معاملات مارجین، نوعی قابلیت معاملاتی است که از طریق برخی از صرافی‌های بازار ارزهای دیجیتال در اختیار تریدرها قرار می‌گیرد. در این روش تریدرها می‌توانند با استفاده از ابزارهایی به نام اهرم، دارایی موجود حساب شخصی خود در صرافی‌ها را افزایش دهند. در ادامه با استفاده از این وجه اضافه به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های می‌پردازند. البته این قابلیت یک شمشیر دو لبه است. همان قدر که شانس تریدر برای کسب سود بیشتر، افزایش پیدا می‌کند، احتمال ضررهای سنگین نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به آموزش مارجین در صرافی کوکوین بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در صورتی که با صرافی کوکوین آشنایی کاملی ندارید پیشنهاد می کنیم آموزش صرافی کوکوین که بصورت کامل، جامع و ویدیویی توسط تیم کلینیک سرمایه برای شما آماده شده است را حتما مشاهده کنید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

آموزش مارجین در صرافی کوکوین

اگر از تجربه کافی در بازار رمزارزها برخوردار هستید و در کنار آن ریسک‌پذیری بالایی نیز دارید، می‌توانید با استفاده از قابلیت مارجین تریدینگ شانس خود را برای کسب سودهای بیشتر امتحان کنید. صرافی کوکوین یکی از صرافی‌های برتر بازار رمزارزها است که این قابلیت را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد. به این معنی که شما با دریافت وام از صرافی، میزان دارایی خود را افزایش می‌دهید. به این ترتیب می‌توانید با سرمایه بیشتری وارد فرصت‌های معاملاتی خود شوید.

آموزش مارجین در صرافی کوکوین

۱. ورود به بخش Margin Trading

بعد از ثبت نام و افتتاح حساب کاربری در صرافی کوکوین، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به بخش Margin Trading

در این مرحله از منوی بالای صفحه روی گزینه Trade کلیک کنید. به این ترتیب یک منو کشویی باز می‌شود. در این منو روی گزینه Margin Trading کلیک کنید. به این ترتیب وارد بخش مارجین صرافی کوکوین خواهید شد.

۲. فعال کردن حساب مارجین در صرافی کوکوین

در ادامه باید یک بار نسبت به فعالسازی معاملات مارجین در صرافی کوکوین اقدام کنید. برای این منظور روی گزینه Enable در مرکز صفحه کلیک کنید. به این ترتیب معاملات مارجین در دسترس شما قرار می‌گیرد.

۳. انتقال دارایی به حساب مارجین

انتقال دارایی به حساب مارجین

در ادامه آموزش مارجین در صرافی کوکوین نوبت به شارژ کردن حساب مارجین می‌رسد. برای این منظور باید مقداری از دارایی خود را که در حساب کاربری‌تان در این صرافی وجود دارد، به حساب مارجین منتقل کنید. به خاطر داشته باشید که در این قسمت امکان شارژ حساب وجود ندارد و تنها باید موجودی که در حساب اصلی صرافی دارید را حساب مارجین منتقل نمایید. روی گزینه Transfer در منوی پایین صفحه که در تصویر مشخص شده در بخش مارجین کلیک کنید.

انتقال دارایی به حساب مارجین

سپس نوع ارز دیجیتال و میزان مورد نظر خود را برای انتقال به حساب مارجین انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه Confirm انتقال ارز به حساب کاربری صورت خواهد گرفت.

۴. دریافت وام از صرافی مارجین

دریافت وام از صرافی مارجین

در ادامه آموزش مارجین صرافی کوکوین نوبت به دریافت وام از صرافی می‌رسد. برای این منظور روی گزینه Borrow کلیک کنید.

دریافت وام از صرافی مارجین

دو ارز برای وام گرفتن در نظر گرفته شده است؛ تتر (USDT) برای معامله ی خرید یا همون Long و بیت کوین (BTC) برای معامله فروش یا همان Short. یکی از این دو ارز را انتخاب کنید. سپس در بخش Amount مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. پس از آن با کلیک روی گزینه Confirm دریافت وام قطعی می‌شود.

