در کشور آلمان طرحی در حال اجرا است که به واسطه آن ۵۰ میلیون مشتری سپرده‌های قرض الحسنه می‌توانند از طریق حساب‌های بانکی خود به طور مستقیم ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم را خرید و فروش کنند.

این خبری است که مجله رسانه‌ای کپیتال (Capital) در چند روز اخیر منتشر کرده است. به موجب این خبر بانک‌های کشورهای آلمانی زبان از جمله اتریش و آلمان در حال برنامه‌ریزی برای اجرای آزمایشی طرحی به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند.

در این گزارش پیش‌بینی شده است که به احتمال زیاد پس از سپری کردن یک سال آزمایشی در سال ۲۰۲۲، این پروژه به صورت رسمی در این کشورها عملیاتی می‌شود.

سخنگوی انجمن بانک‌های قرض‌الحسنه آلمان نیز این خبر را تأیید کرده است. او تصریح کرده است که روز به روز تعداد شهروندان آلمانی فعال در بازار رمزارزها افزوده می‌شود. در حال حاضر نیز از هر ۱۰ مشتری سیستم بانکی آلمان، ۱ نفر در بازار رمزارزها فعالیت می‌کند. سخنگوی انجمن بانک‌های قرض الحسنه اشاره کرد که یک تیم متخصص در حال تلاش برای ارائه راه‌حلی مناسب به منظور امکان ذخیره ایمن دارایی‌های رمزنگاری در قالب کیف پول دیجیتال در بانک‌ها هستند.

البته در قالب این طرح، امکان ارائه فرصت معاملات ارزهای دیجیتال از طریق بانک‌ها به عنوان اختیاری در نظر گرفته شده است که بانک‌ها می‌توانند آن را بپذیرند یا رد کنند. در حال حاضر ۳۷۰ بانک قرض‌الحسنه در کشور آلمان فعالیت می‌کند که حدود ۵۰ میلیون مشتری با گردش مالی ۱ تریلیون یورو دارند.

در مجموع کشور آلمان را می‌توان به عنوان یکی از کشورهای قاره سبز برشمرد که دوستدار بازار رمزارزها است. کسب‌وکارهای آلمانی نیز به راحتی با مجوز سازمان نظارت مالی فدرال این کشور می‌توانند در بازار رمزارزها نیز فعالیت کنند. همچنین چند صرافی از جمله Xetra در این کشور فعالیت می‌کند.

منبع: cointelegraph.com