این روزها محبوبیت بازی‌های NFT در دنیای دیجیتال روز به روز در حال افزایش است. دلیل اصلی این محبوبیت روزافزون نیز امکان کسب درآمد در قالب بازی‌های کریپتویی است. هر بازی که امکان کسب سود بیشتری در آن وجود داشته باشد، فارغ از اینکه از چه کیفیتی برخوردار است، مورد استقبال گیمرها قرار می‌گیرد. برخی از گیمرهای فعال در این حوزه معتقدند که بسیاری از مردم خیلی دیر پی به ارزش بسیار بالای بازی‌های NFT خواهند برد. شاید در وهله اول برای ورود به این بازی‌ها نیاز به صرف هزینه باشد؛ اما خیلی زود افراد به درآمد می‌رسند و می‌توانند سودهای خوبی به جیب بزنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی بازی هایی که ارز دیجیتال رایگان می دهند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱۰ بازی کریپتویی برای کسب ارزهای دیجیتال رایگان

شاید روزهای ابتدایی که توکن‌های NFT در بازار رمزارزها معرفی شدند، کمتر کسی آن‌ها را جدی می‌گرفت. اما این دسته از ارزهای دیجیتال در مدت زمان کوتاهی موفق شدند که توجه افراد زیادی را در بازار رمزارزها به خود جلب کنند. در حال حاضر گیمرهایی هستند که در قالب بازی‌های کریپتویی سودهای کلانی به جیب می‌زنند. برخی از بازی‌های کریپتویی رایگان هستند و برخی دیگر دارای هزینه‌های جزئی برای ورود به محیط بازی هستند. اگر هنوز نسبت به کسب درآمد از بازی‌های NFT تردید دارید، به شما خواهیم گفت که چه بازی هایی ارز دیجیتال میدهند.

در حال حاضر ارزش بازار رمزارزها در سطح دنیا برابر ۳۰۰ میلیارد دلار است. در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ نیز بازار NFT حدود ۵ میلیارد دلار ارزش داشت. به نظر می‌رسد که این بازی‌ها پتانسیل رشد بسیار زیادی در آینده داشته باشند. ۱۰ مورد از مهم‌ترین بازی هایی که ارز دیجیتال رایگان می دهند را در این قسمت معرفی می‌کنیم.

۱. بازی Battle of Guardian؛ بهترین بازی جنگی NFT

یک تیم چهارنفره که در زمینه تشکیل متاورس فعالیت می‌کنند، به تازگی اقدام به طراحی بازی جدیدی تحت عنوان Battle of Guardian کرده‌اند. این بازی توسط شرکت Unreal Engine پشتیبانی می‌شود و بر اساس شبکه سولانا راه‌اندازی شده است. این بازی در ردیف بازی‌های مبارزه‌ای تعریف می‌شود که گیمرها در نبردهایی در قالب قلمروهای مختلفی در دنیای مجازی شرکت می‌کنند. برنده این مبارزات پاداش خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کند.

بازی Battle of Guardian

این بازی با توجه به پارامترهای دنیای مجازی متاورس طراحی شده است و از این نظر پتانسیل رشد طولانی مدت را دارد. گیمرهایی این بازی تجربه هیجان‌انگیزی را در بازی Battle of Guardian کسب کرده‌اند.

۲. بازی Idle Cyber؛ بهترین بازی برای کسب توکن‌های NFT

بازی Idle Cyber در ردیف بازی‌های آخرالزمانی قرار دارد که با رویکردی آینده نگرانه تعریف شده است. در این بازی موجوداتی تحت عنوان سایبورگ به دنبال نابودی دنیا و تمام انسان‌هایی هستند که در سطح آن زندگی می‌کنند. انسان‌ها نیز در تلاش هستند تا با ایجاد سد دفاعی در مقابل آن‌ها از دنیا حفاظت کنند. در بازی شما در نقش مدیریت و هدایت یک تیم نخبه در زمینه دفاع سایبری است.

بازی Idle Cyber

این تیم متشکل از موجوداتی جهش یافته است که هر کدام توانایی‌ها و سلاح‌های مختلفی در اختیار دارند. این موجودات به شما کمک می‌کنند تا در برابر سایبورگ‌ها مقاومت و ایستادگی داشته باشید. یک فروشگاه برای این بازی اینترنتی در نظر گرفته شده است که در قالب آن کاراکترها و سلاح‌های مختلفی به فروش می‌رسد.

