راهنمای جامع فیوچرز صرافی بینگ ایکس (BingX)

آموزش صرافی
فیوچرز صرافی بینگ ایکس

معاملات فیوچرز (Futures) فرصت مناسبی برای تریدرهای حرفه‌ای بازار رمزارزهاست. با توجه به اینکه صرافی‌های ایرانی از این معاملات پشتیبانی نمی‌کنند، باید به سراغ پلتفرم‌های خارجی بروید. در حال حاضر، بینگ ایکس بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی‌ها به شمار می‌رود. BingX خدمات خود را بدون محدودیت در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد. جفت ارزهای معاملاتی متنوعی در بخش فیوچرز بینگ ایکس برای معامله کردن در اختیار شما قرار دارند. نکته مهم اینکه بخش فیوچرز BingX از طریق کپی تریدینگ و ربات تریدینگ این پلتفرم نیز در دسترس است. در ادامه، آموزش فیوچرز صرافی BingX را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

معرفی بخش‌های مختلف معاملات فیوچرز صرافی BingX

برای کار کردن با صرافی بینگ ایکس، ابتدا لازم است در آن حساب کاربری ایجاد کنید. در مقاله صرافی BingX به طور مفصل در این زمینه بحث کرده‌ایم. برای مطالعه بیشتر درباره این صرافی به آن مقاله مراجعه کنید.

آموزش فیوچرز صرافی BingX

پس از ورود به حساب کاربری، زیر گزینه Derivatives در بالای صفحه اصلی، دو گزینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Standard Futures
 • Perpetual Futures

قبل از پرداختن به آموزش هریک از این دو بخش، توضیحات مختصری درباره هریک از آن‌ها ارائه می‌کنیم.

۱. فیوچرز استاندارد بینگ ایکس

در بخش Standard Futures پوزیشن‌های معاملات را باز می‌کنید که همگی تاریخ سررسید مشخصی دارند. برای مثال، وقتی یک پوزیشن معاملاتی روی جفت ارز BTC/USDT در بخش Standard Futures باز می‌کنید، در واقع وارد قراردادی با سررسید مشخص می‌شوید. به علاوه اینکه در چنین معامله‌ای ممکن است قیمت آینده جفت ارز معاملاتی در مقایسه با قیمت لحظه‌ای ورود به معامله، انحراف زیادی داشته باشد.

۲. فیوچرز پرپچوال بینگ ایکس

حتماً این پرسش برایتان پیش آمده است که فرق فیوچرز استاندارد و پرپچوال چیست. مهم‌ترین نکته این است که معاملات پرپچوال تاریخ انقضا ندارند. به همین دلیل، با نام معاملات آتی دائمی نیز شناخته می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت فیوچرز استاندارد و پرپچوال، مقاله معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

در صرافی بینگ ایکس فقط از تتر (USDT) به‌عنوان حاشیه (Margin) در این بخش پشتیبانی می‌شود. در این معاملات، برای اطمینان از همگرایی قیمت قرارداد دائمی با قیمت بازار در بلندمدت، از مفهومی به نام نرخ فاندینگ ریت (funding rate) استفاده می‌شود. در مقاله فاندینگ ریت چیست و چرا در بازار رمزارزها اهمیت دارد؟ به طور مفصل در این زمینه بحث کرده‌ایم. برای مطالعه بیشتر دعوت می‌کنیم به آن مقاله مراجعه کنید.

جواب سوالات فیوچرز بینگ ایکس

وقتی برای اولین بار قصد ورود به بخش معاملات فیوچرز بینگ ایکس را دارید، این صرافی یک آزمون متشکل از تعدادی سوال را پیش روی شما قرار می‌دهد. هدف اصلی از این آزمون، ارزیابی آگاهی کاربران از ریسک نسبتا بالای معاملات فیوچرز است. شما تنها وقتی می‌توانید به بخش فیوچرز این صرافی دسترسی پیدا کنید که به تمام سوالات این آزمون به درستی پاسخ دهید. شش سوال در این آزمون پیش روی کاربران قرار می‌گیرد. در این قسمت به بررسی سوالات این آزمون می‌پردازیم.

سوال اول از شما می‌خواهد که از بین چهار گزینه، عبارت صحیح را انتخاب کنید. هر یک از این گزینه‌ها مربوط به توضیحاتی درباره معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال است. پیدا کردن پاسخ درست این سوال بسیار ساده است. گزینه‌ای که در آن از بالا بودن ریسک معاملات فیوچرز در کنار شانس بالا برای کسب سودهای زیاد سخن به میان می‌آید، پاسخ صحیح این سوال است.

در سوال دوم تمرکز روی لوریج یا اهرم معاملات فیوچرز است. باز هم چهار گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید عبارت صحیح را از بین آن‌ها انتخاب کنید. پاسخ این سوال نیز ساده است. شما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که اشاره به افزایش ریسک معاملات در ازای انتخاب اهرم‌های بالاتر دارد.

سوال سوم نیز به نوعی مشابه سوال دوم آزمون است. باز هم باید از بین چهار گزینه پاسخ صحیح را پیدا کنید. پاسخ صحیح مربوط به گزینه‌ای است که اشاره به در نظر گرفتن حد ضرر برای جلوگیری از لیکویید شدن پوزیشن‌های معاملاتی به ویژه در مواقع استفاده از اهرم‌های بالا دارد.

در سوال چهارم با یک مثال روبه‌رو هستید. باید فرض کنید که یک پوزیشن لانگ BTC را با لوریج ۵۰ باز کرده‌اید. حال سوال این است که در اثر کاهش چند درصدی قیمت، پوزیشن معاملاتی لیکویید می‌شود؟ با یک محاسبه سرانگشتی مشخص می‌شود که وقتی قیمت بیت کوین به میزان ۱.۸ درصد کاهش می‌یابد، پوزیشن به صورت خودکار لیکویید می‌شود.

سوال پنجم از شما می‌خواهد که گزینه غلط را از بین عبارت‌های ذکر شده انتخاب کنید. در یکی از گزینه‌ها این طور توصیه شده است که بیشتر سرمایه خود را برای معاملات فیوچرز در نظر بگیرید و در صورت امکان حتی با قرض گرفتن از دیگران دست به این معاملات بزنید. بدیهی است که این گزینه کاملا غلط است و باید آن را انتخاب کنید.

سوال آخر نیز بیشتر جنبه توافق‌نامه دارد. در این مورد صرافی از شما می‌خواهد که ریسک مربوط به ضررهای احتمالی ناشی از اختلالات پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس را بپذیرید. دو گزینه پیش روی شما قرار دارد که باید موافقت خود را اعلام کنید تا آزمون با موفقیت به پایان برسد. پس از آن می‌توانید معامله کردن در بخش فیوچرز بینگ ایکس را آغاز کنید.

آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX؛ بخش Standard Futures

در این قسمت از آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX، معاملات Standard Futures را بررسی می‌کنیم.

آموزش بخش Standard Futures در صرافی bingx

با انتخاب گزینه Standard Futures از منوی Derivatives در صفحه اصلی سایت، وارد صفحه معاملات فیوچرز استاندارد بینگس ایکس خواهید شد.

انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر در بخش فیوچرز صرافی بینگ ایکس

در گوشه سمت چپ بالای صفحه، به طور پیش‌فرض جفت ارز معاملاتی BTC/USDT قابل مشاهده است. روی آن کلیک کنید.

لیست ارزهای فیوچرز bingx

منوی کشویی باز می‌شود. از کادر جست‌وجوی آن می‌توانید جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را بیابید.

مشاهده اطلاعات ارز دیجیتال در فیوچرز صرافی bingx

در مقابل این بخش می‌توانید قیمت لحظه‌ای، کمترین و بیشترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر، حجم معاملات و ارزش لحظه‌ای پوزیشن‌های باز روی آن جفت ارز در شبانه‌روز گذشته را مشاهده کنید.

نمودار فیوچرز در صرافی بینگ ایکس

در زیر این بخش نمودار، قیمت جفت ارز معاملاتی به نمایش درمی‌آید. در این بخش ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز در اختیار شما قرار دارند. می‌توانید با استفاده از این ابزارها، نمودار قیمت در تایم فریم‌های مختلف را آنالیز کنید.

