شورت دارن باید مبلغی رو به افرادی که لانگ دارن بدهند.
   فاندینگ فی هر ۸ ساعت و در ساعت های ۳:۳۰ و ۱۱:۳۰ و ۱۹:۳۰ به وقت تهران محاسبه می شود. (ممکن بعضی از ارزها با زمان بندی کمتری محاسبه شوند.)

   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ پاسخ
 • صبا

  سلام و وقت بخیر
  این محدودیت مارجین در استاندارد و پرپچوال فیوچرز رو چطور میشه برداشت؟!
  با احتساب لوریج ۵۰۰۰تتر،یعنی برای لوریج ۱۰ حداکثر ۵۰۰ تتر اجازه میده وارد پوزیشن کنیم.یا مثلا نمیشه ۲۰۰۰ تتر وارد پوزیشن شه مگررررر با لوریج ۲/۵!!!!
  اینجوری که شد اسپات😢

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ پاسخ
منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره