حجم معاملات جفت ارز معاملاتی تتر و گریونای اوکراین در صرافی بایننس رشد زیادی را نشان می‌دهد. این در حالی است که با گذشت چند روز از آغاز جنگ روسیه و اوکراین شاهد فروکش کردن معاملات تتر و گریونای بودیم؛ اما در هفته جاری بار دیگر این معاملات اوج گرفته است و حتی نسبت به روزهای شروع جنگ نیز عدد و رقم بالاتری را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های صرافی بایننس حجم معاملات جفت ارز USDT/UAH در روز چهارشنبه ۱۶ مارس به حدود ۸.۷۱ میلیون دلار رسید. این در حالی است که در روز آغاز درگیری‌های اوکراین یعنی ۲۴ فوریه ارزش معاملات USDT/UAH حدود ۸.۶۹ میلیون دلار بود.

به طور مشابه، علاقه به معامله بیت کوین در برابر ارز فیات اوکراین نیز همچنان بالاست، اگرچه حجم در این بازار هنوز از ابتدای جنگ به بالاترین حد خود نرسیده است. پنجشنبه گذشته حجم بازار BTC/UAH در صرافی بایننس به ۴۸ بیت کوین رسید. همچنین بالاترین میزان حجم معاملات BTC/UAH از زمان شروع جنگ در یک روز برابر ۷۹ بیت کوین بوده است.

اما در طول هفته گذشته شاهد افزایش معاملات بیت کوین و تتر در برابر روبل روسیه نبوده‌ایم. به طوری که در پنجشنبه حجم معاملات USDT/RUB برابر ۱۶.۹۴ میلیون دلار آمریکا و حجم بازار BTC/RUB نیز ۲۲۹ بیت کوین رسید. این در حالی است که در اوایل جنگ (۷ مارس) حجم معاملات USDT/RUB در یک روز به ۳۷.۳۱ میلیون دلار و حجم بازار BTC/RUB نیز عدد ۵۰۶ بیت کوین را به ثبت رساند. بنابراین در حال حاضر حجم معاملات هر دو جفت ارز معاملاتی فوق نصف شده است.

البته بخشی از این کاهش حجم معاملا مربوط به ممنوعیت استفاده از ویزا کارت و مسترکارت برای کاربران روسیه است که سه‌شنبه هفته قبل توسط صرافی بایننس اطلاع‌رسانی شد.

منبع: cryptonews.com