صرافی MoonXBT یکی از معدود اکسچنج‌های خارجی است که خدمات خود را در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد. کاربران ایرانی می‌توانند به‌راحتی در این صرافی ثبت نام و احراز هویت کنند. علاوه بر آن، ابزارهای معاملاتی گوناگون مانند معاملات اسپات و مشتقه در کنار کپی تریدینگ، سبب شده است مون ایکس بی تی به‌عنوان اولین پلتفرم اجتماعی معاملات ارزهای دیجیتال، محبوبیت زیادی داشته باشد. در این بین، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند برای کار کردن با صرافی‌ها از اپلیکیشن موبایل استفاده کنند؛ به همین دلیل، تصمیم گرفتیم آموزش اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT را برای شما عزیزان آماده کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ثبت نام در صرافی MoonXBT به همراه تخفیف کارمزد

دانلود اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT

پیش از هر چیز باید اپلیکیشن صرافی مون ایکس بی تی را دانلود کنید. با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید نسخه‌های اندروید و iOS اپلیکیشن موبایل این صرافی را دانلود و روی تلفن همراه خود نصب کنید.

لینک‌های دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن صرافی moonxbt دانلود اپلیکیشن صرافی مون ایکس بیتی

ثبت نام در اپلیکیشن موبایل صرافی مون ایکس بیتی

ثبت نام در صرافی moonxbt با موبایل

بعد از نصب اپلیکیشن MoonXBT، وارد آن شوید. در بالای صفحه اصلی اپلیکیشن، گزینه Login/Sign Up را انتخاب کنید. اگر قبلاً از طریق سایت این صرافی ثبت نام کرده‌اید، اکنون با وارد کردن نشانی ایمیل و رمز عبور می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

در غیر این صورت، گزینه Sign Up را انتخاب کنید.

در صفحه جدید، تب Email را انتخاب و ایمیل خود را در کادر مشخص‌شده ثبت کنید. با انتخاب گزینه Send، پیامی حاوی کد تأیید به ایمیل شما ارسال می‌شود. کد را در کادر مشخص‌شده وارد کنید. سپس رمز عبور اختصاصی خود را تعیین کنید.

با وارد کردن کد zj8gzo در بخش Invitation Code، از تخفیف در پرداخت کارمزد معاملات خود بهره‌مند می‌شوید.

تیک کنار گزینه I agree Terms of Use را فعال کنید.

در پایان، روی گزینه Submit بزنید تا فرایند ثبت نام کامل شود.

کد معرف در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT

به ازای دعوت دوستان خود برای ثبت نام در صرافی مون ایکس بی تی، بخشی از کارمزد معاملات آن‌ها به شما تعلق می‌گیرد. اگر کمتر از ده نفر با کد معرف شما در MoonXBT ثبت نام کنند، ۱۰ درصد از کارمزد معاملات آن‌ها به شما تعلق می‌گیرد. اگر این تعداد به ده نفر و بیشتر برسد، ۳۰ درصد از کارمزد معاملات آن‌ها به‌عنوان پاداش به شما داده می‌شود.

برای دسترسی به کد معرف خود در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT، روی آیکون پروفایل در صفحه اصلی بزنید. سپس گزینه Referral را انتخاب کنید. در صفحه جدید، لینک معرف (Registration Link) و کد دعوت (Invitation Code) اختصاصی شما به نمایش درمی‌آیند. می‌توانید هریک از آن‌ها را در اختیار دوستان خود قرار دهید.

همچنین در این صفحه گزارش تعداد کاربرانی که از لینک یا کد اختصاصی شما برای ثبت نام استفاده کرده‌اند، به همراه میزان درآمدزایی شما از این طریق، قابل مشاهده است.

احراز هویت در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT

نحوه احراز هویت در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT

بعد از ثبت نام، در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT، وارد حساب کاربری خود شوید. روی آیکون پروفایل در سمت چپ بالای صفحه اصلی اپلیکیشن بزنید.

در ادامه، گزینه Verification را انتخاب کنید.

آموزش احراز هویت در اپلیکیشن صرافی مون ایکس بیتی

صفحه جدیدی باز می‌شود که توضیحاتی درباره قوانین احراز هویت در آن ذکر شده است. پس از مطالعه این توضیحات، گزینه Unverified را انتخاب کنید.

ابتدا کشور ایران را بین گزینه‌های موجود انتخاب و سپس نام واقعی خود را وارد کنید.

در بخش Certificate از بین دو گزینه ID Card (کارت ملی) و Passport (گذرنامه) یکی را انتخاب کنید.