 پنل ثبت سفارش معاملات فیوچرز بینگ ایکس

در سمت راست صفحه با پنل ثبت سفارش معاملات فیوچرز بینگ ایکس روبه‌رو می‌شوید. در قسمت بالای این بخش به طور پیش‌فرض گزینه USDT Account فعال است. با کلیک روی آن منوی کشویی باز می‌شود. سه گزینه دیگر برای انتخاب وجود دارد که BTC Account یکی از آن‌هاست. هرچند تقریباً عمده تریدرها از حساب تتر خود برای معامله استفاده می‌کنند.

در ادامه، باید بین دو گزینه Long (خرید) یا Short (فروش)، یکی را برای ثبت سفارش انتخاب کنید.

نوع سفارش در صرافی بینگ ایکس

پس از آن، در بخش Type باید نوع سفارش خود را از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید:

 • Market Order: با انتخاب این گزینه، سفارش در محدوده قیمت لحظه‌ای در بازار ثبت می‌شود.
 • Trigger Order: با انتخاب این گزینه، باید حد ضرر سفارش خود را تعیین کنید. با فعال شدن آن به طور خودکار سفارش بستن پوزیشن معاملاتی در صرافی ثبت می‌شود.
مارجین و اهرم در فیوچرز BINGX

در ادامه، لازم است مارجین یا میزان سرمایه درگیر در پوزیشن معاملاتی را تعیین کنید. باید تأکید کنیم حداقل میزان مارجین در معاملات فیوچرز صرافی BingX، برابر با ۰/۰۰۰۲ بیت کوین است. درصورتی‌که موجودی حساب فیوچرز شما کافی نیست، با استفاده از گزینه Transfer موجود در پایین کادر مارجین می‌توانید عملیات انتقال وجه به این حساب را انجام دهید.

پس از آن، نوبت به تعیین اهرم معاملاتی (Leverage) می‌رسد. بسته به نوع جفت ارز معاملاتی، اهرم‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد؛ اما حداکثر میزان لوریج در صرافی بینگس ایکس ۱۵۰x است.

حدسود و حدضرر در فیوچرز صرافی bingx

اگر سفارش مارکت ثبت می‌کنید، دو گزینه حد سود (Take Profit) و حد ضرر (Stop Loss) پیش روی شما قرار می‌گیرد که به کمک آن‌ها می‌توانید حد سود و ضرر خود را در همان ابتدا تعیین کنید؛ اما اگر سفارش تریگر ثبت می‌کنید، فقط گزینه حد سود (Take Profit) در دسترس شما قرار دارد؛ زیرا حد ضرر را قبلاً تعیین کرده‌اید.

با تکمیل اطلاعات مذکور قیمت لیکویید شدن (Liquidation Price) به طور خودکار به نمایش درمی‌آید. در مقاله صفر تا صد مفهوم لیکویید شدن ارز دیجیتال و حساب معاملاتی درباره این مفهوم به طور مفصل بحث کرده‌ایم.

بخش traders در فیوچرز بینگ ایکس

در زیر این بخش دو تب وجود دارد. با انتخاب تب Traders، می‌توانید فهرست معاملات فیوچرز انجام‌شده بر حسب زمان، قیمت و مقدار روی جفت ارز معاملاتی مدنظر را مشاهده کنید.

بخش اردربوک در فیوچرز bingx

همچنین با انتخاب تب Order Book نیز سفارش‌های باز موجود در دفترچه سفارش‌های صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آیند.

در زیر نمودار قیمت جفت ارز معاملاتی نیز بخش‌های مهمی وجود دارند که باید درباره آن‌ها توضیح دهیم.

سفارشات باز و تاریخچه سفارشات در bingx

چهار تب وجود دارد که هریک از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • My Position: در این بخش می‌توانید تمام پوزیشن‌های معاملاتی باز خود را به‌تفکیک مشاهده کنید. برای بستن هریک از پوزیشن‌ها نیز می‌توانید گزینه Close در مقابل آن را انتخاب کنید.
 • Open Orders: در این بخش تمام سفارش‌های فعال شما که هنوز اجرا نشده‌اند، به نمایش درمی‌آیند.
 • Trade History: تاریخچه تمام پوزیشن‌های قبلی در این قسمت قابل مشاهده است.
 • Order History: تاریخچه تمام سفارش‌های قبلی شما در این بخش به نمایش درمی‌آیند.

آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX؛ بخش Perpetual Futures

آموزش فیوچرز صرافی bingx

در این قسمت از آموزش معاملات فیوچرز صرافی BingX، معاملات Perpetual Futures را بررسی می‌کنیم. با انتخاب گزینه Perpetual Futures از منوی Derivatives در صفحه اصلی سایت، وارد صفحه معاملات فیوچرز دائمی بینگس ایکس خواهید شد.

لیست ارزهای فیوچرز بینگ ایکس

در گوشه سمت چپ بالای صفحه معاملاتی با کلیک روی گزینه BTC/USDT، فهرست جفت ارزهای معاملاتی تحت پشتیبانی صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آید. می‌توانید جفت ارز مدنظر خود را از این قسمت انتخاب کنید.

بعد از انتخاب جفت ارز معاملاتی، نمودار قیمت آن به نمایش درمی‌آید. در کنار نمودار قیمت نیز دو بخش Order Book و Traders وجود دارند. توضیح این بخش‌ها مشابه قسمت قبل است و به همین دلیل، از تکرار مطالب پرهیز می‌کنیم.

کراس مارجین در bingx

در سمت راست صفحه از بخش بالا، ابتدا باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:

 • Cross Margin: با انتخاب این گزینه کل موجودی جفت ارز معاملاتی در حساب شما برای جلوگیری از لیکویید شدن پوزیشن درگیر می‌شود.
 • Isolated Margin: با انتخاب این گزینه فقط مقدار مشخصی از موجودی جفت ارز معاملاتی در حساب شما در معامله درگیر می‌شود.
اهرم فیوچرز در bingx

در کنار این بخش باید اهرم‌های معاملاتی موجود برای پوزیشن‌های Long و Short را به صورت جداگانه تعیین کنید. با توجه به جفت ارز معاملاتی انتخاب‌شده، اهرم‌های در اختیار شما متفاوت‌اند؛ اما حداکثر اهرم معاملاتی صرافی بینگ ایکس در این بخش ۱۵۰x است.

در ادامه، لازم است نوع سفارش خود را از بین سه گزینه موجود تعیین کنید:

 • Limit Orders: قیمت سفارش را باید شخصاً تعیین کنید.
 • Market Orders: قیمت سفارش بر اساس بهترین قیمت لحظه‌ای در بازار تعیین می‌شود.
 • Trigger: علاوه بر تعیین قیمت سفارش باید حد ضرر پوزیشن معاملاتی را نیز مشخص کنید.

در بخش Size باید میزان سرمایه مدنظر برای ثبت سفارش را مشخص کنید.

با فعال کردن بخش TP/SL می‌توانید حد ضرر و حد سود پوزیشن معاملاتی خود را نیز تعیین کنید.

درنهایت، با تکمیل اطلاعات مذکور، باید یکی از دو گزینه Long/Buy یا Short/Sell را انتخاب کنید تا سفارش در دفترچه سفارش‌های صرافی بینگ ایکس ثبت شود.

پایین نمودار قیمت نیز چهار تب وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Position: در این بخش می‌توانید تمام پوزیشن‌های معاملاتی باز خود را به‌تفکیک مشاهده کنید. برای بستن هریک از پوزیشن‌ها نیز می‌توانید گزینه Close در مقابل آن را انتخاب کنید.
 • Open Orders: در این بخش تمام سفارش‌های فعال شما که هنوز اجرا نشده‌اند، به نمایش درمی‌آیند.
 • Order History: تاریخچه تمام سفارش‌های قبلی در این قسمت قابل مشاهده است.
 • Transaction History: تاریخچه تمام معاملات انجام‌شده شما نیز در این بخش نشان داده می‌شود.

