احساسات یکی از موانع جدی بر سر راه موفقیت افراد در بازارهای مالی شناخته می‌شوند. بارهاوبارها اتفاق افتاده است که افراد با وجود دانش فنی و تجربه زیادی که دارند، در زمان تصمیم‌گیری اسیر هیجانات حاکم بر بازار می‌شوند. در این شرایط، نه‌تنها احتمال کسب سود کاهش پیدا می‌کند، بلکه ممکن است افراد سرمایه خود را نیز به‌کلی از دست بدهند. چه راه‌حلی برای این مشکل بزرگ پیشنهاد می‌کنید؟

صرافی کوکوین (Kucoin) ربات معامله‌گر خود را در سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد. این ربات به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند استراتژی‌های معاملاتی شخصی‌شان را تدوین کنند و در ادامه، خریدوفروش‌های خود را به‌صورت خودکار انجام دهند. اگر می‌خواهید با ربات تریدینگ کوکوین آشنا شوید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

ربات تریدینگ کوکوین چیست؟

ربات تریدینگ کوکوین (KuCoin Trading Bot) نوعی ابزار معامله خودکار است که صرافی کوکوین در سال ۲۰۲۱ آن را راه‌اندازی کرده است. کاربران این صرافی می‌توانند با استفاده از ربات تریدینگ، استراتژی‌های معاملاتی خود را تدوین کنند و تمام معاملاتشان را به‌صورت خودکار انجام دهند. به کمک این ربات صرفه‌جویی در وقت به بهترین شکل ممکن رخ می‌دهد.

اوایل راه‌اندازی ربات تریدینگ، قابلیت‌های کمی در آن وجود داشت؛ اما در حال حاضر، کاربران می‌توانند انواع استراتژی‌های معاملاتی را به کمک آن پیاده کنند. به کمک این ربات می‌توانید حتی در زمان خوابیدن نیز در بازار ارزهای دیجیتال خریدوفروش کنید. به این ترتیب، هیچ فرصت معاملاتی‌ را برای کسب سود در بازار از دست نخواهید داد.

بیشتر بخوانید: آموزش صرافی کوکوین

مزایای KuCoin Trading Bot چیست؟

ربات ترید ارز دیجیتال

ربات‌های معاملاتی به معامله‌گران کمک می‌کنند تا پس از تدوین استراتژی معاملاتی، همواره به آن پایبند باقی بمانند و در تصمیم‌گیری‌ها اسیر احساسات نشوند. مهم‌ترین مزایای ربات ترید کوکوین عبارت‌اند از:

۱. صرفه‌جویی در زمان

برخی از اقدامات در فضای تریدینگ تکراری هستند؛ بنابراین، با استفاده از ربات‌ها می‌توان این اقدامات را در بازه‌های زمانی مشخص تکرار کرد. برای مثال، ممکن است تریدری در نظر داشته باشد که هر چهار ساعت یکبار سبد سرمایه‌گذاری خود را بازبینی کند. یک ربات خودکار می‌تواند با اعمال تنظیمات مشخصی این عملیات را به‌طور دائم تکرار کند و درنتیجه، لزومی ندارد افراد دائماً پای سیستم‌های خود بنشینند.

۲. شکار فرصت‌های معاملاتی مناسب

انتخاب زمان مناسب برای ثبت سفارش، تأثیر بسیار زیادی در میزان سود و زیان معاملات افراد دارد. گاهی حتی شما با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال موفق می‌شوید زمان درستی برای ثبت سفارش انتخاب کنید. برای ثبت سفارش لازم است زمان زیادی صرف کنید و بازار را زیرنظر بگیرید تا به محض رسیدن قیمت رمزارز به محدوده مدنظر، بهترین زمان ثبت سفارش را شکار کنید.

این در حالی است که ربات تریدینگ کوکوین، ۲۴ساعته بازار را رصد می‌کند؛ درنتیجه، می‌تواند به صورت خودکار زمان مناسب برای سفارش را شناسایی کند. به این ترتیب، هیچ‌گاه فرصت‌های بکر معامله را از دست نخواهید داد.