در بخش ID Number شماره ملی یا پاسپورت خود را وارد و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

لازم است دو عکس زیر را تهیه کنید:

  • تصویر کارت ملی یا پاسپورت
  • روی کاغذ عبارت « MoonXBTبه همراه تاریخ میلادی روز احراز هویت» را با خط درشت یادداشت کنید. این برگه را در یک دست و کارت ملی یا پاسپورت را در دست دیگر خود بگیرید. عکس را به‌گونه‌ای تهیه کنید که چهره، کاغذ و کارت ملی به‌وضوح قابل مشاهده باشد.

دو تصویر فوق را در بخش‌های تعیین‌شده آپلود کنید. سپس گزینه Submit را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا کارشناسان صرافی مون ایکس بی تی مدارک شما را بررسی کنند.

افزایش امنیت حساب کاربری صرافی مون ایکس بی تی

فعال کردن شماره موبایل و ورود دو مرحله ای در اپلیکیشن موبایل moonxbt

دو راه برای افزایش امنیت حساب کاربری اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT وجود دارد. بعد از فعال کردن هریک از آن‌ها در زمان برداشت از حساب کاربری یا بازیابی آن کد تأیید جداگانه‌ای نیاز است و به این ترتیب، عملاً احتمال دسترسی دیگران به حساب کاربری شما به‌شدت کاهش می‌یابد. برای این کار در صفحه اصلی اپلیکیشن روی آیکون پروفایل بزنید. سپس گزینه Security Center را انتخاب کنید.

۱. احراز شماره موبایل

گزینه Mobile Number را انتخاب کنید.

شماره موبایل خود را وارد کنید. با انتخاب Send، کد تأییدی برایتان پیامک می‌شود.

کد را در محل مشخص‌شده وارد کنید. با انتخاب Submit، فرایند احراز شماره موبایل شما به پایان می‌رسد.

۲. اتصال اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور

راه دیگر اتصال اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT و گوگل اتنتیکیتور است. برای این کار گزینه Google Auth را انتخاب کنید.

پنجره جدیدی باز می‌شود. گزینه Send را انتخاب کنید. به این ترتیب، پیامی حاوی کد تأیید به ایمیل شما ارسال می‌شود. کد را وارد کنید و روی OK بزنید. با این کار وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در آن یک QR Code برای اتصال به گوگل اتنیتیکیتور به نمایش درمی‌آید.

سپس اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را نصب کنید و وارد آن شوید. روی آیکون + بزنید و گزینه Scan a QR code را انتخاب کنید.

QR کد اپلیکیشن MoonXBT را اسکن کنید یا کد متنی آن را در گوگل اتنیتکیتور وارد کنید.

سپس در بخش Login Password رمز عبور حساب کاربری خود در اپلیکیشن مون ایکس بی تی را وارد کنید. همچنین کد اختصاصی تولیدشده در گوگل اتنتیکیتور را در بخش تعیین‌شده ثبت کنید. با انتخاب گزینه Next، فرایند اتصال اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور و صرافی مون ایکس بی تی به پایان می‌رسد.

واریز ارز دیجیتال به اپلیکیشن صرافی MoonXBT

نحوه واریز پول با موبایل به moonxbt

برای واریز ارز دیجیتال به حساب کاربری در اپلیکیشن صرافی MoonXBT، کار ساده‌ای در پیش دارید. از بالای صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل، گزینه Deposit را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدید، نام ارز دیجیتال مدنظر را برگزینید.

شبکه بلاکچین انتقال ارز دیجیتال را در بخش Network انتخاب کنید.

به این ترتیب، QR کد به همراه آدرس متنی کیف پول اختصاصی شما به نمایش درمی‌آید. آدرس را کپی و در صرافی یا کیف پول مبدأ برای واریز استفاده کنید.

برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن صرافی MoonXBT

نحوه برداشت از برنامه مون ایکس بی تی

برای برداشت ارز دیجیتال از طریق اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT، گزینه Withdraw را در صفحه اصلی انتخاب کنید. فهرست دارایی شما در حساب کاربری‌تان به نمایش درمی‌آید. ارز دیجیتال مدنظر خود را انتخاب کنید.

در صفحه برداشت باید شبکه بلاکچین انتقال، آدرس کیف پول مقصد و تعداد رمزارز را مشخص کنید. همچنین اگر احراز دوعاملی با اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را فعال کرده باشید، باید رمز یک‌بارمصرف آن را نیز برای نهایی کردن انتقال دارایی وارد کنید.

انتقال ارز  دیجیتال بین حساب‌های مختلف اپلیکیشن صرافی مون ایکس بی تی

انتقال ارز دیجیتال بین حساب‌های مختلف اپلیکیشن صرافی مون ایکس بی تی

در صرافی MoonXBT پنج نوع حساب داخلی وجود دارد که هرکدام برای کار کردن با یکی از بخش‌ها استفاده می‌شود. می‌توانید به صورت رایگان موجودی خود را بین حساب‌های داخلی جابه‌جا کنید. برای این کار در صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل مون ایکس بی تی، گزینه Transfer را انتخاب کنید.