۵. ترید کردن حساب مارجین

در حال حاضر وام مورد نظر را در حساب مارجین شما در صرافی کوکوین قرار گرفته است. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد نظر خود بپردازید. در این حالت وقتی وارد صفحه خرید و فروش می‌شوید، چند گزینه برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد که عبارت‌اند از:‌

  • سفارش Limit: در این حالت معامله‌گر باید پس از تعیین جفت ارز مورد نظر خود، قیمت و میزان خرید و فروش آن‌ها را به صورت مجزا تعیین کند. به این ترتیب در یک زمان مناسب اقدام به خرید می‌کند و وقتی قیمت ارزهای دیجیتال به حد مد نظر او رسید اقدام به فروش آن‌ها می‌نماید.
  • سفارش Market: منظور از سفارش مارکت این است که در اقدام به خرید یک ارز دیجیتال خاص در بهترین قیمت بازار در لحظه مشخص می‌کند. به این معنی که قیمت از سوی تریدر تعیین نمی‌شود.
  • سفارش Spot Limit: در این سفارش تریدر مشخص می‌کند که قیمت یک ارز دیجیتال به محض ورود به کانال مشخص قیمتی به صورت خودکار به میزان مشخصی سفارش خریدر یا فروش ثبت شود.
  • سفارش Spot Market: در این سفارش تریدر به محض پیش‌بینی آغاز یک روند نزولی یا صعودی در بازار مشخص می‌کند که در بهترین قیمت بازار ثبت سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال صورت می‌گیرد.

بیشتر یاد بگیرید: سفارش گذاری در کوکوین

۶. بازگرداندن وام دریافتی به صرافی مارجین

در ادامه آموزش مارجین در صرافی کوکوین نوبت به نحوه بازپرداخت وام دریافتی می‌رسد. برای این منظور باید پس از فروش رمزارز خریداری شده، دارایی خود را به ارز دیجیتالی که قرض گرفته‌اید، تبدیل کنید.

بازگرداندن وام دریافتی به صرافی مارجین

پس از آن در بخش مارجین صرافی باید به بخش Repay مراجعه کنید. در این صفحه دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد که عبار‌ت‌اند از:

بخش مارجین صرافی
  • Time Priority: به کمک این گزینه به ترتیب زمان بازپرداخت وام دریافتی را انجام خواهید داد.
  • Interest Rate Priority: در این روش بازپرداخت وام‌هایی را نرخ بهره بالاتری دارند، در اولویت قرار می‌گیرد.

بعد از انتخاب یکی از این دو گزینه مبلغ بازپرداخت در کادر Amount به نمایش درمی‌آید. سپس گزینه All را در گوشه سمت راست این کادر انتخاب کنید. در ادامه با کلیک روی گزینه Confirm می‌توانید اقدام به بازپرداخت وام کنید.

کلام پایانی

در این مقاله آموزش مارجین در صرافی کوکوین را مشاهده کردید. نکته‌ای که لازم است در بخش پایانی اشاره کنیم، این است که تحت هیچ شرایطی به صورت هیجانی از مارجین تریدینگ استفاده نکنید. این قابلیت همان قدر که می‌تواند شانس کسب سود بیشتر را برای شما فراهم کند، شما را در معرض ضررهای سنگین‌تری نیز قرار خواهید گرفت. بنابراین سَعی کنید تا زمانی که تبدیل به یک تریدر حرفه‌ای نشده‌اید، از این ابزارهای پیشرفته استفاده نکنید. تجربه نشان داده است که افراد بی‌تجربه بسیار زیادی در این مسیر سرمایه‌های خود را از دست داده‌اند.

بیشتر یاد بگیرید: لیکوئید شدن در ارزدیجیتال