در هفته جاری تلاش‌ها برای باز پس‌گیری سطوح بالاتر قیمت بیت کوین از سوی نهنگ‌ها افزایش پیدا کرده است. در ۲۵ فوریه بیت کوین با فزایش ۱۶ درصدی قیمت در یک روز، سطح ۴۰ هزار دلار را پس گرفت.

در نتیجه آشفتگی‌های سیاسی و تنش‌های بین‌المللی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین در حال حاضر نتوانسته تأثیر مخربی در بازار به همراه بیاورد و موج جدیدی از فروش را ایجاد کند. البته این شرایط برای بازارهای سهام در اروپا نیز صادق بوده است. به طوری که در ۲۵ فوریه بازار سهام آلمان و انگلیس به ترتیب ۳ و ۴ درصد رشد را تجربه کردند.

شروع قیمت ۳۴۳۰۰ دلاری در هفته جاری برای بیت کوین کمی نگران‌کننده بود که خوشبختانه با حرکت به سمت سقف ۴۰ هزار دلاری کمی از نگرانی‌ها کاسته شد. در حال حاضر بیت کوین در محدوده قیمتی حساسی قرار دارد که در ماه‌های اخیر به عنوان سقف قیمتی آن به شمار می‌رفته است. اگر گاوهای بازار بتوانند بیت کوین را از محدود ۴۱.۵ هزار دلار عبور دهند، دستیابی به ۴۵ هزار دلار برای آن نیز در کوتاه مدت امکان‌پذیر است. با این وجود برای رشد قیمت بیت کوین در طولانی مدت هنوز شاخص‌ها و متغیرهای کلان موجود چراغ سبزی را نشان نمی‌دهند.

در حال حاضر آلت کوین‌ها نیز همگام با بیت کوین حرکت می‌کنند. البته ترا به عنوان پرچمدار این روزهای بازار با ثبت رکورد افزایش قیمت ۲۰ درصدی در یک روز به قیمت ۶۵.۴۰ دلار رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که دامیننس بیت کوین در حال حاضر با شیب ملایمی در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که همین شرایط تا اوایل ماه مارس ادامه پیدا کند.

منبع: cointelegraph.com