در حالی که ارزش بازار رمز ارزها در ماه‌های اخیر به طور کلی افت کرده است، عرضه استیبل کوین‌ها در یک ماه گذشته بیش از ۹.۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده و جمعا به ۱۸۰ میلیارد دلار رسیده است.

رشد استیبل کوین‌ها در مقایسه با بقیه بازار همچنان ادامه دارد. البته این موضوع کاملا طبیعی است که وقتی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم دچار نوسانات نزولی می‌شوند، استیبل‌کوین‌ها به دلیل قیمت ثابتی که دارند از استقبال بیشتری برخوردار می‌گردند.

در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ سه استیبل کوین از نظر ارزش بازار به جمع ۱۰ رمز ارز برتر بازار قرار دارند. این سه استیبل کوین عبارت‌اند از تتر (USDT)، USD Coin (USDC) و BUSD که در حال حاضر حدود ۹ درصد از ارزش کل بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده اند. در این بین تتر حدود ۴۴ درصد ارزش بازار استیبل کوین‌ها را به خود اختصاص داده است.

البته روند رو به رشد USDC نیز بسیار چشمگیر است و در حال حاضر حدود ۲۰ درصد ارزش بازار استیبل کوین‌ها را در اختیار دارد. اگر به روند رو به رشد خود در سال ۲۰۲۲ ادامه دهد، در پایان سال می‌تواند جای تتر را بگیرد. البته تتر در انتشار آخرین کواهی ذخایر خود خبر از کاهش ۲۰ درصد ذخایر اوراق تجاری‌اش داد که خبر بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای به شمار می‌رود.

یک نکته مهم را باید در اینجا یادآور شویم. از لحاظ تاریخی به تجربه در بازار اثبات شده است که هرگاه دامیننس تتر به محدوده ۵ درصد می‌رسد، قیمت بیت کوین در پایین‌ترین سطح قرار می‌گیرد. بنابراین در حال حاضر بازار رمز ارزها در یک وضعیت بسیار حساسی قرار دارد. باید منتظر ماند و دید که بیت کوین می‌تواند روند صعودی در پیش بگیرد یا خیر.

منبع: cointelegraph.com