از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟

آموزش صرافی
از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم

از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟ این یکی از پرتکرارترین سؤالاتی است که کاربران تازه‌کار بازار ارزهای دیجیتال مطرح می‌کنند. صدها صرافی ایرانی و خارجی در بازار کریپتوکارنسی فعالیت می‌کنند؛ به همین دلیل انتخاب صرافی مناسب اصلاً کار ساده‌ای نیست. درعین‌حال، محدودیت‌هایی که صرافی‌های خارجی برای ایرانیان به وجود آورده‌اند، سبب می‌شود عملاً تعدادی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی مانند بایننس و کوین بیس از روی میز کنار بروند. اگر به دنبال پاسخ سؤال از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟ هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه بهترین صرافی خارجی سال ۲۰۲۳ بازار کریپتوکارنسی برای ایرانیان را معرفی می‌کنیم.

صرافی BingX؛ بهترین پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال

صرافی BingX؛ بهترین پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال

اجازه دهید حرف آخر را همین ابتدا بگوییم. گروه کارشناسی کلینیک سرمایه زمان زیادی را برای بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی صرف کرده است. ما تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال را بررسی کردیم که با ایران کار می‌کنند. عوامل متعددی را برای ارزیابی و مقایسه پلتفرم‌های معاملاتی مدنظر قرار دادیم و درنهایت، موفق شدیم پاسخ سؤال از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟ را پیدا کنیم.

پیشنهاد ما به تمام تریدرهای ایرانی بازار کریپتوکارنسی، صرافی بینگ ایکس است. این صرافی تمام ویژگی‌های لازم برای خرید و فروش آسان، مطمئن و مقرون‌به‌صرفه ارزهای دیجیتال را دارد. بیش از شش سال از زمان آغاز فعالیت آن سپری شده است. تعداد کاربران آن از پنج میلیون نفر فراتر رفته است. نکته بسیار مهم اینکه کاربران ایرانی بدون نیاز به احراز هویت می‌توانند در آن فعالیت کنند. شما عزیزان برای ثبت نام در صرافی BingX می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید. به این ترتیب از تخفیف دائمی در پرداخت کارمزد معاملات خود در بینگ ایکس بهره‌مند خواهید شد.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟| ۹ ویژگی مهم پلتفرم خرید و فروش رمزارز

در ادامه، ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال ایدئال را ذکر می‌کنیم. برای ارزیابی هر صرافی می‌توانید از شاخصه‌هایی که در این بخش می‌آوریم، استفاده کنید. برخی از این ویژگی‌ها به‌مراتب اهمیت بیشتری دارند؛ اما بعضی دیگر فقط برای گروهی از تریدرها مهم‌اند. روی‌هم‌رفته، مهم‌ترین خصوصیات صرافی ایدئال برای خرید و فروش ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

۱. بدون نیاز به احراز هویت

اولین و مهم‌ترین ویژگی‌ای که در انتخاب صرافی خارجی باید مدنظر قرار دهید، موضوع احراز هویت است؛ بنابراین، در پاسخ به این سؤال که از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم، باید بگوییم که حتماً به سراغ پلتفرم‌هایی بروید که احراز هویت در آن‌ها اجباری نیست. معمولاً صرافی‌ها برای حساب‌های بدون احراز هویت محدودیت سقف برداشت روزانه در نظر می‌گیرند. برای مثال، در صرافی بینگ ایکس محدودیت برداشت روزانه از حساب کاربری بدون احراز هویت پنجاه هزار دلار است. در زمان انتخاب صرافی حتماً این موضوع را مدنظر قرار دهید.

۲. امنیت زیاد

دومین نکته‌ای که در انتخاب صرافی باید در نظر بگیرید، امنیت آن است. در این سال‌ها تعداد پلتفرم‌هایی که نشان دادند در معرض حملات هکری آسیب‌پذیرند، کم نبودند. اگر یک صرافی تمام امکانات و ابزارهای لازم برای خرید و فروش ارز دیجیتال را فراهم کند، ولی امنیت کافی نداشته باشد، اصلاً گزینه مناسبی برای فعالیت در بازار کریپتوکارنسی نیست. برای ارزیابی ابتدایی امنیت صرافی‌ها دو نکته مهم را در نظر بگیرید:

  • قابلیت احراز هویت دوعاملی برای حساب‌های کاربری
  • استفاده از کیف پول سرد یا آفلاین

۳. پشتیبانی مناسب

صرافی ایدئال باید از کاربران خود پشتیبانی لحظه‌ای کند. باید آسوده‌خاطر باشد که در صورت بروز هرگونه مشکلی در هر لحظه از شبانه‌روز، می‌توانید پاسخ سؤال خود را از گروه پشتیبانی صرافی در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید. برای ارزیابی کیفیت پشتیبانی صرافی‌های مختلف، توصیه می‌کنیم قبل از ثبت نام سؤال مشخصی را از طریق راه‌های ارتباطی با آن‌ها در میان بگذارید. هر صرافی که پاسخ سؤال شما را زودتر بدهد، پشتیبانی قوی‌تری دارد.