۳. کاهش ریسک معاملات

بازار ارزهای دیجیتال به نوسانات بسیار زیاد مشهور است. کسانی که از این نوسانات نهایت بهره را ببرند، سودهای خوبی از بازار کسب خواهند کرد. از طرفی، معامله‌گری در بازارهای پُرنوسان بسیار دشوار است. به کمک ربات تریدینگ می‌توان جریان معاملات در این گونه بازارها را به‌خوبی کنترل کرد و سود مناسب به دست آورد.

انواع ربات تریدینگ کوکوین

ربات تریدر کوکوین

ربات تریدینگ کوکوین از پنج بخش مختلف تشکیل شده است. هریک از این بخش‌ها برای مدل خاصی از استراتژی‌های معاملاتی مناسب‌اند. در اینجا، هریک از بخش‌های مختلف ربات تریدینگ کوکوین را معرفی می‌کنیم.

۱. Spot Grid

استراتژی Spot Grid نخستین و درعین‌حال، پُرکاربردترین استراتژی در ربات تریدینگ کوکوین است. داستان این استراتژی نیز تقریباً ساده است. کاربر برای ربات محدوده قیمت تعیین می‌کند. سپس ربات به صورت خودکار در کمترین قیمت برای خرید و در بیشترین قیمت برای فروش اقدام می‌کند. این استراتژی در بازارهای نوسانی و رنج برای کسب سود حداکثری بسیار مفید است.

کارمزد معاملات در بخش Spot Grid صرافی کوکوین هیچ تفاوتی با معاملات اسپات معمولی در این صرافی ندارد؛ حتی در صورت استفاده از توکن KCS برای پرداخت کارمزد معاملات از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند خواهید شد.

از مهم‌ترین اصطلاحاتی که در این بخش با آن‌ها سروکار دارید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

Stop Price

این اصطلاح حداقل قیمتی را نشان می‌دهد که تریدر در آن مایل به فروش رمزارز است. به عبارت دیگر، هر زمان قیمت رمزارز مدنظر از Stop Price کمتر شود، ربات معامله‌گر برای جلوگیری از ضرر برای فروش دارایی اقدام می‌کند.

Entry Price

این اصطلاح قیمتی را نشان می‌دهد که در آن ربات باید به‌صورت خودکار برای خرید ارز دیجیتال مدنظر اقدام کند.

Min. Price

حداقل قیمتی را که برای خرید ارز دیجیتال در ربات تعیین می‌کنید، مشخص می‌کند. چنانچه قیمت ارز دیجیتال از این عدد کمتر شود، خرید به صورت خودکار متوقف می‌شود.

Max. Price

حداکثر قیمتی را که برای فروش ارز دیجیتال در ربات تعیین می‌کنید، مشخص می‌کند. چنانچه قیمت ارز دیجیتال از این عدد بیشتر شود، فروش به صورت خودکار متوقف می‌شود.

Total Investment

مجموع مبلغی را نشان می‌دهد که قصد دارید برای خریدوفروش در استراتژی Spot Grid صرف کنید. ربات این مبلغ را به‌صورت خودکار از حساب اسپات به Trading Bot منتقل می‌کند. همچنین پس از فروش دارایی‌ها، به‌طور خودکار وجوه به حساب اسپات برگردانده می‌شود. این عملیات هیچ کارمزدی برای کاربران ندارد.

آموزش کار با Spot Grid

در این قسمت آموزش نحوه ایجاد ربات در بخش Spot Grid را بررسی می‌کنیم. به‌طور کلی، برای ایجاد ربات در این بخش باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

آموزش ساخت تریدینگ بات در صرافی کوکوین

وارد حساب کاربری خود در صرافی کوکوین شوید و سپس از منوی صفحه اصلی، گزینه Trading Bot را انتخاب کنید.ساخت ربات اسپات در کوکویندر صفحه بازشده گزینه Create Bot را در مقابل کادر Spot Grid انتخاب کنید.تنظیمات ربات اسپات کوکویندر پنجره بازشده یک جفت ارز معاملاتی را از کادر جست‌وجوی موجود انتخاب کنید.

