پالیگان به عنوان یکی از شبکه‌های فعال به عنوان راه‌حل لایه دوم اتریوم شناخته می‌شود. توسعه دهندگان پالیگان در روز پنجشنبه ۹ مارس ۲۰۲۲ اطلاعیه توییتری منتشر کردند که در آن خبر از قطعی شبکه به دلیل برخی از مشکلات در اجرای Tendermint دادند. این خبر موجی از عصبانیت و واکنش‌های منفی را برای کاربران پالیگان در پی داشته است.

تیم توسعه دهنده این طور اطلاع داد که یک راه‌حل فوری و موقت را برای بازگرداندن قابلی تولید بلوک در شبکه پالیگان در نظر گرفته است؛ اما در عین حال تلاش‌ها برای پیدا کردن راه‌حل واقعی همچنان ادامه دارد و مشکلات به طور کامل رفع نشده است. برای اعمال راه‌حل کوتاه مدت به‌روزرسانی از اکوسیستم پالیگان ارائه شده است.

توسعه دهندگان شبکه از ایمنی داده‌ها و وجوه کاربران سخن می‌گویند؛ با این وجود برخی از کاربران ناامیدی خود را در پس تراکنش‌های ناقص و از بین رفتن دارایی‌هایشان ابزار کرده‌اند. نکته بدتر برای پالیگان این است که سایر رقبای آن از این فرصت برای پیشی گرفتن نهایت استفاده را کرده‌اند.

شبکه اصلی Polygon یک زنجیره ترکیبی اثبات سهام پلاسما برای اتریوم است که از یک لایه اعتبارسنجی توافقی با نام Tendermint و یک زنجیره جانبی پلاسما برای تولید بلوک تشکیل شده است. همچنین با استفاده از فناوری Heimdall به مدیریت اعتبارسنج‌ها، انتخاب تولیدکننده بلاک، مکانیسم همگام سازی بین اتریوم و ارز متیک و سایر عملکردهای ضروری شبکه نظارت می‌کند.

بر اساس اطلاعات بدسته آمده از توسعه دهندگان پالیگان به نظر می‌رسد که نقص شبکه به این موضوع بر می‌گردد که اعتبارسنج‌ها نمی‌توانند در خصوص وضعیت شبکه به توافق دست پیدا کنند. به همین دلیل تولید بلوک عملا متوقف شده است. البته این مشکل به طور موقت رفع شده است؛ اما به نظر می‌رسد که مشکل اساسی وجود دارد.

کاربران پالیگان نسبت به کم شدن دارایی‌هایشان، تراکنش‌های ناقص و پیام‌های خطا در پاسخ به قطعی، ابراز ناراحتی کرده‌اند. در همین مدت زمان کوتاه موجی از انتقادات به سمت پالیگان روانه شده است. جالب است بدانید که ماه گذشته، جاستین بونز، مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری سایبر کپیتال، حمله شدیدی را به Polygon انجام داد و آن را ناامن و متمرکز خواند.

این در حالی است که قبل از مشکلات پیش آمده عده‌ای از کاربران پالیگان ادعا می‌کردند که فناوری آن حتی از کاردانو نیز برتر است. با این وجود زنجیره کاردانو از زمان راه‌اندازی در سپتامبر سال ۲۰۱۷ به طور مداوم کار می‌کند.

منبع: cryptoslate.com