بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال از ماه جولای سال ۲۰۲۱ به این طرف خروجی بیت کوین بیشتری را در مقایسه با ورودی آن ثبت کرده‌اند. به این معنی که بسیاری از دارندگان بیت کوین دست از فروش کشیده‌اند و تصمیم به نگهداری دارایی خود دارند. آمارها نشان می‌دهد که روی هم رفته از جولای سال گذشته تا به امروز حدود ۲۵۳۰۰۰ بیت کوین با ارزش بیش از ۱.۸ میلیارد دلار از تمام صرافی‌های ارز دیجیتال خارج شده‌اند.

در این بین چهار صرافی بیت رکس، اف تی ایکس، بایننس و بیت فینکس تنها نرخ ورودی بیت کوین مثبت دارند. به طوری که آمارهای تحلیل درون زنجیره ای شرکت Glassnode نشان می‌دهد که حدود ۲۰۷۰۰۰ بیت کوین به این چهار صرافی وارد شده است. بنابراین حاصل اختلاف دو عدد بالا نشان می‌دهد که چیزی در حدود ۴۶ هزار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده است.

FTX و Huobi چشم‌گیرترین تغییر را در دارایی‌های BTC خود از جولای گذشته تجربه کرده‌اند. در حالی که FTX با رشد بیش از سه برابری مقدار بیت کوین خود را به ۱۰۳۲۰۰ رسانده است، موجودی Huobi از بیش از ۴۰۰۰۰۰ بیت کوین در مارس ۲۰۲۰ به تنها ۱۲۳۰۰ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

نکته مهمی در خصوص بیت کوین‌های ذخیره شده وجود دارد که توجه به آن خالی از لطف نیست. آمارها نشان می‌دهد که میانگین قیمت بیت کوین‌های ذخیره شده در آدرس‌های بیرون از صرافی‌ها چیزی در حدود ۲۴۱۰۰ دلار است. بنابراین با اختساب محدوده قیمت فعلی بیت کوین (۴۰ هزار دلار) مالکان سکه‌ها در حاشیه سود حدود ۶۳ درصدی به سر می‌برند.

البته نباید فراموش کرد که خریداران بیت کوین از حدود ۱۵۵ روز گذشته به این طرف تقریبا در ضرر ۱۵ درصدی به سر می‌برند. چرا که در پنج ماه گذشته بیت کوین با قیمت ۴۶ هزار دلار خرید و فروش می‌شد.

منبع: cointelegraph.com