 • به محض انتخاب جفت ارز معاملاتی مدنظر، ربات به‌صورت خودکار محدوده قیمت (Price Range) و تعداد سفارش‌ها (Number of Placed Orders) را تعیین می‌کند که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید مقدار این دو عدد را خودتان تعیین کنید، از بالای پنجره روی گزینه Customize کلیک کنید. پنجره جدیدی باز می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات مذکور را خودتان وارد کنید. با تعیین Price Range محدوده قیمتی که معاملات اسپات باید در آن انجام بگیرند، به‌طور کامل مشخص می‌شود.تنظیمات اختصاصی برای ربات kucoinدر ادامه، باید میزان کل سرمایه مدنظر برای درگیر شدن در معاملات ربات را تعیین کنید. بر اساس نوع ارز دیجیتال انتخابی باید حساب Trading صرافی کوکوین را شارژ کنید و سپس با در نظر گرفتن حداقل مقدار مجاز، کادر خالی را کامل کنید.
 • درنهایت، با کلیک روی گزینه Create و سپس تأیید اطلاعات، با کلیک روی گزینه Confirm، ربات معاملاتی ایجاد می‌شود.

۲. Futures Grid

ربات Futures Grid در بازار فیوچرز صرافی کوکوین اجرا می‌شود. به کمک این ربات می‌توانید پوزیشن‌های معاملاتی لانگ و شورت را در بازار فیوچرز کوکوین ایجاد کنید. مکانیزم باز و بسته کردن پوزیشن‌های معاملاتی در ربات Futures Grid نیز کاملاً مشابه ربات Spot Grid است. علاوه بر آن، در ربات Futures Grid از اهرم‌های معاملاتی نیز پشتیبانی می‌شود. در حال حاضر، تا سقف اهرم پنج برای کار کردن با این ربات در دسترس کاربران قرار دارد.

کارمزد معاملات در بخش Futures Grid ربات تریدینگ کوکوین به صورت ثابت و به میزان ۰/۰۶ درصد تعیین می‌شود.

آموزش کار با Futures Grid کوکوین

در ادامه آموزش ربات تریدینگ کوکوین، نحوه استفاده از Futures Grid را بررسی می‌کنیم. برای ایجاد ربات در این بخش باید گام‌های زیر را بردارید:

ربات فیوچرز صرافی کوکوین
 1. در صفحه Trading Bot صرافی کوکوین روی گزینه Futures Grid کلیک کنید.
 2. تنظیمات ربات فیوچرز صرافی کوکوینپنجره‌ای باز می‌شود. در قسمت بالای این پنجره جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را انتخاب کنید.
 3. در بخش بعدی باید نوع پوزیشن معاملات فیوچرز (Long / Short) را انتخاب کنید.
 4. در قسمت بالای کادر Price Range اهرم معاملاتی مدنظر خود را انتخاب کنید.
 5. پس از آن، محدوده قیمت معاملات ربات را در کادر Price Range وارد کنید. حداقل و حداکثر قیمت به‌ترتیب موقعیت‌هایی هستند که ربات برای بازوبسته کردن پوزیشن‌های معاملاتی در نظر می‌گیرد. خارج از این محدوده معاملات متوقف می‌شوند.
 6. سپس نوبت به تعیین Number of Placed Orders می‌رسد. هرچه تعداد بیشتری در این کادر وارد شود، محدوده قیمتی تعیین‌شده به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود؛ درنتیجه، تعداد خریدوفروش‌ها افزایش پیدا می‌کند.
 7. در کادر مربوط به Invest میزان سرمایه مدنظر برای قرار گرفتن در اختیار ربات را تعیین کنید.
 8. درنهایت، با کلیک روی گزینه Create، ربات مدنظر ایجاد می‌شود و آغاز به کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: آموزش فیوچرز کوکوین

۳. Smart Rebalance

یکی دیگر از بخش‌های مهم ربات تریدینگ کوکوین Smart Rebalance است. به کمک این استراتژی می‌توانید سهم هریک از ارزهای دیجیتال در پرتفوی خود را مشخص کنید و از ربات بخواهید نسبت آن‌ها را در همان محدوده حفظ کند. تصور کنید پرتفوی شما را سه ارز دیجیتال بیت‌کوین، اتریوم و ترون، به‌ترتیب به نسبت ۴۰، ۳۰ و ۳۰ درصد تشکیل می‌دهند. طبیعی است که به‌مرور زمان قیمت ارزهای مذکور تغییر می‌کند و درنتیجه، سهم هریک در پرتفوی شما نیز دستخوش تغییر می‌شود.

