معامله کردن در بازار ارزهای دیجیتال اصلاً کار ساده‌ای نیست. نوسانات قیمت در این بازار بسیار زیاد است. به علاوه، تعداد بی‌شماری رمزارز وجود دارد که انتخاب گزینه‌های مناسب بین آن‌ها، به زمان زیادی نیاز دارد. مجموعه‌ای از عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا بسیاری از معامله‌گران بازار از کسب سودهای چشمگیر از این بازار ناامید شوند؛ اما خبر خوب برای این دسته از معامله‌گران، آن است که برخی از صرافی‌ها بخش ویژه‌ای به نام کپی تریدینگ (Copy Trading) ایجاد کرده‌اند. در قالب معاملات کپی تریدینگ می‌توانید سبد سرمایه‌گذاری تریدرهای حرفه‌ای و موفق بازار رمزارزها را کپی کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها صرافی MoonXBT است. در ادامه با ما همراه باشید تا کار کردن با پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MoonXBT را گام‌به‌گام یاد بگیریم.

معرفی کپی تریدینگ صرافی MoonXBT

در مقاله آموزش صرافی MoonXBT به طور مفصل این اکسچنج ارز دیجیتال را نقد و بررسی کردیم. برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مطلب مراجعه کنید. نکته ویژه درباره صرافی مون ایکس بی تی این است که هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی اعمال نکرده است؛ حتی کاربران ایرانی می‌توانند به‌راحتی در این صرافی احراز هویت کنند و با خیال راحت به معامله بپردازند.

پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MoonXBT یکی از بخش‌های جذاب آن است که بعد از ثبت نام و احراز هویت، می‌توانید از آن استفاده کنید. بخش کپی تریدینگ کاملاً شفاف طراحی شده است؛ به این معنی که صرافی به شما اطمینان می‌دهد دقیقاً همان پرتفوی تریدرهای حرفه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد. همچنین شما به‌عنوان دنبال‌کننده می‌توانید تمام سوابق تریدرهای حرفه‌ای را با جزئیات مشاهده کنید تا بهترین گزینه‌ها را برای کپی تریدینگ انتخاب کنید.

به کمک این بخش دیگر نیازی به رصد دائمی بازار نخواهید داشت؛ بلکه می‌توانید سبد سرمایه‌گذاری خود را بر اساس معامله‌گران حرفه‌ای تنظیم کنید. همچنین باید تأکید کنیم سرمایه شما کاملاً در اختیار خودتان قرار دارد؛ به این معنی که هر زمان مایل باشید، می‌توانید از معاملات خارج شوید و سرمایه‌تان را برداشت کنید.

ثبت نام در صرافی MoonXBT به همراه تخفیف کارمزد

آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT برای کپی‌کنندگان

در ابتدای آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT، لازم است راهنمای سرمایه‌گذارانی را ارائه کنیم که قصد دارند از معاملات تریدرهای حرفه‌ای کپی‌برداری کنند. پیش از آن لازم است به نکات زیر توجه کنید:‌

 • برای دریافت مجوز کپی‌برداری از معاملات تریدرها، باید حداقل بیست تتر در حساب کاربری خود داشته باشید.
 • به طور هم‌زمان اجازه کپی‌برداری از معاملات بیش از پنج تریدر را ندارید.
 • در حال حاضر امکان ویرایش معاملات کپی تریدینگ وجود ندارد.
 • امکان تعیین حد سود و ضرر در معاملات کپی تریدینگ وجود ندارد.
 • تمام سفارش‌های کپی بر صورت مارکت (Market Order) ثبت می‌شوند.
 • مجموع سرمایه قابل استفاده برای کپی‌برداری از معاملات پنجاه هزار تتر در شبانه‌روز است.
 • اهرم معاملات به طور خودکار بر اساس اهرم معاملات اصلی تریدر تعیین می‌شود.

خوشبختانه، کپی تریدینگ صرافی مون ایکس بی تی در سایت و اپلیکیشن این سایت در دسترس است؛ بنابراین، برای هریک از آن‌ها آموزش جداگانه‌ای در نظر می‌گیریم.