این بازی در نسخه‌های موبایل و وب عرضه شده است و دسترسی راحتی به آن خواهید داشت. در قالب این بازی نیز شما می‌توانید با کسب موفقیت در مراحل گوناگون درآمدزایی داشته باشید. بازی Idle Cyber در بستر شبکه بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده است. نکته مهم این است که مراحل این بازی انتهایی ندارد و می‌توانید در مراحل مختلف این بازی فعالیت کنید و به کسب درآمد بپردازید. هر یک از شخصیت‌هایی که در بازی خریداری می‌کنید نیز از طریق توکن‌های NFT تحت مالکیت شما قرار می‌گیرند. به این ترتیب در ادامه امکان فروش این کاراکترها نیز برای شما وجود دارد.

۳. بازی Axie Infinity

Axie Infinity به عنوان یکی از بازی‌های اولیه سبک پوکمون در بستر بلاک‌چین به شمار می‌رود. این بازی در بستر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده است که افراد می‌توانند در آن به کسب درآمد بپردازند. این بازی در سال ۲۰۲۱ موفق به کسب جایگاه بسیار بالایی در بین گیمرهایی بازار رمزارزها شده است و طرفداران زیادی را برای خود جلب کند.

بازی Axie Infinity

بازی Axie Infinity یک راه حل مقیاس‌پذیر برجسته تحت عنوان Ronin را اجرا کرده است که افراد برای انجام تراکنش‌ها در بستر بازی نیازی به پرداخت هیچ‌گونه کارمزدی نداشته باشند. در این بازی گیمرها باید به خرید موجوداتی به نام اکسی کنند. سپس با پرورش آن‌ها را برای مبارزه با سایر اکسی‌ها درون بازی آماده کنند. هر اکسی درون این بازی دارای مشخصات اختصاصی خود است که به صورت مداوم امکان توسعه توانمندی‌های آن وجود دارد.

هر یک از این اکسی‌ها با استفاده از توکن‌های NFT شناسنامه‌دار می‌شوند و امکان خرید و فروش آن‌ها در کلیه بازارهایی که از بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌کند، فراهم است. قیمت این اکسی‌ها نیز می‌تواند با توجه به ویژگی‌هایشان کم و زیاد باشدو در قالب این بازی، مأموریت‌هایی برای شما در نظر گرفته می‌شود که در صورت موفقیت پاداش دریافت خواهید کرد. برای خرید اکسی‌ها در این بازی باید از توکن‌های اختصاصی بازی تحت عنوان  AXS استفاده کنید.

۴. بازی MetaWars

بحث معرفی بازی هایی که ارز دیجیتال رایگان می دهند را پی می‌گیریم. بازی MetaWars یکی دیگر از بازی‌های کریپتویی است که در ژانر بازی‌های تخیلی و آینده‌نگر قرار می‌گیرد. محیط بازی در فضا تعریف شده است و گیمرها می‌توانند به کاوش و جستجوی در فضا از طریق MetaWars بپردازند. در بخش بازی باید گیمرها دست به اکتشاف پدیده‌های خاصی در بازی بپردازند. پس از آن باید ربات‌ها و سفینه‌های فضایی شخصی‌شان را سفارشی سازی کنند.

بازی MetaWars

در ادامه نوبت به مبارزه با سایر گیمرها درون بازی می‌رسد. کسانی که مأموریت‌های درون بازی را با موفقیت پشت سر می‌گذارند، توکن WARS به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در طول این بازی فرصت برای ارتقای تجهیزات فراهم است و افراد می‌توانند قدرت و توانمندی خود را ارتقا دهند و به این ترتیب جوایز بیشتری را نیز دریافت نمایند.

۵. بازی Sandbox 3D

بازی Sandbox 3D فرصت تجربه هیجان زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این بازی از سوی بسیاری از کارشناسان بلاک‌چین به عنوان بهترین بازی‌های NFT برای دریافت پاداش به شمار می‌رود. گیمرها در محیط این بازی می‌توانند نسبت به شخصی‌سازی کاراکترهای در اختیار خود اقدام کنند و به کسب درآمد بپردازند.

بازی Sandbox 3D

ارز اختصاصی این بازی تحت عنوان SAND شناخته می‌شود که مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده است. در قالب این بازی با توسعه دارایی‌های خود درون بازی می‌توانید نسبت به جمع‌آوری پاداش در قالب ارز LAND اقدام کنید که کسب درآمد داشته باشید.

۶. بازی Splinterlands

بازی Splinterlands در ردیف بازی‌های کارتی رایگان است که برای کسب درآمد کریپتویی استفاده می‌شود. در قالب این بازی مسابقات کارتی برای شما تعریف شده است که در صورت کسب موفقیت در آن پاداش دریافت خواهید کرد. برای شروع این بازی باید یک بسته اولیه کارت را خریداری کنید تا بتوانید وارد محیط بازی شوید.