با فعال کردن بخش Smart Rebalance، ربات به‌گونه‌ای عمل می‌کند که نسبت گفته‌شده همواره در پرتفوی شما ثابت باقی بماند. فرض کنید قیمت بیت‌کوین در گذر زمان افزایش می‌یابد و ارزش ترون کاهش پیدا می‌کند؛ درنتیجه، سهم بیت‌کوین، اتریوم و ترون در پرتفوی شما به‌ترتیب برابر با ۴۵، ۳۰ و ۲۵ درصد شده است. در این حالت، ربات به‌طور خودکار دست به کار می‌شود و با فروش مقداری بیت‌کوین، برای خرید ترون اقدام می‌کند تا بار دیگر نسبت آن‌ها به ۴۰، ۳۰ و ۳۰ درصد برگردد.

در صرافی کوکوین، Smart Rebalance با دو ابزار زمانی و نسبتی قابل تنظیم است. برای مثال، با ابزار زمانی می‌توانید تعیین کنید که ربات هر ده ساعت یکبار فرایند متعادل کردن پرتفوی را انجام دهد. همچنین با استفاده از ابزار نسبتی می‌توانید تعیین کنید مثلاً وقتی سهم هریک از ارزهای دیجیتال در پرتفوی شما ۲ درصد (یا هر عدد دیگری) تغییر کرد، ربات عملیات متعادل‌سازی را به‌صورت خودکار انجام دهد.

برای استفاده از Smart Rebalance باید حداقل دو توکن و هرکدام به ارزش حداقل ده دلار در پرتفوی شما وجود داشته باشد.

آموزش استفاده از Smart Rebalance کوکوین

برای ایجاد ربات در بخش Smart Rebalance صرافی کوکوین، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

اسمارت ریبالانس صرافی کوکوین
 1. در صفحه Trading Bot صرافی کوکوین روی گزینه Smart Rebalance کلیک کنید.
 2. صفحه جدیدی باز می‌شود که توضیحاتی درباره ابزار Smart Rebalance در اختیار شما می‌گذارد. پس از مطالعه آن، روی گزینه Start کلیک کنید.
 3. در حال حاضر، چندین پرتفوی پیشنهادی در بخش Smart Rebalance صرافی کوکوین وجود دارد. هریک از این پرتفوها از کنار هم قرار گرفتن تعداد مشخصی ارز دیجیتال تشکیل شده است. برای مشاهده جزئیات مربوط به هریک از آن‌ها، می‌توانید روی گزینه Introduction هریک از کادرها کلیک کنید. به این ترتیب، صفحه‌ای باز می‌شود که نام ارزهای دیجیتال موجود در پرتفوی به نمایش درمی‌آید. بر این اساس، پرتفوی مدنظرتان را از بین گزینه‌های موجود انتخاب و روی گزینه Create Now کلیک کنید.
 4. تنظیمات ربات کوکوین در صفحه بازشده، ابتدا روی گزینه Customize در بالای صفحه کلیک کنید.
 5. ساخت پرتفو اختصاصی با ربات کوکوینصفحه جدیدی باز می‌شود. در وسط صفحه Add Coins وجود دارد. با کلیک روی آن می‌توانید ارزهای دیجیتال موجود در پرتفوی را کم یا زیاد کنید.
 6. برای تعیین سهم هریک از ارزهای دیجیتال در پرتفوی ایجادشده، سه گزینه در بالای صفحه پیش روی شما قرار دارد که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید:
 • Ai Proportion: هوش مصنوعی به صورت خودکار درصد هریک از رمزارزها را تعیین می‌کند.
 • Equal: هریک از رمزارزها به نسبت یکسان در پرتفوی قرار می‌گیرند.
 • By market cap: سهم هریک از رمزارزها بر اساس حجم بازار آن در مقایسه با بقیه تعیین می‌شود.
 1. در گام بعدی، با تعیین مقدار Total Investment مقدار کل سرمایه اختصاص‌یافته به ربات تعیین می‌شود.
 2. روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید. دو بخش وجود دارد که از آن‌ها برای اعمال شرایط Rebalance پرتفوی استفاده می‌شود:
 • Rebalance by coin ratio: با انتخاب این گزینه بر اساس درصد تغییر سهم رمزارزها در پرتفوی، Rebalance انجام می‌شود. مقدار آن نیز بین ۱ تا ۵ درصد از سوی شما تعیین می‌شود.
 • Rebalance by time: با انتخاب این گزینه عملیات Rebalance بر اساس بازه زمانی مشخص انجام می‌شود. بازه زمانی نیز بین یک ساعت تا سه روز توسط شما تعیین می‌شود.
 1. درنهایت، با کلیک روی گزینه Create و سپس Confirm ربات مدنظر ایجاد می‌شود.