نسخه سایت صرافی مون ایکس بی تی

آموزش کپی تریدینگ moonxbt

بعد از ورود به حساب کاربری در سایت این صرافی، از منوی Social گزینه Copy Trading را انتخاب کنید.

کپی تریدینگ صرافی مون ایکس بی تی

وارد صفحه Copy Trading صرافی MoonXBT می‌شوید. در این صفحه فهرستی از تریدرهایی که امکان کپی‌برداری از معاملات آن‌ها وجود دارد، به نمایش درمی‌آید. همچنین ابزارهایی برای فیلتر کردن گزینه‌های موجود بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع معاملات، میزان سود، مدت زمان فعالیت تریدر، مجموع تراکنش‌ها، تعداد کپی‌کنندگان و… در اختیار شما قرار دارند. به کمک آن‌ها می‌توانید بین گزینه‌های موجود، دقیق‌تر جست‌وجو کنید.

بعد از انتخاب تریدر حرفه‌ای روی گزینه Copy کلیک کنید.

تنظیمات copy trading در moonxbt

وارد صفحه اختصاصی تریدر می‌شوید. در قسمت بالا سمت راست این صفحه نرخ سود دریافتی از سوی تریدر (Net Profit Distribution) قابل مشاهده است. باید اشاره کنیم که میزان سود را تریدر تعیین می‌کند؛ به همین دلیل ممکن است میزان سود تریدرهای مختلف با هم تفاوت داشته باشند.

در قسمت Trading Pairs باید جفت ارزهای معاملاتی را که تریدر در سبد معاملات خود قرار داده است، انتخاب کنید. به این ترتیب، پایین صفحه جفت ارزهای معاملاتی که انتخاب کرده‌اید، فعال می‌شود.

به طور پیش‌فرض، برای هر جفت ارز معاملاتی در قسمت Margin Mode، گزینه Fixed Margin انتخاب شده است. در قسمت Fixed Amount باید مقدار تتر مدنظر برای کپی‌برداری از معاملات مربوط به جفت ارز معاملاتی را تعیین کنید. دقت کنید حداقل مقدار ۱ تتر (USDT) است.

درنهایت، پس از تکمیل اطلاعات مذکور، باید گزینه Follow را انتخاب کنید. به این ترتیب، کپی‌برداری از معاملات تریدر در صرافی MoonXBT آغاز می‌شود.

برای مشاهده جزئیات معاملات کپی تریدینگ، ویرایش و لغو کردن آن‌ها، از طریق صفحه Copy Trading گزینه My Copied Trades را انتخاب کنید. در صفحه جدید مجموع سود یا زیان حاصل از معاملات کپی تریدینگ به همراه جزئیات آن‌ها بر اساس جفت ارزهای معاملاتی به نمایش درمی‌آید.

همچنین برای لغو کردن کپی‌برداری از معاملات یک تریدر در صفحه اختصاصی آن، باید گزینهCancel Copy Trade را انتخاب کنید.

نسخه موبایل صرافی مون ایکس بی تی

کپی تریدینگ با اپلیکیشن موبایل صرافی moonxbt

امکان استفاده از بخش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT در اپلیکیشن موبایل آن نیز وجود دارد. برای این منظور در صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل صرافی مون ایکس بی تی از گوشه سمت راست پایین صفحه، گزینه Social را انتخاب کنید.

در صفحه جدید گزینه Copy Trading را از بالای صفحه انتخاب کنید.

فهرست تریدرهای حرفه‌ای فعال در صرافی به نمایش درمی‌آید. بین گزینه‌های موجود جست‌وجو کنید و پس از انتخاب تریدر مدنظر، روی گزینه Copy مربوط به آن بزنید.

وارد صفحه اختصاصی تریدر می‌شوید. از بخش Trading Pairs، ابتدا جفت ارزهای معاملاتی مدنظر خود را انتخاب کنید. در ادامه، باید مقدار Fixed Margin مربوط به هریک از جفت ارزهای انتخاب‌شده را بر حسب تتر (حداقل ۱ تتر) تعیین کنید.

درنهایت، با انتخاب گزینه Follow و سپس تأیید جزئیات با استفاده از Confirm، فرایند کپی‌برداری از معاملات تریدر آغاز می‌شود.