استفاده از ربات تریدینگ BingX برای معاملات فیوچرز

ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس، از ابزارهای پرطرفدار و کاربردی این پلتفرم معاملاتی بین تریدرهاست. به کمک این ابزار می‌توانید استراتژی معاملاتی شخصی خود را در قالب ربات‌های تریدر اجرا کنید. خبر خوب اینکه استفاده از ربات تریدینگ صرافی BingX کاملاً رایگان است. می‌توانید از این ربات برای انجام معاملات فیوچرز نیز استفاده کنید. برای این منظور باید وارد بخش Futures Grid در بینگ ایکس شوید. آموزش کامل نحوه کار کردن با این بخش را در مقاله ربات تریدینگ صرافی بینگ ایکس ارائه کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

استفاده از کپی تریدینگ BingX برای معاملات فیوچرز

کپی تریدینگ یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های صرافی بینگ ایکس است. در این بخش می‌توانید سابقه معاملاتی تریدرهای حرفه‌ای فعال در BingX را بررسی کنید. سپس گزینه‌های مدنظر را برای کپی کردن معاملات انتخاب کنید. برای کپی کردن معاملات یک تریدر، باید مارجین حساب خود را بر اساس تتر (USDT) مشخص کنید. البته تنظیمات بیشتری نیز در این بخش در دسترس شما قرار دارند که تکمیل آن‌ها اختیاری است. در قالب کپی تریدینگ می‌توانید از معاملات تریدرها در بخش‌های Standard Futures و Perpetual Futures کپی‌برداری کنید. جزئیات نحوه کار کردن با این بخش را می‌توانید در مقاله کپی تریدینگ صرافی BingX مطالعه کنید.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش فیوچرز صرافی BingX پرداختیم. صرافی بینگ ایکس از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی خارجی برای فیوچرز به حساب می‌آید. تقریباً هرچه را برای معاملات فیوچرز بینگ ایکس لازم دارید، در این مقاله به‌طور مفصل بررسی کردیم. دقت کنید که معاملات فیوچرز ریسک زیادی دارد. بنابراین، باید حتماً پس از تسلط کامل بر این موضوع، خرید و فروش در این بخش را آغاز کنید. اگر درباره نحوه کار کردن با بخش فیوچرز بینگ ایکس سؤالی دارید، با ما در میان بگذارید. سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ‌گوی سؤالات شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1کارمزد معاملات فیوچرز صرافی BingX چقدر است؟

کارمزد معاملات Standard Futures برابر با 0/045 درصد است. همچنین کارمزد معاملات Perpetual Futures برای تیکر و میکر به ترتیب 0/04 و 0/02 درصد است. البته با توجه به جزئیات زیاد کارمزدهای معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس، برای مشاهده دقیق آن‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

2آیا برای کار کردن با بخش معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس نیاز به احراز هویت است؟

خیر؛ بعد از ثبت نام و بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید در بخش معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس فعالیت کنید.

3آیا امکان انجام معاملات فیوچرز در صرافی بینگ ایکس به صورت آزمایشی وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید با استفاده از پلتفرم دمو صرافی BingX معاملات فیوچرز را با استفاده از توکن مجازی VST به صورت رایگان و آزمایشی تمرین کنید.

4آیا امکان کپی تریدینگ معاملات فیوچرز در صرافی BingX وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید از طریق پلتفرم کپی تریدینگ صرافی BingX، معاملات فیوچرز را از تریدرهای حرفه‌ای کپی‌برداری کنید.

5چگونه در معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس میانگین کم کنیم؟

برای کم کردن میانگین در معاملات فیوچرز BingX، باید پوزیشن‌های معاملاتی را در بخش پرپچوال فیوچرز (Perpetual Futures) باز کنید.

6آیا امکان تغییر حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز بینگ ایکس وجود دارد؟

بله؛ بعد از تعیین حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز BingX، می‌توانید آن‌ها را هنگام باز بودن پوزیشن نیز تغییر دهید.

امتیاز شما به این محتوا

3.6 / 5. 38

میانگین امتیازات: 3.6/5
تعداد امتیاز: 38
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.

دیدگاه خود را به اشتراک گذارید

حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بهادر غلامی

  سلام
  من فیوچرز معامله باز کردم
  مثلاً ۲۰ دلار
  به ی حدی از سود یا ضرر میرسم
  می‌خوام نصف خارج بشم
  پیام مارجین ناکافی میده چرا
  قبلاً این پیام نمی‌داد راحت کارم انجام میدادم

  ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ پاسخ
 • فرید

  سلام
  خسته نباشید
  چرا با اینکه tp میشیم
  نه تنها سود نمیکنیم
  بلکه از مارجینمون کم هم میشه
  استاندارد فیوچرز
  سرمایه زیر ۱۰۰ دلار
  اهرم ۱۵۰

  ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ پاسخ
 • مرتضی

  سلام وقت بخیر تو صرافی بینگ چرا اهرم بیشتر از ۵ نمیشه زد

  ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مرتضی عزیز
   این سوال رو قبلا از پشتیبانی صرافی پیگیری کرده بودیم و مجدد جوابشون رو در زیر برای شما قرار میدهیم:
   به دلیل نقدینگی پایین این ارزها یا دلیل زیر:
   “۱. برنامه حفاظت از کاربر BingX
   برنامه حفاظت از کاربر BingX یک مکانیسم ارزیابی است که به کاربران کمک می‌کند تا میزان تحمل ریسک و قابلیت مدیریت ریسک خود را ارزیابی کنند، با هدف تقویت آموزش ریسک و افزایش آگاهی کاربران از پیشگیری از ریسک قبل از انجام معاملات مشتقات.

   ۲. رتبه بندی ریسک کاربران
   ۱. سطح R1: از تجارت بدون محدودیت لذت ببرید.
   ۲. سطح R2: از اهرم تا ۵۰X، با سقف حجم معامله ۵۰۰۰۰ USDT (یک جهته) لذت ببرید.
   ۳. سطح R3: از اهرم تا ۲۰X، با سقف حجم معامله ۲۰۰۰۰ USDT (تک جهت) لذت ببرید.

   ۳. در زمانی که کاربر ضرر های سنگین متحمل میشود بینگ‌اکس در برنامه حفاظت معاملات کاربر را تا اهرم ۵X با سقف حجم معامله ۵۰۰۰ USDT محدود می‌کند.
   این محدود بعد از ۱۵ روز یا با احراز هویت برداشته خواهد شد.”

   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ پاسخ
 • مجید

  سلام من یک مشکل پیدا کردم و ان اینکه در قسمت بالا جایی که فیوچرز و کپی ترید و استاپ هست در نوار بالای صرافی بینک ایکس ندارم و فقط یک یک چند نقطه در یک مربع وجود دارد اکر تطف بفرماید ممنون

  ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مجید عزیز
   احتمالا بخاطر سایز صفحه نمایشی هست که دارید مشاهده می کنید. در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید با استفاده از کلیدهای Ctrl و علامت + یا – سعی کنید زوم صفحه رو تنظیم کنید تا بصورت صحیح نمایش داده بشه.

   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ پاسخ
 • بنیامین کشاورز

  سلام.
  من این چند روز امتحان کردم مرتب…قبل از اتمام ۸ ساعت تقریبا یک دقیقه مونده به اتمام ۸ ساعت اعمال فاندینگ فی..پوزیشن رو میبندم ولی ۳ دقیقه بعد میبینم بازم فاندینگ فی در تاریخچه مشخصه ازم کم کرده… این کارشون خیلی کلاهبرداری محرزه. به هر نحوی قبل یل بعدش ببندیم اعمال میکنن و کم میکنن.
  تازه اگه ریت هم مثبت بنفعمون باشه هر از گاهی بعد از اتمام ۸ ساعت اصلا و ابدا بحسابمون واریز نمیکنن.

  میشه ااز پشتیبانیشون بپرسین دقیقا چند موت مونده به اتمام ۸ ساعت باید ببندیم که دزدی نکنن ازمون؟؟!!

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام بنیامین عزیز
   صرافی سودی از فاندینگ فی نمیبره و این مبالغ بین معامله گرهایی که پوزیشن های لانگ و شورت دارن تقسیم میشه.
   اگر معامله گرهای لانگ بیشتر باشن فاندینگ ریت مثبت میشه و افرادی که پوزیشن لانگ دارن باید مبلغی رو به افرادی که پوزیشن شورت دارن بدهند.
   اگر معاملات شورت بیشتر باشه فاندینگ ریت منفی میشه و افرادی که پوزیشن شورت دارن باید مبلغی رو به افرادی که لانگ دارن بدهند.
   فاندینگ فی هر ۸ ساعت و در ساعت های ۳:۳۰ و ۱۱:۳۰ و ۱۹:۳۰ به وقت تهران محاسبه می شود. (ممکن بعضی از ارزها با زمان بندی کمتری محاسبه شوند.)