۴. DCA

فرض کنید بنا بر تحلیل‌های شخصی شما بیت‌کوین برای مدتی روند صعودی در پیش خواهد گرفت. در این حالت معمولاً پیدا کردن نقطه بهینه برای سرمایه‌گذاری کار چندان آسانی نیست. برای حل این مشکل توصیه می‌شود که خرید خود را به‌صورت پلکانی در چند روز انجام دهید. به این ترتیب، می‌توان از نظر میانگین نقطه مطلوب سرمایه‌گذاری را پیدا کرد. اگر می‌خواهید برای مدت مشخصی هر روز رأس ساعت خاصی مقداری بیت‌کوین بخرید، می‌توانید از ابزار DCA در ربات تریدینگ کوکوین استفاده کنید.

علاوه بر آن، می‌توانید تعیین کنید که بعد از رسیدن قیمت بیت‌کوین به هدف مدنظرتان، ربات به شما اطلاع دهد یا به صورت خودکار سفارش فروش را ثبت کند. به این ترتیب، مدیریت سرمایه به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

آموزش استفاده از DCA کوکوین

ایجاد ربات DCA در صرافی کوکوین کار بسیار آسانی است. برای این منظور باید گام‌های زیر را پشت سر بگذارید:

ساخت ربات dca در کوکوین
 1. در صفحه Trading Bot صرافی کوکوین روی گزینه DCA کلیک کنید.
 2. تنظیمات dca ربات کوکوینپنجره‌ای باز می‌شود. بر اساس میزان USDT موجود در حساب تریدینگ کوکوین، سرمایه مدنظر برای قرار گرفتن در اختیار ربات را در بخش Investment تعیین کنید.
 3. در ادامه، مشخص کنید که ربات به‌صورت خودکار سفارش خرید مقدار مشخصی از یک ارز دیجیتال را در بازه‌های زمانی معین تکرار کند؛ بنابراین، لازم است که جفت ارز معاملاتی، میزان خرید و بازه زمانی سفارش را در پنجره بازشده تعیین کنید.

به این ترتیب، فرایند ایجاد ربات DCA به پایان می‌رسد.

۵. Infinity Grid

ربات اینفینیتی کوکوین

Infinity Grid ابزار مشابه Spot Grid است که استراتژی خرید در محدوده قیمتی کم و فروش با قیمت زیاد را دنبال می‌کند. با وجود این، تفاوت مهمی بین آن‌ها وجود دارد. برای درک این تفاوت اجازه دهید مثالی مطرح کنیم. جفت ارز معاملاتی BTC/USDT را در نظر بگیرید. فرض کنید قیمت ورودی شما در این جفت ارز ۵۰ هزار USDT بوده است. در ادامه، سود شبکه را روی ۱ درصد قرار می‌دهید.

وقتی قیمت جفت ارز معاملاتی به ۵۰۵۰۰ USDT می‌رسد، ربات به صورت خودکار ۵۰۰ USDT از بیت‌کوین را می‌فروشد. به این ترتیب، ارزش بیت‌کوین باقی‌مانده همچنان ۵۰ هزار USDT باقی می‌ماند. به‌طور مشابه، اگر قیمت بیت‌کوین ۱ درصد افت کند، ربات با خرید بیت‌کوین، ارزش کل آن را ۵۰ هزار USDT نگه می‌دارد. این قابلیت به‌هیچ‌وجه در استراتژی Spot Grid در دسترس کاربران نیست.

