یک نظرسنجی نشان می‌دهد افرادی که ثروت خود را شخصا به دست آورده‌اند تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با افرادی که ثروت‌شان را از راه ارث به دست آورده‌اند، دارند.

Wealth-X یک استارتاپ تحقیقاتی است که به تازگی گزارشی را در خصوص ویژگی‌های سرمایه‌گذاران ثروتمند در بازار رمز ارزها منتشر کرده است. جامعه هدف این گزارش افراد ثروتمند با دارایی خالص ۵ میلیون دلار و بیشتر اختصاص داده شده است. مخاطبان این نظرسنجی از کشورهای مختلف دنیا هستند.

طبق یافته‌های Wealth-X حدود ۹۴ درصد از ثروتمندان فعال در بازار رمز ارزها، ثروت خود را به تنهایی به دست آورده‌اند؛ بدون اینکه هیچ ارثی به آن‌ها رسیده باشد. این گزارش خاطرنشان می‌کند که در میان افرادی که علاقه عمومی به ارزهای دیجیتال دارند، نزدیک به ۹۰ درصد افراد ثروتمند خودساخته‌اند که ۰.۵ درصد آنها به ثروت موروثی متکی هستند.

تحلیلگران Wealth-X در این گزارش نتیجه مهمی را ذکر کرده‌اند؛ داده‌ها نشان می‌دهد که افراد ثروتمند خودساخته تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی مانند کریپتو دارند که ریسک‌پذیرتر و فرارتر از سایر طبقات دارایی هستند. به هر حال شاهد هستیم که بازار ارزهای دیجیتال نسل جدیدی از میلیاردرها را به وجود آورده است که در حال پیشرفت و جمع‌آوری ثروت انبوه در این بازار هستند.

منبع: cointelegraph.com