   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ پاسخ
 • صبا

  سلام و وقت بخیر
  این محدودیت مارجین در استاندارد و پرپچوال فیوچرز رو چطور میشه برداشت؟!
  با احتساب لوریج ۵۰۰۰تتر،یعنی برای لوریج ۱۰ حداکثر ۵۰۰ تتر اجازه میده وارد پوزیشن کنیم.یا مثلا نمیشه ۲۰۰۰ تتر وارد پوزیشن شه مگررررر با لوریج ۲/۵!!!!
  اینجوری که شد اسپات😢

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ پاسخ
 • حامد

  ببخشید چطور میتونم محدودیت لوریج رو بردارم
  رو اکثر ارز ها نمیزاره بیشتر از لوریج ۵ بزنم؟!

  ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حامد عزیز
   ایا با واریزی خودتون در حال ترید هستید یا از کوپن های صرافی استفاده کردید ؟

   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ پاسخ
 • سیاوش

  سلام خسته نباشيد
  من فیوچررزکارکردم سودم گرفتم ولی اهرم کارنکردومعامله بسته نشدخودم بستمش‌ ولی سودی دریافت نکردم چرا

  ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام سیاوش عزیز
   لطفا اطلاعات کامل پوزیشن رو برام ارسال کنید.

   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ پاسخ
 • محمد

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید سقف معاملات فیوچرز در بینگ ایکس چند تتر هست؟
  ضریب منظورم نیست.

  ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ پاسخ
 • saber seyedzadegan

  سلام وقت بخیر
  چرا در فیوچرز استاندارد مثلا روی ارز FIL یا TRX یا MATIC بخوایم بیشتر از ۶۶ دلار مارجین بزاریم نمیشه؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام صابر عزیز
   به دلیل نقدینگی پایین این ارزها یا برنامه هایی که برای حفاظت از درایی کاربران انجام میده مثل موارد زیر:
   در اصل میشه گفت صرافی بینگ ایکس یک برنامه حفاظت از دارایی کاربران داره که میاد میزان تحمل ریسک و قابلیت مدیریت ریسک رو ارزیابی میکنه
   با رتبه بندی ریسک کاربران که سطوح مختلف از بدون محدودیت تا با محدودیت هایی مثل اهرم تا ۵۰ یا ۲۰ استفاده میکنن.
   یا زمانی که کاربر ضرر سنگینی میکنه و برای حفاظت از دارایی هاش اهرم رو تا ۵ کاهش میده.
   میتونه هر کدوم از این ها باشه و باید ببینیم عملکرد حساب چه جوری بوده.

   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ پاسخ
 • Arezou Asaleh

  با سلام
  در نسخه اندروید صرافی بینگ ایکس ، در قسمت perpetual futures در قسمت بالا دو دکمه close وopen چه کارایی دارند؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام آرزو عزیز
   گزینه های open , close در پرپچوال bingx هر کدوم شامل دو زیر دکمه میشن
   زمانی که روی گزینه ی open کلیک کنید دو دکمه open long , open short نمایش داده میشه که برای باز کردن معامله ی خرید (لانگ) و معامله ی فروش (شورت) هستش
   و زمانی که روی گزینه ی close کلیک کنید دو دکمه close long , close short نمایش داده میشه که برای بستن معامله ی خرید (لانگ) و بستن معامله ی فروش (شورت) استفاده میشه.

   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ پاسخ
 • مرتضی فراهانی

  سلام وقت بخیر،ببخشید چرا بعضی از ارزها توی بینگ ایکس رو نمیشه میانگین زد تو پرپچوال؟الان storj میزنه محدودیت مارجین داره ظاهرا تا ۲۵۰۰دلار البته با اهرم…
  اینا رو از کجا میشه فهمید،این که خیلی بده یه نفر با مارجین بالا پوزیشن میگیره بعد ک خواست مارت بزنه یهو ببینه محدودیت داره…

  ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ پاسخ
 • وحید

  باسلام، من یه معامله فیوچرز با مارجین ۱۰۰۰ دلار و اهرم ۱۰ باز کردم، ۸ درصد سود کردم و بستم معامله رو، ولی سودم شده بود ۸ دلار؟ چرا؟

  ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وحید عزیز
   لطفا اطلاعات کامل پوزیشن رو ارسال کنید تا بهتر راهنمایی کنیم.

   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ پاسخ
  • عین ا... باقرزاده

   درود
   وقتی معامله‌ای رو میبندی درصد سودی که کردی از اصل پولی که گذاشتی محاسبه میشه.
   در اینجا شما با مارجین ده سرمایه ورودیت شده هزار دلار پس اصل پولی که گذاشتی صد دلار بوده و هشت درصدش دقیق میشه همون هشت دلاری که برات اومده.

   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ پاسخ
 • سید بها شجاعی

  سلام.ببخشید که مزاحم میشم من سوال کردم که چرا دارایی فیوچرز پرپچوال من صفر شده ،که جواب دادید که مگه معامله ای داشتید که لکویید شده باشید ،باید عرض کنم که نه معامله نداشتم حتی دارایی اسپات م هم صفر شده ،ضمنا یه چهل دلار هم دیروز ریختم بحساب و یه پوزیشن باز کردم هفت دلار رفتم داخل سود بستم اون هفت دلار بحسابم نیومد ولی هفت دلار داخل تاریخچه ثبت شده ،اصلا گیج شدم ،لطفا کمکم کنید

  ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   داخل صرافی دارایی شما از بین نمیره در صورتی که ضرر نکنید.
   احتمالا دارایی شما داخل حساب fund و یا futures هست.
   که خود فیوچرز به دو بخش پرپچوال و استاندارد تقسیم میشه. وارد بخش assets بشید و از قیمت overvirew دارایی کل رو مشاهده کنید.

   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ پاسخ
 • سید بها شجاعی

  سلام ‌خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم اینکه مدت دو روز هست که دارایی فیوچرز پرپچوال من در صرافی بینگ ایکس صفر شده دلیلش چیه و چکار باید کرد ؟

  ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام بها عزیز
   ایا معامله ای داشتید که لیکوئید شده باشه و باعث بشه تمام دارایی از دست بره؟

   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ پاسخ
 • محمد اکبری

  با سلام یک سوال چرا قیمت چه در حالت مارکت و چه در حالت لیمت برای بخش فیوچر استاندارد هم در حالت شورت و هم در حالت لانگ مثلا قیمت بیت کوین ۲۵۶۷۰ هستش و میخوای پوزیش باز کنی در حالت بازار میزنی و دقیقم داری چک میکنی یعنی جای این نیست بگی بازار در حال نوسان هست و اینا و باز با اختلاف ۱۰ الی ۲۰ دلاری مثلا در قیمت ۲۵۶۴۷ پوزیشن باز میکنه علتش چیه

  ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام محمد عزیز
   زمانی که شما با قیمت مارکت وارد بازار میشید سفارش شما از اولین سفارش برداشته میشه و اگر حجم بالاتر باشه از قیمت های بعدی پر میشه
   در نتیجه اگر قیمت روی ۲۵۶۷۰ باشه شما زمانی که روی مارکت خرید میزنید سفارش شما از سفارش هایی که روی ۲۵۷۰۰ و ۲۵۷۱۰ پر میشه ولی زمانی که لیمیت قرار میدید خریدار یا فروشنده هست که سفارش شمارو پر میکنه.
   مورد بعدی اینکه در بخش استاندارد شما معاملات رو با اسپرد باز می کنید و اسپرد در زمان ورود به معامله حساب میشه.