آموزش تنظیم بخش Infinity Grid در ربات ترید کوکوین

در ادامه آموزش ربات تریدینگ کوکوین، نحوه تنظیمات ربات Infinity Grid را مرور می‌کنیم. در اپلیکیشن موبایل کوکوین وارد بخش Trading Bot شوید و در ادامه، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. روی گزینه Infinity Grid کلیک کنید و در صفحه بازشده گزینه Create را انتخاب کنید.
 2. در صفحه جدید، یکی از دو گزینه AI Parameters یا Customize را انتخاب کنید.
 3. در ادامه، از طریق منوی کشویی بالای صفحه، جفت ارز معاملات مدنظر خود را انتخاب کنید.
 4. اگر گزینه Customize را انتخاب می‌کنید، باید سه فیلد زیر را کامل کنید:
 • Stop Price: وقتی قیمت توکن از این مقدار کمتر شود، ربات دیگر سفارش جدید قرار نمی‌دهد.
 • Profit Rate Per Grid: درصد سود هر شبکه را تعیین می‌کند که عددی بین ۰/۲ تا ۱۰ درصد است.
 • Total Investment: میزان کل سرمایه‌گذاری را که ربات برای ثبت سفارش در اختیار دارد، تعیین ‌می‌کند.
 1. درنهایت، با انتخاب گزینه Create تنظیمات به پایان می‌رسد و ربات کار خود را آغاز می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین صرافی برای ایرانی ها

سؤالات متداول

۱. آیا امکان ایجاد ربات تریدینگ کوکوین در اپلیکیشن موبایل صرافی وجود دارد؟

بله؛ امکان ایجاد ربات تریدینگ در نسخه وب و اپلیکیشن صرافی کوکوین وجود دارد.

۲. برای ایجاد ربات تریدینگ در صرافی کوکوین موجودی کدام حساب باید شارژ شود؟

ابتدا باید موجودی حساب Trading خود را در صرافی کوکوین با ارز دیجیتال مدنظر شارژ کنید.

۳. آیا استفاده از ربات تریدینگ کوکوین رایگان است؟

بله؛ کاربران هیچ‌گونه هزینه‌ای برای استفاده از ربات تریدینگ کوکوین پرداخت نمی‌کنند.

۴. آیا کاربران تازه‌کار می‌توانند از Trading Bot کوکوین استفاده کنند؟

بله؛ کار کردن با این ربات نسبتاً آسان است و با توجه به کاهش ریسک معاملات، کاربران تازه‌کار نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

۵. کلاسیک گرید (Classic Grid) چیست؟

نوعی استراتژی معاملاتی است که به دنبال سود از نوسانات بازار است. به این ترتیب که با کاهش قیمت ارز، ربات سفارش خرید را ثبت می‌کند و با افزایش قیمت، سفارش‌های فروش را انجام می‌دهد.

۶. کدام جفت ارز معاملاتی برای معاملات شبکه‌ای (Grid Trading) مناسب است؟

توصیه می‌شود افراد تازه‌کار از جفت‌ارزهای با نقدینگی زیاد مانند BTC/USDT و ETH/USDT برای معامله با ربات تریدینگ استفاده کنند.

کلام پایانی

در این مقاله به آموزش جامع ربات تریدینگ کوکوین پرداختیم. این ربات با توجه به مزایای مهمش که پیش‌تر اشاره کردیم، توانسته است در یک سال گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کند. بنا بر اطلاعاتی که در سایت صرافی کوکوین ذکر شده است، کاربران تاکنون بیش از هشت میلیون ربات در این صرافی ایجاد کرده‌اند. چنان‌چه شما نیز به دنبال محیطی مطمئن برای معامله در صرافی کوکوین هستید، حتماً به سراغ ربات کوکوین بروید. همچنین اگر تجربه کار کردن با این ربات را دارید، دیدگاه‌‌های خود را درباره این موضوع با ما در میان بگذارید.