وزیر دارایی دولت وحدت ملی میانمار اعلام کرد که استفاده از ارز تتر سرعت تجارت و کارآمدی پرداخت‌ها را به مراتب افزایش می‌دهد.

دولت سایه میانمار و دولت وحدت ملی میانمار به رهبری حامیان آنگ سان سوچی (نخست وزیر زندانی میانمار) تتر را به عنوان ارز رسمی برای استفاده محلی اعلام کرده است.

بر اساس گزارشی که در بلومبرگ منتشر شده است، دولت وحدت ملی تتر را برای کمپین جمع آوری کمک‌های مالی جاری خود برای سرنگونی رژیم نظامی کنونی در میانمار می‌پذیرد. دولت سایه همچنین ۹.۵ میلیون دلار از طریق فروش اوراق قرضه خزانه ویژه انقلاب بهاری که به مهاجران میانماری در سراسر جهان ارائه شده بود، جمع آوری کرد. این گروه قصد دارد یک میلیارد دلار از طریق فروش اوراق قرضه صادر شده توسط دولت وحدت ملی جمع آوری کند.

تصمیم استفاده از تتر به عنوان یک ارز رسمی محلی در میانمار به دلیل نگرانی‌های ناشی از حفظ حریم خصوصی و توقیف وجوه توسط رژیم حاکم در کشور میانمار گرفته شده است. دولت وحدت ملی میانمار در اکتبر سال ۲۰۲۱ توسط سنای فرانسه و پارلمان اروپا به عنوان دولت رسمی کشور میانمار به رسمیت شناخته شده است.

با این وجود دولت آمریکا در این زمینه هیچ‌گونه حرکتی انجام نداده است. تصمیم دولت وحدت ملی برای پذیرش و استفاده از تتر استیبل کوین می‌تواند به محل بحث در میان کشورها تبدیل شود؛ به‌ویژه در زمانی که دولت ایالات متحده به دنبال اعمال سیاست‌های سخت‌گیرانه صدور استیبل کوین است.

منبع: cointelegraph.com