   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ پاسخ
 • سید علی حیدری

  با سلام. چه موقع یک معامله در فیوچرز بسته میشود؟فرض بفرمایید من ۱۰۰ دلار معامله لانگ با اهرم ۱۰ باز کردم. یعنی اگه ۱۰۰دلار سود کنم با اهرم ۱۰ من هزار دلار سود کردم. اینجا من همین که صددلار شد هزار دلار ، میتونم معامله رو تموم کنم؟ و اینکه در حین معامله، قیمت بالا پایین میره ، ده درصد بالا و بیست درصد پایین و هی تغییر می‌کنه، چه زمان معامله تموم میشه؟شاید مثلاً ارزی که من خریدم و براش معامله باز کنم اول ده درصد پایین بیاد ، بعدش پنجاه درصد بره بالا. .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی عزیز
   زمانی که شما با اهرم ۱۰ وارد معامله می شوید یعنی هر ۱ درصد تغییر قیمت برای شما برابر است با ۱۰ درصد
   در نتیجه اگر قیمت قبل از رشد ۵۰ درصدی که فرمودید ۱۰ درصد افت کنه معامله شما لیکویید میشه و شما ۱۰۰ دلار از دست میدید.

   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ پاسخ
 • يگانه

  سلام روز بخير
  سوالي داشتم
  در صرافي bings
  در استاندارد فيوچرز با وجود انتخاب اهرم ولي بعد از پوزيشن سود و صرر در اهرم ضرب نميشه
  علتش چيه ؟ ممكنه راهنمايي بفرماييد

  ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام یگانه عزیز
   سود و ضرری که نمایش داده میشه در اهرم ضرب شده و چیزی که بعد از باز کردن پوزیشن مشاهده می کنید کاملا درست هستش.

   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ پاسخ
 • شکیبا

  سلام وقت بخیر،
  قسمت فیوچرز استاندارد معاملات قرار دادی را باز کنید که میزنم . سوالات نمیاد که جواب بدم. مدام ارر میده چیکار باید کنم؟

  ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ پاسخ
 • علیرضا

  سلام ممنون از توضیحات مفیدتون یه سوالی. بنده داشتم من داخل بخش پرپچوال پوزیشن باز میکنم و به سود دهی میرسه بعد از اینکه پوزیشن رو میبندم هیچ سودی به کیف پولم اختصاص داده نمیشه که هیچ مبلغیم کم میشه میشه بدونم چرا این اتفاق می‌افته

  ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ پاسخ
 • سعید ناظری

  درود
  یک معامله لانگ فیوچرز استاندارد با ضریب ۱۰ برای بیت کویت باز کردم با ۱۰۰ دلار
  سود معامله شد ۱۸.۲۵ دلار
  کارمزد از من ۳۵.۴۴ دلار کم کرده
  این درصد کارمزد از کجا اومده؟
  ممنون میشم برام توضیح بدید

  ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ پاسخ
 • الهه کیانی

  سلام ببخشید من یه معامله داخل پرپچوال فیوچرز باز کردم با اهرم ۵
  الان میخواستم یه معاملا دگ روی همون ارز با اهرم پایین تر باز کنم ولی اجازه نمیده چرا؟

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام الهه عزیز
   در بخش پرپچوال معاملات با هم ادغام میشن و بصورت جدا جدا باز نمیشن و احتمالا به همین دلیل امکان اضافه کردن حجم با اهرم متفاوت رو نداشتید.
   در بخش فیوچرز استاندارد شما میتونید معاملات رو بصورت جدا جدا باز کنید و مشکلی بوجود نمیاد.

   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ پاسخ
 • مهرداد

  سلام.من از صرافی بای بیت استفاده میکردم.الان اومدم بینگ .ی پوزیشن باز کردم ده درصد سود بهم داده چطوری میتونم بفهمم این ده درصد سود چند دلاره؟تو بای بیت سود و ضرر هر درصدی بود مقدار تتر و نشون میداد.تچ بای بیت مثلا ده درصد سود مثلا میزد ۵دلار.الان اینجا نشون نمیده.میشه راهنمایی کنید

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مهرداد عزیز
   روی اپ موبایل زمانی که وارد برنامه میشید دقیقا زیر بنر هایی که بصورت اسلایدی نمایش داده میشه گزینه ای وجود داره به نام My Position که سود و زیان کلی رو نمایش میده و اگه روش کلیک کنید وارد صفحه ای میشید که پوزیشن هارو بصورت جداگانه با سود و زیان چه دلاری و چه درصدی نمایش میده.

   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ پاسخ
 • محمد

  سلام اولا خیلی ممنونم بابت اموزش کاملتون واقعا خسته نباشید.من با کدتون ثبت نامو انجام دادم..من یه مشکلی دارم..فقط در قسمت پرپچوال٫اونم اینکه من تو ماشین حسابش یه مارجین میزنم و یه قیمت و لوریج ۱۰ تا ۱۰۰ رو میزنم واسه محاسبه سود..اما pnl من هیچ تغییری نمیکنه چه در معامله شورت و چه لانگ…اما استاندارد فیوچرز کاملا اوکی است…۲تا اکانت مختلف هم تست کردم..بنظرتون چجوری حل میشه؟

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ پاسخ
 • مژگان موسوی

  ممنون مطالب مفیدی قرار دادید
  آ موزش های شما کامل و کاربردی و به روز هستند

  ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مژگان عزیز
   خوشحالیم که این مطلب براتون مفید بوده.
   ممنون از اینکه همراه ما هستید.

   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ پاسخ
 • روهان شه پیکر

  سلام
  وقتتون بخیر
  من یک سوال داشتم در مورد اهرم ها
  مثلا با اهرم ۵۰ حداکثر چه میزان مارجین میتونم وارد معامله کنم ، در برخی از صرافی میگه با هر اهرم حداکثر مارجین چقدر هست ، اما در صرافی بینگ ایکس متوجه نمیشم …

  ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ پاسخ
 • ردپا

  سلام من تو کامپیوتر نمی تونم وارد سایت بینگ اکس شوم، آیا سایتش فیلتره باید با فیلتر شکن برم ، ولی تو گوشی مشکل نداره بدون فیلتر باز میشه ، ولی تو گوشیم یه موقع بر روی لینکی که ارجاع میده به سایتش که توضیحات راآنجا بخونیم باز نمیشه ، برای همه اینجوریه یا برای من ، لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام دوست عزیز
   بله سایت صرافی bingx فیلتر شده و برای ورود نیاز به vpn دارید.

   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ پاسخ
 • مرتضی کرانی

  سلام چرا فیوچرز استاندارد من به بخش سوالات ورد به باز کردن پوزیشن
  نمیره البته فیوچرز پرپچوان معامله می کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مرتضی عزیز
   من سوال رو به خوبی متوجه نشدم متاسفانه در صورتی که جوابم کمک کننده نبود لطفا مجدد بپرسید.
   اگر تازه حساب باز کردید و برای اولین بار قصد ورود به بخش فیوچرز استاندارد رو دارید قبلش باید به سوالاتی که در مورد ریسک و … هستش پاسخ بدید تا امکان ورود به بخش فیوچرز استاندارد برای شما باز بشه.
   در مورد سوالات و پاسخ اونها در متن مقاله توضیح دادیم.

   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ پاسخ
 • محمود

  سلام. توی قسمت موجودی فیوچرز صرافی،موجودی من رو به دو قسمت available margin و position margin تقسیم کرده که با موجودی پوزیشن نمیتونم معامله کنم و نتونستم مقدار موجودی پوزیشن مارجین رو انتقال بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید که این پوزیشن مارجین چیه و چکارش بکنم؟

  ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام محمود عزیز
   پوزیشن مارجین مربوط به مارجین استفاده شده در معاملات باز هستش و امکان برداشتش رو ندارید.
   یعنی مارجین اولیه همه موقعیت های باز شما + سود و زیان تحقق نیافته یا همون PNL میشه و مارجین پوزیشن محاسبه و نمایش داده میشه.

