هر صرافی به منظور تأمین امنیت حساب‌های کاربری مشتریان خود تدابیری را در نظر می‌گیرد که برخی از آن‌ها اجباری و برخی دیگر اختیاری هستند. صرافی کوکوین نیز از این قاعده مستثنا نیست. انتخاب یک کد شش رقمی برای هر حساب کاربری در این صرافی تحت عنوان تریدینگ پسورد، ضروری است. در مواردی ممکن است که یک کاربرد رمز تریدینگ خود را فراموش کند. تنها راه بازیابی تریدینگ پسورد در کوکوین، انجام احراز هویت است. با توجه به اینکه صرافی کوکوین، خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌کند، روش بازیابی رمز تریدینگ در صرافی کوکوین باید به دقت انجام شود تا مشکل مسدود شدن حساب به وجود نیاید. در ادامه آموزش روش بازیابی رمز تریدینگ در صرافی کوکوین قدم به قدم با هم جلو می‌بریم.

در صورتی که با صرافی کوکوین آشنایی کاملی ندارید پیشنهاد می کنیم آموزش صرافی کوکوین که بصورت کامل، جامع و ویدیویی توسط تیم کلینیک سرمایه برای شما آماده شده است را حتما مشاهده کنید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

۱. ورود به بخش Trading Password در صرافی کوکوین

در قدم اول بعد از ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوکوین، باید به بخش Trading Password مراجعه کنید. برای این منظور ابتدا وارد صفحه مربوط به پروفایل کاربری خود شوید. در منوی بالای صفحه روی گزینه Security Settings کلیک کنید.

ورود به بخش Trading Password در صرافی کوکوین

تعدادی گزینه در صفحه به نمایش در می‌آید. Trading Password را انتخاب کنید.

انتخاب Trading Password

در ادامه یک فرم برای شما به نمایش در می‌آید. در پایین آن جمله  Forget Trading Password درج شده است. این گزینه را انتخاب کنید.

انتخاب Forget Trading Password

۲. دریافت کد تأیید از طریق ایمیل

در ادامه آموزش روش بازیابی رمز تریدینگ در صرافی کوکوین ابتدا یک پیام حاوی کد تأیید به ایمیل شخصی شما ارسال می‌شود. این کد را باید در کادر مربوطه در تصویر زیر درج کنید.

دریافت کد تأیید از طریق ایمیل

پس از آن هم در صورتی که قبلا گزینه رمز عبور دو مرحله‌ای را فعال کرده باشید، از طریق اپلیکیشن google authenticator باید رمز عبور را دریافت کرده و در کادر مشخص شده وارد کنید. در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید.

۳. بارگذاری مدارک شناسایی

مهم‌ترین بخش در آموزش روش بازیابی رمز تریدینگ در صرافی کوکوین، بارگذاری مدارک شناسایی است. با توجه به اینکه کاربران ایرانی تحریم هستند، این امکان وجود دارد که بعد از آپلود مدارک شناسایی ایرانی، پی به هویت واقعی شما ببرند و دسترسی‌تان را به حساب کاربری برای همیشه مسدود کنند. لذا توصیه ما این است که اگر می‌توانید از مدارک فردی غیر ایرانی استفاده کنید.

برای این منظور تصویر پشت و روی کارت شناسایی فرد در سایت بارگذاری شود.

در ادامه باید تصویر سلفی از خود در حالی که کارت شناسایی را در دست دارید، به همراه یک کاغذ که روی آن تاریخ روز به میلادی، کد دینامیک و امضای شخصی‌تان درج شده باشد را در سایت آپلود کنید. کد دینامیک از طرف صرافی کوکوین به هر یک از مشتریان اختصاص پیدا می‌کند.

۴. بررسی اطلاعات ارسال شده

در گام آخر آموزش روش بازیابی رمز تریدینگ در صرافی کوکوین، کارشناسان صرافی کوکوین بین ۱ الی ۳ روز کاری اطلاعات ارسال شده را بررسی می‌کنند و در صورت تأیید رمز تریدینگ شما بازیابی می‌شود. البته بعد از آن به مدت یک شبانه‌روز امکان برداشت از حساب کاربری خود را نخواهید داشت. به این ترتیب می‌توانید کار بازیابی تریدینگ پسورد خود را به انتها برسانید.