آمارهای جدید نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۹۰ درصد بیت کوین‌ها استخراج شده است. اما به نظر می‌رسد که استخراج سایر بیت کوین‌های باقی مانده، زمان بیشتری در مقایسه با قبلی‌ها به طول بینجامد.

اکنون که حدودا یک سال و نیم از آخرین هاوینگ بیت کوین سپری شده است، کمتر از ۱۰ درصد بیت کوین‌ها برای ماینینگ باقی مانده است. تعداد کل بیت کوین‌های در گردش مبتنی بر آمار سایت Blockchain.com از ۱۹ میلیون فراتر رفته است. استخراج این تعداد توکن حدود ۱۲ سال به طول انجامید.

همان طور که می‌دانید سقف عرضه بیت کوین برابر ۲۱ میلیون سکه است. این تصمیم‌گیری از سوی خالق بیت کوین تأثیر بسیار زیادی روی افزایش روزافزون ارزش این ارز دیجیتال در طول سال‌های اخیر داشته است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که از سال ۲۰۲۱ به مدت ۱۱۹ سال طول می‌کشد فرآیند استخراج بیت کوین به پایان برسد. این ماجرا به دلیل کاهش سرعت ماینینگ بیت کوین در اثر نصف شدن پاداش استخراج به مدت ۴ سال یکبار رخ می‌دهد. بلاک چین بیت کوین فقط بیت کوین جدید را به عنوان پاداشی برای ماینرهایی که بلاک‌های جدید را تأیید می‌کنند، ایجاد می‌کند. هاوینگ بیت کوین تضمین می‌کند که با افزایش کل عرضه در گردش، بیت کوین کمتری تولید می‌شود.

از ماه می سال ۲۰۲۰ به این طرق ماینرها به ازای تکمیل هر بلاک معادل ۶.۲۵ بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. این پاداش در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به میزان ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. این روند در سال ۲۰۴۰ به کمتر از ۰.۲ بیت کوین کاهش می‌یابد و تنها ۸۰ هزار بیت کوین از ۲۱ میلیون سکه برای بعد از آن باقی می‌ماند.

منبع: cointelegraph.com