روزهای سختی برای بازار رمز ارزها در راه است؛ اما ایلان ماسک توصیه‌های مهمی را در مورد اینکه در این روزها چه باید کرد، به اشتراک گذاشته است. توصیه‌های او منجر به افزایش قیمت بیت کوین، اتریوم و دوج کوین شده است. توصیه‌های ایلان ماسک، ناظر بر نحوه زنده ماندن در دوران سختی اقتصادی است.

از بین سه ارز دیجیتال ذکر شده، دوج کوین بیشترین رشد قیمت را با ۸ درصد افزایش به ثبت رسانده است. اما بازار خیلی زود سودهایی که نصیب صاحبان دوج کوین کرد را پس گرفت. به طور مشابه بعد از اظهار نظر ایلان ماسک بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۲ و ۳ درصد رشد کرد. لازم به ذکر است که سال گذشته ایلان ماسک فاش کرد که سبد سرمایه‌گذاری او در بازار ارزهای دیجیتال صرفا در بیت کوین، اتریوم و دوج کوین خلاصه می‌شود.

وقوع درگیری بین روسیه و اوکراین از یک طرف و تورم اقتصادی ناشی از پاندمی باعث شده است که شاهد تورم افسارگسیخته‌ای در کشورهای مختلف باشیم. همزمان قیمت سوخت (بنزین و گاز) در بسیاری از کشورها افزایش چشم‌گیری را تجربه کرده است. به طوری که قیمت هر گالن بنزین در آمریکا امروز به ۴.۴۶ دلار رسیده است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که وضعیت موجود در ماه‌های آتی تداوم خواهد داشت. به این ترتیب رویکرد افراد به سمت دارایی‌های کمیاب برای حفظ ارزش سرمایه‌هایشان افزایش می‌یابد. به این ترتیب شاهد سقوط ارزهای دیجیتال کوچک‌تر در بازار خواهیم بود و رمز ارزهای کمیاب مانند بیت کوین با تورم مواجه خواهند شد.

جالب اینجاست که ایلان ماسک در اظهار نظر اخیر خود مردم را به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های فیزیکی مانند املاک و مستغلات تشویق کرده است. البته او گفت که قصدی برای فروش بیت کوین، اتریوم و دوج کوین خود ندارد. باید منتظر ماند و دید که در هفته‌های آینده چه رویدادهایی در بازار به وقوع می‌پیوندند.

منبع: cryptoslate.com