۴. حجم زیاد معاملات

در ادامه پاسخ به این سؤال که از کدام صرافی ارز دیجیتال بخرم، باید به موضوع مهم حجم معاملات اشاره کنیم. به طور کلی، موضوع نقدشوندگی دارایی در بازارهای مالی اهمیت زیادی دارد؛ یعنی شما به‌عنوان معامله‌گر باید بتوانید خیلی راحت ارزهای دیجیتال خود را به فروش برسانید. این مهم تنها در صورتی محقق می‌شود که صرافی حجم معاملات زیادی داشته باشد. سایت معتبر کوین مارکت کپ اطلاعات مربوط به حجم معاملات روزانه صرافی‌های خارجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

۵. تعداد زیاد کاربران

هرچه تعداد کاربران یک صرافی بیشتر باشد، نشان‌دهنده اعتبار بیشتر آن بین معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال است. توصیه می‌کنیم حتماً صرافی‌هایی را انتخاب کنید که کاربران آن‌ها در کشورهای دنیا پراکندگی خوبی داشته باشند. برای مثال، بررسی‌ها نشان می‌دهد صرافی‌‌ای مانند کوینکس چنین ویژگی‌ای ندارد و بیش از ۶۰ درصد ترافیک آن مربوط به کاربران ایرانی است؛ اما صرافی BingX از بیش از ۱۸۰ کشور در دنیا حدود پنج میلیون کاربر فعال را جذب کرده است.

۶. پشتیبانی از تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال

در فاصله سیزده سال از زمان آغاز به کار این بازار، چند هزار ارز دیجیتال ابداع شده‌اند. هرچند معامله‌گران در طول دوران سرمایه‌گذاری خود تنها با تعداد محدودی از آن‌ها سروکار دارند، اما صرافی باید دست تریدرها را برای انتخاب ارزهای دیجیتال مدنظرشان باز بگذارد؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم حتماً در زمان انتخاب صرافی به سراغ گزینه‌هایی بروید که از تعداد رمزارزهای زیادی پشتیبانی می‌کنند.

۷. ارائه ابزارهای معاملاتی متنوع

در بازار ارزهای دیجیتال، شیوه‌ها و ابزارهای معاملاتی متنوعی برای تریدرها وجود دارد. معاملات اسپات، فیوچرز، آپشن، ETF، توکن‌های اهرمی و مارجین، نمونه‌هایی از این ابزارهای معاملاتی هستند. در پاسخ به این سؤال که از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم، باید به سراغ گزینه‌هایی برویم که ابزارهای معاملاتی مختلفی را در اختیار کاربران قرار دهد. بینگ ایکس با پشتیبانی از معاملات اسپات، فیوچرز و …، این ویژگی مهم را دارد.

۸. کارمزد معاملات مقرون‌به‌صرفه

کارمزد معاملات نقش زیادی در هزینه‌های جاری تریدرها برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال دارد. برخی از صرافی‌ها از کارمزد ثابت برای معاملات استفاده می‌کنند؛‌ اما بعضی دیگر نرخ کارمزد را بر اساس حجم معاملات تریدرها به صورت شناور تعریف می‌کنند. حتماً قبل از انتخاب صرافی کارمزد معاملات آن‌ها را با هم مقایسه کنید. در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مقایسه کارمزد صرافی‌های ارز دیجیتال را مطالعه کنید. همچنین شما عزیزان با وارد کرد کد Clinicsarmayeh در زمان ثبت نام در صرافی BingX، می‌توانید از تخفیف دائمی در پرداخت کارمزد معاملات خود بهره‌مند شوید.

۹. ارائه پلتفرم‌های ربات تریدینگ و کپی تریدینگ

پلتفرم‌های جدیدی در بازار کریپتوکارنسی راه‌اندازی شده‌اند که طرفداران زیادی هم دارند. ربات تریدینگ و کپی تریدینگ از مهم‌ترین پلتفرم‌هایی هستند که برخی از صرافی‌ها مانند بینگ ایکس در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. اگر در معامله‌گری تجربه کافی ندارید و به دنبال پیروی از تریدرهای حرفه‌ای هستید، از کپی ترید در صرافی bingx استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال استفاده حداکثری از تمام فرصت‌های معاملاتی موجود در بازار هستید، به سراغ ربات تریدینگ صرافی bingx بروید. به کمک ربات تریدر می‌توانید معاملات خود را به صورت خودکار در بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید.

کلام پایانی

در این مطلب سعی کردیم به سؤال از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم؟ پاسخ دهیم. هریک از ۹ ویژگی‌ای که در این مقاله برشمردیم، در ارزیابی پلتفرم‌های معاملاتی اهمیت زیادی دارند؛ سعی کنید حتماً آن‌ها را در بررسی‌های خود مدنظر قرار دهید. به نظر شما بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی کدام است؟ شما برای خرید ارز دیجیتال از کدام صرافی استفاده می‌کنید؟ نظرات و پیشنهادهای خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1از چه صرافی خارجی ارز دیجیتال بخریم؟

صرافی بینگ ایکس بهترین پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال خارجی برای ایرانیان است.

2از کدام صرافی ایرانی ارز دیجیتال بخریم؟

برای پاسخ این سؤال، پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران را مطالعه کنید.

امتیاز شما به این محتوا

5 / 5. 1

میانگین امتیازات: 5/5
تعداد امتیاز: 1
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.

دیدگاه خود را به اشتراک گذارید

حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو ورود/ثبت نام سبد خرید
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره