اتریوم کلاسیک پروژه‌ای است که پس از اتفاقات سال ۲۰۱۵ از اتریوم جدا شد. توکن اتریوم کلاسیک در یک هفته اخیر حدود ۵۴ درصد رشد کرد. به طوری که قیمت این توکن در صبح روز دوشنبه ۲۱ مارس حدود ۳۹ دلار بود. از این حیث اتریوم کلاسیک در جمع ارزهای دیجیتال برتر بازار بهترین عملکرد را در یک هفته اخیر از خود به جای گذاشت.

در یک هفته اخیر اتریوم تنها ۱۵ درصد رشد قیمت را تجربه کرد و به ۲۹۰۴ دلار رسید. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که دوره ای عملکرد بهتر اتریوم کلاسیک در مقایسه با اتریوم چندان به طول نمی‌انجامد. بلکه عملکرد اتریوم در بازه‌های زمانی طولانی به کرات بهتر از اتریوم کلاسیک بوده است.

توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک قول داده‌اند که با الگوریتم اصلی اثبات کار به فعالیت خود ادامه دهد، که می‌تواند برخی از ماینرهای اتریوم را برای تغییر به اتریوم کلاسیک جذب کند. این در حالی است که سقف تاریخی هش ریت اتریوم در طول دو ماه گذشته مشاهده شده است و نشانه خاصی مبنی بر حرکت ماینرها به سمت شبکه اتریوم کلاسیک وجود ندارد.

نکته مهم در خصوص رالی صعودی اتریوم کلاسیک این است که شاخص RSI در حال حاضر در بالاترین سطح از آگوست ۲۰۲۱ تا به امروز قرار دارد. تجربه نشان می‌دهد که افزایش بیش از حد شاخص RSI نشانه‌ای برای پایان روند صعودی قیمت است.

منبع: cryptonews.com