   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ پاسخ
 • هادی مدانلو

  من صرافی بینگ ایکس نصب کردم.میخوام یادبگیرم

  ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام هادی عزیز
   تمام بخش های صرافی بینگ ایکس بصورت مقاله و با تصاویر کامل در سایت کلینیک سرمایه موجود هستش و میتونید مطالعه کنید. برای دسترسی به این مقالات دسته بندی آموزش صرافی ها رو مشاهده کنید.
   هر سوالی داشتید میتونید از طریق کامنت ها از ما بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ پاسخ
 • علی

  باسلام خسته نباشید من آپ صرافی نصب کردم ب پیشنهاد یکی از سایتها کد دعوت زدم ک گفتن تا ۶۰تترپاداش یا هدیه میده ک نداد بهم چجوری میشه پیگیر شد بعد میخواستم ببینم اگه بده باهمین پاداش میتونم تو بخش کپی تریدینگ کار کنم یا حتما باید تتر بخرم واریز کنم ب حسابم؟؟

  ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ پاسخ
 • Lili.p

  سلام
  من در صرافی بینگ ایکس معاملات فیوچرزی رو که با اهرم انجام میدم به یک مشکل برخوردم .مثلا معامله ای با هرم ۵۰ انجام دادم که ۱/۸۲ درصد سود کردم که با احتساب اهرم میشه ۹۱ درصد سود .ولی صرافی فقط ۵ درصد سود به معاملات تخصیص میده
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ پاسخ
 • حنیف

  سلام واریز پول یا کوین از صرافی به ولت هم سقف داره؟ تشکر

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حنیف عزیز
   خیر سقف واریز وجود نداره.

   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ پاسخ
 • Hossein

  سلام و خدا قوت
  تو قسمت استاندارد میشه سیو سود کرد یا حتما باید قسمت perpetual باشه؟اگر امکان سیو‌ وجود داره لطفا توضیح بدید کدوم قسمت هستش ممنون.

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام بله
   هم در زمان سفارش گذاری و هم بعد از باز کردن سفارش امکان تنظیم کردن حد سود و حدضرر وجود داره.
   در زمان ثبت سفارش دقیقا زیر بخش لوریج گزینه ی Take Profit و Stop Loss وجود داره.
   در صورتی که معامله باز هستش در پایین صفحه My Position و ردیف TP/SL میتونید برای هر پوزیشن حدسود و حدضرر تعریف کنید.

   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ پاسخ
  • وحید

   سلام وقت بخیر
   ببخشین در صرافی بینگکس امکان دارد ک در بخش فیوچرز ارزی را ب مدت ۳ الا ۵ ماه با اهرم ۵ نگه داشت یاخیر اگر امکان دارد در کدام بخش استاندارد یا پورچوال؟؟

   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ پاسخ
   • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

    سلام وحید عزیز
    شما میتونید یک معامله رو ۳ تا ۵ ماه باز نگه دارید به شرطی که لیکویید نشید. به عنوان مثال اگر با اهرم ۵ (درحالت ایزوله) وارد معامله بشید و قیمت ۲۰ درصد خلاف جهت شما حرکت کنه معامله لیکویید میشه.

    ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ پاسخ
 • محسن

  در حالت Trigger سه جور Trigger Price وجود داره. یکی Market که میدونیم چیه. یکی Last که آخرین قیمت معامله ست. اما اون Index چیه و تفاوتش با بقیه چیه؟
  ضمنا من در سفارش Trigger حد ضرر نمیذارم. امکان گذاشتن هردو گزینه حد سود و ضرر هم فعاله. برای همین توضیحات شما در مورد Trigger رو در متن مقاله متوجه نشدم.
  ممنونم

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ پاسخ
 • hanif

  سلام تفاوت برداشت انباشته با برداشت روزانه چیه؟ و این ک میشه تموم دارایی رو بدون احراز هویت به ولت انتقال داد؟ انتقال دارایی به ولت سقف داره؟ تشکر

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حنیف عزیز
   من از نسخه فارسی استفاده نکردم و نمیدونم دقیقا برداشت انباشته و روزانه منظورش چیه.
   کاربرانی که احراز هویت نکردن تا ۵۰ هزار دلار در روز میتونن برداشت کنن و از این بابت مشکلی وجود نداره.

   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ پاسخ
 • حسین

  سلام میخواستم بدونم تو فیوچرز محدودیت زمانی وجود داره یا نه مثلا میشه ی ارز رو برای چند ماه بخریم و نگه داریم؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حسین عزیز
   از لحاظ زمانی محدودیتی وجود نداره ولی از لحاظ درصد سود ممکن در صرافی ها محدودیتی قرار گرفته باشه.
   به عنوان مثال شما در صرافی bingx در صورتی که در بخش فیوچرز استاندارد معامله باز کنید محدودیت در حداکثر سود دریافتی ۲۰۰۰ درصد هستش که در بخش فیوچرز پرپچوال محدودیتی نداره.

   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ پاسخ
 • 989133676292

  سلام دوست عزیز تو قسمت فیوچرر چطور میتونم میانگین کم کنم. آیا امکان داره به پوزیشنی باز میکنم ولی بعد میخواهم مارجین اضافه و اهرم را تغییر بدم گزینه جدید اضافه میکنه.گرینه ای هست که میانگین بگیره رو یه پوزیشن.
  ممنون از شما

  ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام دوست عزیز
   شما دارید از بخش استاندارد فیوچرز استفاده می کنید به همین دلیل پوزیشن های شما بصورت جداگانه اجرا میشن برای اینکه پوزیشن ها ادغام بشن و میانگین گرفته بشه باید از پرپچوال فیوچرز استفاده کنید.

   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ پاسخ
 • مهدی

  سلام
  خدا خفظتون کنه.مشکلم حل شد.صفحه نمایش من در سایت بینگ ایکس زیاد زوم بود و گزینه حد سود و ضرر رو نمایش نمیداد.به پشتیبانی بینگ ایکس هم گفته بودم اما نتونست مشکلم رو حل کنه ولی شما مشکلم رو حل کردید واقعا ممنونم از شما.
  با سپاس

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ارادت مهدی جان
   خوشحالم که تونستم بهت کمک کنم.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • Vahidoo

  سلام وقت بخیر ببخشید آیا در قسمت پرپچوال فیوچرز میشه همزمان چنتا Tp بگذارم برای حد سودم ؟ اپلیکشن موبایل اگر میشود چطور؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام دوست عزیز
   امکان تعریف کردن چندتا TP در بخش TP وجود نداره و شما فقط میتونید یک TP برای پوزیشن تنظیم کنید.
   اما میتونید بصورت دستی با قرار دادن سفارش های شرطی این کار رو انجام بدید.
   به عنوان مثال من وارد معامله ی خرید بیت کوین میشم در قیمت ۱۶ هزار با حجم ۰.۵ حالا میتونم دو سفارش ۰.۲۵ فروش قرار بدم در اعداد موردنظرم تا همون مقدار با همون عدد مورد نظر بسته بشه.
   (این مدل صرفا در بخش پرپچوال قابل استفاده است).

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • Aminoo

  سلام ببخشید در پرپچوال فیوچرز من اگر بخوام سفارش ثبت کنم از گزینه لیمیت باید استفاده کنم؟ یعنی اگه سیگنال داشته باشم نقطه ورود رو در قسمت لیمیت ثبت کنم دیگه اوکیه؟ آخه من در صرافی کوینکس از لیمیت استفاده میکردم وقتی قیمت نقطه ورود رو میزدم همان لحظه برام می‌خرید و من کلی در ضرر بودم

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام Aminoo عزیز
   اگر قیمت معامله برابر با قیمت فعلی باشه و بخواید با قیمت فعلی وارد معامله بشید باید از گزینه ی Market استفاده کنید.
   اگر قیمت معامله کمتر از قیمت فعلی باشه باید از limit استفاده کنید.
   در بازارهای مالی بدلیل وجود اسپرد ممکن این اتفاق که وارد معامله میشیم پوزیشن با ضرر باز بشه وجود داره که در صرافی بینگ ایکس بخش پرپچوال شامل اسپرد نمیشه.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • مهدی

  با سلام خدمت شما
  من معامله ای رو در قیمت فیوچرز پرپچوال باز کردم اما نمیدونستم چطوری و از کدوم قسمت استاپ لاس رو تنظیم کنم.لطفا راهنماییم کنید؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مهدی عزیز
   هم قبل از باز کردن معامله و هم بعد از باز شدن معامله امکان تعریف TP,SL وجود داره.
   قبل از باز کردن معامله در بخش اردر یه چک باکس وجود داره که نوشته TP/SL که اگه تیک فعال شدن رو بزنید اون بخش برای شما فعال میشه و میتونید اعداد رو وارد کنید.
   همچنین بعد از باز کردن پوزیشن پایین صفحه دقیقا جایی که پوزیشن شما نمایش داده میشه ستونی وجود داره به نام TP/SL که علامت شبیه به مداد در کنارش قرار گرفته که با کلیک کردن روش میتونید حدسود و حدضرر رو تنظیم کنید.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
   • مهدی

    سلام
    ممنونم که وقت گذاشتید و جوابم رو دادید.اما من از طریق سایت صرافی ترید میکنم و گزینه مداد رو نمیبینم.لطفا بیشتر راهنمایی کنید.

    ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     مهدی عزیز تصویر زیر رو مشاهده کنید
     حدسود و حدضرر در صرافی bingx

     ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
   • مهدی

    با سلام خدمت شما
    اما این تصویر در مرورگر من که فایرفاکس هست نمایش داده میشه.چرا؟

    ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     با مرورگر کروم هم تست کنید.
     ممکن زوم صفحه نمایش زیاد هستش و نمایش داده نمیشه با استفاده از دکمه های Ctrl و – روی کیبورد زوم صفحه رو کم کنید.

     ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • علیرضا انگوتی

  سلام دوستان
  لطفا یک فیلم از نحوه سفارش مارکت و تریگر بینگ ایکس برام بزارید جهت کمک

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علیرضا عزیز
   در مورد سفارش و تریگر صرافی بینگ ایکس در کامنت خانم مینو توضیح دادم که فکر میکنم برای شما هم مفید باشه. لطفا مطالعه کنید اگر سوالی داشتید بپرسید تا پاسخ بدیم.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • Mino

  سلام. ممنون از آموزش و پاسخ گویی تون. اگه ممکنه در مورد استاپ بای و استاپ سل هم راهنمایی بفرمایید. کجا میتونم شرط بذارم اگه قیمت به فلان عدد رسید روی فلان عدد برای من مارکت بزن؟ و در مورد تریلینگ استاپ یه مثال بزنید. من تو پاسخ قبلی که به یه دوست دیگه داده بودین متوجه ش نشدم. ممنونم ازتون.
  پ.ن: آموزش تحلیل تکنیکال هم دارین؟ حضوری یا آنلاین و چه سبکی؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مینو عزیز

   در صرافی بینگ ایکس برای اینکه معامله گر ها تجربه کاربری بهتری داشته باشن گزینه های لیمیت حذف شده و دو بخش Market , Trigger وجود داره
   بخش Market زمانی هست که قیمت فعلی برای شما مناسب هستش و فقط مارجین و اهرم انتخاب می کنید و با قیمت بازار وارد معامله میشید.
   بخش Trigger همون استاپ و لیمیت هستش که خودش بصورت هوشمند متوجه میشه، به عنوان مثال قیمت بیت کوین در حال حاضر ۱۷ هزار دلار هستش و من میخوام روی ۱۶۱۰۰ سفارش بزارم در نتیجه وارد بخش Trigger میشم و در Trigger Price عدد مورد نظر ۱۶۱۰۰ را تایپ میکنم و سپس مارجین و اهرم رو انتخاب میکنم و روی گزینه ی Long میزنم.
   برای معاملات Short هم به همین شکل میتونم اقدام کنم.

   تریلینگ استاپ زمانی استفاده میشه که شما میخواید حدضرر خودتون رو با بالا رفتن قیمت یا پایین اومدن قیمت بصورت اتوماتیک جابجا کنید تا در صورتی که قیمت خلاف پوزیشن شما حرکت کرد معامله با سود بسته بشه. بعد از باز کردن یک پوزیشن روی گزینه ی Trailing Stop کلیک کنید تا پنجره ای باز بشه در این بخش میتونید بر اساس بازه ی قیمتی و یا بازه ی درصدی تریلینگ استاپ رو تعریف کنید. به عنوان مثال من پوزیشن جدیدی روی بیت کوین باز میکنم و از بخش تریلینگ استاپ ۵% براش تعریف میکنم حالا زمانی که قیمت افزایش میکنه استاپ معامله من هم بر اساس درصد یا قیمتی که براش تعریف کردم پشت سر قیمت بالا میاد و درصورتی که قیمت برگرده من با سود از معامله خارج میشم.

   بله دوره های اموزشی تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته داخل سایت کلینیک سرمایه وجود داره و میتونید سرفصل های هر دوره رو داخل صفحه خودش مشاهده کنید.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ پاسخ
 • سجاد

  سلام
  فیوچرز میشه در معامله باز تریل کرد استاپ جابجا کرد ؟
  وقتی معامله باز میکنم‌ دیگه نمیشه تغییر داد ومجدد باید پوزیشن باز کنم
  البته تو لبتاپ با سایت bingxکار میکنم
  میشه راهنمایی کنین نحوه تغییر استاپ
  ممنون

  ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام سجاد عزیز
   بله امکان تغییر TP / SL در زمان باز بودن پوزیشن وجود داره.
   در بخش My Position تمام سفارش های شما نمایش داده میشه و برای هر پوزیشن گزینه ی TP/SL وجود داره و با کلیک روی گزینه ی (مداد) امکان ویرایش فراهم میشه.
   همچنین بخش جداگانه ای با عنوان Trailing Stop وجود داره که این امکان را فراهم می کنه که با تغییر قیمت حدضرر شما افزایش پیدا کنه و هم جهت با قیمت به سمت بالا یا پایین حرکت کنه تا زمانی که قیمت خلاف جهت حرکت کنه و با بهترین قیمت پوزیشن شما بسته بشه.

   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ پاسخ
   • امیر

    سلام
    این هایی که نوشته فیوچر بایننس چیه فرقش با پرپچوال چیه ؟
    بعد فرق بایننس های ۱۸ مثلا با ۱۶ چیه ؟

    ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام امیر عزیز
     بایننس و پرپچوال هر دو در دسته ی کپی ترید حرفه ای قرار میگیرن و تفاوت هایی با استاندارد دارن که خیلی طولانی هستش ولی من چند مورد رو عرض میکنم
     تو کپی ترید بایننس به واسطه همکاری این صرافی با بایننس، معامله گرها حساب خودشون رو از طریق API متصل میکنند و هر معامله ای که انجام میدن تو بایننس اینجا هم کپی میشه و نیازی نیست کاربرانشون حساب بایننس داشته باشن.
     در کپی ترید پرپچوال و بایننس شما یک مبلغ کلی در نظر می گیرید و تریدر با هر درصدی از سرمایه که وارد بشه به همان نسبت هم برای شما انجام میشه ولی در استاندارد شما برای هر پوزیشن مبلغ تعیین می کنید و خودتون هم به معاملات دسترسی دارید و میتونید حد سود و حدضرر متفاوتی با تریدر قرار بدید و یا زودتر از تریدر معامله رو ببندید ولی در پرپچوال و بایننس اینطور نیست.
     رو کپی ترید استاندارد میتونید از توکن دمو VST برای تست کپی تریدر استفاده کنید ولی برای پرپچوال و بایننس نمی تونید.
     و تفاوت هایی در مارجین و …

     ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ پاسخ
 • سعید

  سلام وقتتون بخیر
  صرافی بینگ ایکس معاملات مارجین رو پشتیبانی نمیکنه؟

  ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام سعید عزیز
   معاملات مارجین بصورت جداگانه که در صرافی های دیگه وجود داره در حال حاضر در صرافی Bingx وجود نداره.

   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ پاسخ
 • تراب

  سلام
  من در معامله فیوچرز موجودی حسابم و سودی که میکنم جمع میکنم جور در نمیاید ممنون از راهنماییتون

  ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام تراب عزیز
   وارد بخش فیوچرز صرافی Bingx بشید و گزینه Trade History رو انتخاب کنید
   حالا PnL یک پوزیشن رو بردارید و سپس Trading Fee رو در صورت مثبت بودن بهش اضافه و در صورت منفی بودن ازش کسر کنید و سپس Funding Fee رو کسر کنید تا سود خالص رو بدست بیارید.

   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ پاسخ
 • پارسا

  سلام.در صرافی چطور میتونم چند tp یا sl تعریف کنم و همچنین چطکر میتونم قسمتی از یک معامله را ببندم

  ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام پارسا عزیز
   در بخش TP , SL شما امکان تعریف یک حدسود و یا حدضرر دارید.
   برای اینکه بخشی از پوزیشن رو ببندید، زمانی که روی گزینه ی CLOSE کلیک می کنید پنجره ای باز میشه و گزینه ای وجود داره به نام Partial Position Close که با فعال کردنش میتونید بخشی از پوزیشن رو انتخاب کنید تا صرفا همون مقدار بسته بشه.

