در هفته گذشته بعد از آغاز جنگ روسیه با اوکراین، سرمایه‌گذاران اروپایی بخش‌هایی از دارایی‌های خود را از بازار رمز ارزها خارج کردند. این در حالی است که در قاره‌ آمریکا به خصوص کشورهای کانادا و برزیل شاهد ورود سرمایه جدید به بازار بودیم. به طوری که در مجموع در هفته منتهی به ۲۸ فوریه حدود ۳۶ میلیون دلار ورودی جدید به سرمایه‌گذاری در محصولات ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا ثبت شده است.

سهم قاره آمریکا در ورود سرمایه جدید به بازار در هفته اخیر حدود ۹۵ میلیون دلار بود و در عین حال ۵۹ میلیون دلار از دارایی اروپایی‌ها از بازار خارج شده است. از مجموع ۳۶ میلیون دلار ورودی مثبت به بازار رمز ارزها، سهم بیت کوین حدود ۱۷ میلیون دلار بود. همچنین اتریوم نیز ۴.۲ میلیون دلار ورود سرمایه جدید را ثبت کرد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بلاک‌چین نیز شاهد ورود ۸ میلیون دلار سرمایه بودند.

در بین سرمایه‌های خارج شده از بازار سولانا و لایت کوین بیشترین ضرر را متحمل شدند. به طوری که سولانات ۲.۶ میلیون دلار و لایت کوین نیز حدود ۰.۵ میلیون دلار خروجی سرمایه را شاهد بودند. در همین حال، محصولات سرمایه گذاری Cardano، Ripple، Polkadot و Binance همگی شاهد خروجی جزئی بودند که به ترتیب به ۰.۳ میلیون ، ۰.۲ میلیون ، ۰.۱ میلیون و ۰.۱ میلیون دلار رسید.

منبع: cryptoslate.com