سپس حساب مبدأ و مقصد را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. در قسمت Token نیز باید نوع ارز دیجیتال را مشخص و مقدار (Amount) آن را وارد کنید؛ در پایان، با انتخاب گزینه Transfer عملیات جابه‌جایی وجه بین حساب‌های داخلی انجام می‌شود.

معاملات اسپات اپلیکیشن صرافی MoonXBT

نحوه کار با اسپات در اپلیکیشن moonxbt

معاملات اسپات در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT به‌راحتی در دسترس شما قرار دارد. در صفحه اصلی اپلیکیشن، گزینه Trade را انتخاب کنید. به این ترتیب، وارد صفحه معاملات اسپات مون ایکس بی تی می‌شوید.

به طور پیش‌فرض، جفت ارز معاملاتی BTC/USDT انتخاب شده است. روی آن بزنید تا منوی جدیدی باز شود. به این ترتیب، می‌توانید جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را انتخاب کنید.

سپس یکی از دو گزینه خرید (Buy) یا فروش (Sell) را انتخاب کنید.

سه گزینه برای ثبت سفارش وجود دارد:

  • Limit: برای ثبت سفارش باید قیمت معامله و مقدار ارز دیجیتال را تعیین کنید.
  • Market: سفارش فقط با تعیین مقدار ارز دیجیتال و بر اساس بهترین قیمت لحظه‌ای بازار انجام می‌شود.
  • Advanced Limit: همان سفارش لیمیت است که باید فوری اجرا شود؛ در غیر این صورت حذف می‌شود.

با تکمیل اطلاعات فوق، می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. سفارش‌های باز شما نیز در پایین همین صفحه قابل مشاهده هستند. با انتخاب گزینه Cancel All می‌توانید تمام پوزیشن‌های باز خود را به یک‌باره ببندید. همچنین بستن هریک از پوزیشن‌ها به‌تنهایی نیز امکان‌پذیر است.

معاملات فیوچرز اپلیکیشن صرافی مون ایکس بی تی

معاملات فیوچرز اپلیکیشن صرافی moonxbt

در این قسمت از آموزش اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT، معاملات فیوچرز را بررسی می‌کنیم. در پایین صفحه اصلی اپلیکیشن، گزینه Futures را انتخاب کنید و وارد صفحه معاملات فیوچرز مون ایکس بی تی ‌شوید.

با انتخاب BTC/USDT در بالای صفحه منویی باز می‌شود که می‌توانید جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را به همراه اهرم معاملاتی آن برگزینید.

سپس باید یکی از دو گزینه Cross و Leverage را برای ثبت سفارش انتخاب کنید.

شش گزینه برای ثبت سفارش فیوچرز در صرافی MoonXBT وجود دارد. هریک از این گزینه‌ها را به طور مفصل در مقاله آموزش صرافی MoonXBT توضیح داده‌ایم.

در پایان، با انتخاب نوع سفارش و تکمیل اطلاعات مربوط به آن، به‌ویژه مقدار ارز دیجیتال، می‌توانید سفارش لانگ (Long) یا شورت (Short) را بسته به پیش‌بینی خود از جهت حرکت قیمت ارز دیجیتال ثبت کنید.

سؤالات متداول

۱. آیا اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT رایگان است؟

بله؛ ثبت نام و استفاده از اپلیکیشن موبایل مون ایکس بی تی رایگان است.

۲. کارمزد معاملات صرافی مون ایکس بی تی چقدر است؟

در مقاله آموزش صرافی MoonXBT؛ از ثبت نام تا معامله در مون ایکس بی تی پاسخ این سؤال داده شده است.

۳. کپی تریدینگ در اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT چگونه انجام می‌شود؟

در مقاله راهنمای تصویری کپی تریدینگ صرافی MoonXBT به طور مفصل درباره این موضوع بحث کردیم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

کلام پایانی

در این مطلب آموزش اپلیکیشن موبایل صرافی MoonXBT را بررسی کردیم. با انتخاب صرافی مون ایکس بی تی نه تنها برای مسدود شدن حساب کاربری خود نگرانی نخواهید داشت؛ بلکه ابزارهای معاملاتی متنوعی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ بنابراین، اگر به دنبال بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال برای ایرانیان هستید، پیشنهاد می‌کنیم از کنار MoonXBT به‌سادگی عبور نکنید. حتماً نظرات و سؤالات خود را درباره اپلیکیشن موبایل مون ایکس بی تی با ما در میان بگذارید.