بازی Splinterlands

اگر خوش شانس باشید در همان اولین مرحله خرید کارت‌ها، تعدادی کارت کمیاب درون بازی به دست خواهید آورد. در قالب بازی می‌توانید کارت‌های خود را به ارزهای دیجیتال بفروشید. در این بازی گیمرهای مختلف با هم رقابت می‌کنند و معمولا کسانی که از بازی‌های کارتی لذت می‌برند، از این بازی نیز خوش‌شان خواهد آمد. هر دور بازی Splinterlands صرفا چند دقیقه طول می‌کشد و برنده بازی مشخص خواهد شد.

۷. بازی Gods Unchained

Gods Unchained نیز دسته برترین بازی‌های رایگان NFT قرار دارد. این بازی نیز در ردیف بازی‌های کارتی تلقی می‌شود که افراد در قالب رقابت و در صورت برنده شدن، کارت‌های طرف مقابل را نیز مالک خواهند شد.

بازی Gods Unchained

البته این بازی نیاز به تکنیک و مهارت‌های بالایی دارد. هر یک از کارت‌ها درون این بازی با یک توکن ERC-721 شناسنامه‌دار شده‌اند و افراد می‌توانند به این ترتیب به خرید و فروش دارایی‌های خود بپردازند. توکن بومی این پلتفرم GODS نام دارد. خرید و فروش کارت‌ها در بازی با استفاده از این توکن امکان‌پذیر است.

۸. بازی Sorare

بازی Sorare نوعی بازی فانتزی مخصوص طرفداران فوتبال در سراسر جهان است. در قالب این بازی افراد با خرید نوعی کارت‌های مجازی می‌توانند به مدیریت یک تیم فوتبال بپردازند. بازی Sorare در سال ۲۰۱۸ مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده است. هر تیم مجازی در این بازی متشکل از پنج بازیکن فوتبال است. رتبه‌بندی این بازیکنان در قالب تیم‌ها بر اساس عملکرد آن‌ها در دنیای واقعی صورت می‌گیرد.

بازی Sorare

در این بازی پاداش بازیکنان در قالب اتر داده می‌شود. هر کارت دارای یک بازیکن فوتبال واقعی است که به طور رسمی داخل بازی مجوز دارند. وقتی کارتی در اختیار یکی از بازیکنان این بازی قرار می‌گیرد، کاملا تحت مالکیت او قرار می‌گیرد و به این ترتیب امکان خرید و فروش کارت‌ها از طریق توکن‌های NFT و کسب درآمد برای او فراهم می‌شود.

۹. بازی Lightnite

بحث کدام بازی ارز دیجیتال می دهد را پی می‌گیریم. بازی Lightnite در دسته بازی‌های آنلاین چند نفره قرار دارد که افراد می‌توانند در آن به تعامل با یکدیگر بپردازند.

بازی Lightnite

این بازی تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ به صورت نسخه بتا در دسترس عموم قرار داشت و در این ماه قرار است نسخه نهایی آن رونمایی شود. در این بازی باید از طریق تیراندازی به سایر بازیکنان و جمع‌آوری برخی از اشیاء درون بازی، کسب درآمد کنید و شرایط خود را بهبود بخشید.

۱۰. بازی Star Atlas

بازی Star Atlas در سال ۲۰۲۰ در بلاک‌چین سولانا راه‌اندازی شد. این بازی از موتور بازی ویدیویی معروف Unreal Five استفاده می‌کند و در نتیجه بازیکنان تجربه مشاهده یک بازی با کیفیت گرافیکی بسیار خوبی را دارد که تا پیش از آن مشاهده نکرده است.

بازی Star Atlas

در این بازی شما سکان‌دار هدایت یک سفینه فضایی هستید که در فضا با سایر سفینه‌ها مواجه می‌شوید. در Star Atlas باید به دنبال کشف برخی پدیده‌ها باشید و با به دست آوردن آن‌ها درآمدزایی کنید. دو ارز اختصاصی در بازی Star Atlas وجود دارد که تحت عنوان ATLAS و POLIS شناخته می‌شود.

کلام پایانی

بازی هایی که ارز دیجیتال رایگان می دهند را در این مقاله معرفی کردیم. واقعیت این است که بازی‌های کریپتویی امروز به بخش انکارناپذیر از صنعت گیمینگ تبدیل شده‌اند. گیمرهایی که از این بازی‌ها برای کسب درآمد استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است و به نظر نمی‌رسد که این مسیر پرطرفدارا به زودی به پایان برسد. شما هم اگر علاقه‌مند به کسب درآمد در بازی‌های کریپتویی هستید، آستین‌ها را بالا بزنید و وارد عمل شوید. قطعا می‌توانید با کمی صبر و حوصله درآمدزایی خوبی در این بازار داشته باشید.