برای مشاهده جزئیات معاملات کپی تریدینگ در اپلیکیشن موبایل، از طریق صفحه Copy Trading گزینهMy Copied Trades را انتخاب کنید.

همچنین برای لغو کردن کپی‌برداری از معاملات یک تریدر در صفحه اختصاصی آن، باید گزینهCancel Copy Trade را انتخاب کنید.

آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT برای تریدرهای حرفه‌ای

در ادامه آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT، نحوه تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای را نیز بررسی می‌کنیم. برای اینکه بتوانید در نقش تریدر حرفه‌ای سبد سرمایه‌گذاری خود را برای کپی کردن در اختیار کاربران صرافی مون ایکس بی تی قرار دهید، باید شرایطی داشته باشید. ابتدا نحوه ثبت درخواست تریدرهای حرفه‌ای در صرافی را بررسی می‌کنیم.

نسخه سایت صرافی مون ایکس بی تی

در سایت این صرافی از طریق منوی Social، گزینه Copy Trading را انتخاب کنید.

سیگنال دهنده در صرافی مون ایکس بیتی

گزینه Become a Pro-Trader را در بالای صفحه جدید انتخاب کنید.

آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT برای تریدرهای حرفه‌ای

پنجره‌ جدیدی باز می‌شود که در ادامه، درباره آن توضیح می‌دهیم. تیک کنار گزینه I agree to th Copy Trading Pro-Trader agreement را فعال کنید. درنهایت، با انتخاب گزینه OK می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان صرافی مون ایکس بی تی درخواست شما را بررسی می‌کنند و در صورت احراز شرایط با درخواستتان موافقت می‌شود.

برای بررسی نتیجه درخواست خود در صفحه Copy Trading، گزینه Check Application را انتخاب کنید.

به این ترتیب، پنجره جدیدی باز می‌شود؛‌ در صورت تأیید درخواست شما، با عبارت Review Passed روبه‌رو خواهید شد. در ادامه، گزینه Set Up Now را انتخاب کنید.

وارد صفحه جدیدی می‌شوید. ابتدا باید از بخش Set Pofit Distribution Ratio میزان سود دریافتی خود از دنبال‌کنندگان را بین ۱ تا ۱۰ درصد تعیین کنید.

سپس در بخش Trading Pairs، جفت ارزهای معاملاتی مدنظر خود را برگزینید.

در بخش Tags نیز با چند گزینه روبه‌رو هستید که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این تگ‌ها در بخش فیلتر برای جست‌وجوی آسان‌تر در اختیار دنبال‌کنندگان قرار می‌گیرد.

با تکمیل اطلاعات مذکور، گزینه OK را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید جایگاه خود را به‌عنوان تریدر در صرافی مون ایکس بی تی لغو کنید. برای این کار ابتدا به صفحه Copy Trading وارد شوید. بالای این صفحه گزینه Cancel Trader ID را انتخاب کنید.

پنجره‌ای باز می‌شود و از شما می‌پرسد که از لغو درخواست خود اطمینان دارید یا نه. روی گزینه OK کلیک کنید. به این ترتیب، درخواست شما با موفقیت ثبت و اجرا می‌شود.

نسخه موبایل صرافی مون ایکس بی تی

ارائه دهنده سیگنال کپی تریدینگ در صرافی moonxbt

در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT نیز در صفحه اصلی، گزینه Social در گوشه سمت راست پایین را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدید تب Copy Trading را فعال کنید.

پس از آن گزینه Become a Pro-trader را انتخاب کنید.

پنجره‌ جدیدی باز می‌شود. تیک کنار گزینه I agree to th Copy Trading Pro-Trader agreement را فعال کنید. درنهایت، با انتخاب گزینه OK می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

برای بررسی نتیجه درخواست خود در صفحه Copy Trading، گزینه Check Application را انتخاب کنید.

به این ترتیب، پنجره جدیدی باز می‌شود.‌ در صورت تأیید درخواست شما، با عبارت Review Passed روبه‌رو خواهید شد. در ادامه، گزینه Set Up Now را انتخاب کنید.

وارد صفحه جدیدی می‌شوید. ابتدا باید از بخش Set Pofit Distribution Ratio میزان سود دریافتی خود از دنبال‌کنندگان را بین ۱ تا ۱۰ درصد تعیین کنید.

سپس در بخش Trading Pairs، جفت ارزهای معاملاتی مدنظر خود را برگزینید.

در بخش Tags نیز با چند گزینه روبه‌رو هستید که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این تگ‌ها در بخش فیلتر برای جست‌وجوی آسان‌تر در اختیار دنبال‌کنندگان قرار می‌گیرد.

با تکمیل اطلاعات مذکور، گزینه OK را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید جایگاه خود را به‌عنوان تریدر در صرافی مون ایکس بی تی لغو کنید. برای این کار ابتدا وارد صفحه Copy Trading شوید. در بالای این صفحه گزینه Cancel Trader ID را انتخاب کنید.

پنجره‌ای باز می‌شود و از شما می‌پرسد که از لغو درخواست خود اطمینان دارید یا نه. روی گزینه OK کلیک کنید. به این ترتیب درخواست شما با موفقیت ثبت و اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش کپی تریدینگ صرافی BingX

شرایط تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای در صرافی مون ایکس بی تی

اگر قصد دارید به‌عنوان تریدر حرفه‌ای در صرافی MoonXBT فعالیت کنید، نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 • باید حداقل ۵۰۰ تتر به حساب کاربری خود واریز کنید.
 • تعداد سفارش‌های شما در صرافی مون ایکس بی تی باید بیش از پنج مورد باشد.
 • در زمان ثبت درخواست خود نباید هیچ‌گونه سفارش باز در صرافی داشته باشید.
 • نمی‌توانید هم‌زمان به‌عنوان تریدر و کپی‌کننده در صرافی فعالیت کنید.
 • حق ندارید با دادن وعده سودهای کلان کاربران دیگر را به دنبال کردن خود ترغیب کنید.
 • تریدرهای حرفه‌ای نباید هم‌زمان با چند حساب کاربری در صرافی فعالیت کنند.
 • تریدرهای حرفه‌ای باید هر هفت روز یک‌بار حداقل یک سفارش در صرافی باز کنند.
 • تریدرهای حرفه‌ای نباید هم‌زمان بیش از ده سفارش باز داشته باشند.
 • تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند تا سقف ۱۰ درصد از سود معاملات فالورهای خود را دریافت کنند.
 • پس از باز کردن پوزیشن، امکان تغییر مارجین آن وجود ندارد و تنها می‌توان حد سود و ضرر آن را تغییر داد.

سؤالات متداول

۱. آیا استفاده از بخش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT رایگان است؟

بله؛ استفاده از بخش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT رایگان است.

۲. چه میزان از سود معاملات کپی‌کنندگان صرافی MoonXBT به تریدرهای حرفه‌ای تعلق می‌گیرد؟

تریدرها می‌توانند تا سقف ۱۰ درصد از سود معاملات کپی‌کنندگان را دریافت کنند.

۳. آیا پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MoonXBT برای ایرانیان در دسترس است؟

بله؛ کاربران ایرانی به‌راحتی می‌توانند به‌عنوان کپی‌کننده یا تریدر در این بخش فعالیت کنند.

کلام پایانی

در این مطلب به طور مفصل به آموزش کپی تریدینگ صرافی MoonXBT پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید، کار کردن با این بخش بسیار ساده و قوانین شفاف و روشنی برای آن در نظر گرفته شده است. اگر برای معامله‌گری در بازار کریپتو فرصت کافی ندارید؛ اگر هنگام معامله‌گری بیش از اندازه اسیر احساسات می‌شوید و بالاخره، اگر به دنبال کسب سودهای هنگفت معامله‌گران حرفه‌ای هستید، توصیه می‌کنیم حتماً کپی تریدینگ صرافی مون ایکس بی تی را برای یک‌بار هم که شده است، امتحان کنید. البته توجه کنید به‌هیچ‌وجه خبری از سود تضمینی در این بخش نیست. تجربیات و سؤالات خود را درباره پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MoonXBT با ما در میان بگذارید.