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ پاسخ
 • علیرضا

  سلام و خسته نباشید به عوامل محترم کلینیک سرمایه آیا کانال خصوصی برای سیگنال فیوچرز دارید و یا کسی دارید مورد اعتماد باشه چون من وقت برای تحلیل ندارم
  با سپاس و تشکر

  ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علیرضا عزیز
   کلینیک سرمایه هیچ کانال خصوصی ندارد و همچنین این موضوع را به مخاطبین عزیز خودش پیشنهاد نمی کند.
   اما در صورتی که زمان کافی برای تحلیل و ترید ندارید پیشنهاد میکنیم بخش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس را مشاهده و بررسی کنید.
   در کپی تریدینگ هر کسی امکان ساخت اکانت نداره و زمانی که درخواستی ثبت میشه صرافی معاملات قبلی شخص رو بررسی و در صورت مورد تایید بودن شخص اکانت سیگنال دهنده دریافت میکنه.
   برای اینکه بتونه کپی کننده و یا همون سرمایه گذار جذب کنه تلاش میکنه معامله های خوبی رو ثبت کنه و حساب رو به برآیند مثبت برسونه
   و همچنین سرمایه گذار میتونه اطلاعات قبلی و فعلی رو مشاهده کنه و نسبت به روندی که یک معامله گر داشته تصمیم بگیره و در کنارش شما میتونید از چند معامله گر کپی کنید و ریسک رو تقسیم کنید.
   این مدل به نظر من خیلی شفاف تر و حرفه ای تر از کانال های تلگرامی هستش که بیشتر با هدف پر کردن جیب یک نفر ساخته میشن هستش.

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ پاسخ
   • حامد احمدی

    سلام وقت بخیر ،من رمز گوگل اتنتیکیتورم خذف شده،نمیدونم چیکار کنم ،لطفا راهنمایی کنید.رمزوکد رو هم ندارم

    ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام حامد عزیز
     زمانی که وارد صفحه Login شدید اول ایمیل و دوم رمزعبور خودتون رو وارد کنید
     براتون یک پازل نمایش داده میشه که باید به درستی قرار بدید
     در مرحله اخر پنجره ای باز میشه که از شما کد گوگل آتنتیکیتور رو میخواد که باید وارد کنید چون برای شما حذف شده و ندارید پایین همون پنجره ای گزینه ای وجود داره به نام Use other verification options که باید روی این گزینه کلیک کنید و سپس گزینه ی Email Verification انتخاب کنید.
     بعد از ورود حتما مجدد تنظیمات جدیدی برای گوگل آتنتیکیتور در نظر بگیرید.

     ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ پاسخ
 • عزیزاله فلاح

  با سلام و وقت بخیر. آیا در یک معامله فیوچرز perpetual در صرافی BingX این امکان هست که در حین یک معامله TP یا SL را تغییر داد و مثلا سودی که تا آنجا حاصل شده را Save کرد؟

  ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام جناب فلاح عزیز
   موردی که فرمودید رو تست کردیم خودمون و جواب مثبت هستش
   میتونید در حین معامله حد سود و یا حدضرر رو تغییر بدید و یا هر زمان که خواستید معامله رو سیو کنید.

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ پاسخ
   • مهدی

    خیلی ممنونم از مقاله زیباتون🙏
    معاملات فیوچرز صرافی بینگ اکس، فقط یک قرارداد هستش یا واقعاً ۱۰۰ برابر پول اصلی مونو قرض میده؟
    چون من تو قسمت فیوچرز به مشکلات شرعی بر میخورم، خیلی ممنون میشم پاسخ سوال بالا رو به من بدهید🙏❣️

    ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام مهدی عزیز
     اول عذرخواهی میکنم بابت تاخیری که در پاسخ به کامنت شما به وجود اومد و دلیل این امر پیگیری ما از پشتیبانی صرافی بود.
     متاسفانه نتونستیم پاسخ دقیقی برای سوال شما از پشتیبانی صرافی دریافت کنیم.

     ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ پاسخ
 • سعید

  سلام بخش فیوچرز بینگ ایکس چندتا ارز داره من نصب کردم ۲۶تا ارز میاره همین قدره ارز فیوچرزش یا بیشتره؟

  ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام سعید عزیز
   مجدد بررسی کنید. احتمالا فیلتری رو فعال کردید که تعداد ارزهارو داره بهتون کمتر نمایش میده
   تعداد ارزها خیلی بیشتر هستش.

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ پاسخ
 • علی

  سلام، چطور میشه روی‌نمودار این صرافی line کشید ؟

  ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی عزیز
   بعد از وارد شدن به بخش فیوچرز در سمت چپ صفحه شما میتونید ابزارهای تحلیل تکنیکال رو مشاهده و استفاده کنید.

   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ پاسخ
 • jnsam58678993

  سلام و عرض ادب، ممنونم از آموزش کوتاه ، جامع و مفیدتون، اگر لطف کنید سیوسود و ریسک فری رو برام توضیح بدید ممنون میشم،تو صرافیربینگ ایکس

  ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام دوست عزیز
   سیوسود به معنی بستن کل پوزیشن و یا بستن بخشی از حجم یک معامله ی در سود هستش که میتونید با قرار دادن TP این کار انجام بدید.
   ریسک فری به معنی قرار دادن حدضرر در نقطه ی ورود هستش تا زمانی که قیمت برگشت دیگه معامله شما وارد ضرر نشود و سر به سر از معامله خارج بشید.
   صرافی bingx این امکان رو فراهم کرده که بتونید در تریدینگ ویو معامله کنید و TP , SL رو روی نمودار جابجا کنید پیشنهاد میکنم مقاله ی آموزش نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو رو مشاهده کنید.

   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ پاسخ
 • جلال

  سلام در قسمت فیوچرز چطوری مینگین کم کنم

  ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام جلال عزیز
   برای میانگین گرفتن باید حجم جدیدی رو اضافه کنیم که میتونیم به دو شکل زیر انجام بدیم:
   در بخش standard futures معاملات شما بصورت Hedging باز میشه و شما می تونید چندین معامله جدا بصورت همزمان داشته باشید.
   اما در بخش perpetual futures معاملات بصورت Netting باز میشن و در صورتی که شما معامله جدیدی باز کنید میانگین بصورت اتوماتیک انجام میشه و شما صرفا ۱ معامله باز دارید. و در صورتی که خلاف پوزیشن قبلی حجمی رو وارد کنید باعث کم شدن حجم معامله و یا بسته شدن کامل پوزیشن قبلی میشه.

   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ پاسخ
 • فاطمه

  سلام وقتتون بخیر من اشتباهی پول به پرپتوال فیوچر ریختم ترانسفر نمیشه چیکار باید کرد؟

  ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام فاطمه عزیز
   وارد بخش Assets بشید و روی گزینه ی Transfer کلیک کنید
   از Perpetual Futures Account به Fund Account منتقل کنید.

   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ پاسخ
   • هادی

    سلام خسته نباشید . من اشتباهی ارسال اسکرین شات سود رو کنسل کردم و دیگه نمیتونم شات سود بفرستم میشه لطفا راهنمایی کنین که چه جوری درستش کنم؟

    ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام هادی عزیز
     اگر از اپلیکیشن موبایل صرافی bingx استفاده می کنید بعد از ورود به اپ صرافی در صفحه Home گزینه ای وجود داره به نام My Position روش کلیک کنید
     پوزیشن های باز فیوچرز رو مشاهده می کنید
     در کنار تاریخ و ساعت باز کردن پوزیشن علامتی وجود دارد (فلش رو به بالا) با کلیک کردن روش تصویر سود و زیان براتون نمایش داده میشه.

     ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ پاسخ
 • علی

  چه آموزش دقیق و تکمیلی بود
  زنده باد

  ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی عزیز
   خوشحالیم که آموزش فیوچرز صرافی بینگ ایکس برای شما مفید بوده.

   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پاسخ
منو
جستجو ورود/ثبت نام سبد خرید
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره