Mick McGlone از کارشناسان اقتصادی بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

در حالی که رفته رفته به پایان سال ۲۰۲۱ نزدیک می‌شویم، شانس بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۱۰۰ هزار دلار هر روز کم رنگ‌تر می‌شود. به خصوص اینکه به تازگی این ارز دیجیتال اصلاح قیمتی را تجربه کرد و ارزش آن به زیر ۵۰ هزار دلار رسید.

بنابراین گروهی از کارشناسانی که سقف ۱۰۰ هزار دلاری را در پایان سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کردند، از کنار تحلیل‌های خود عبور کرده‌اند. در این بین عده‌ای معتقدند که در سال ۲۰۲۲ بالاخره این هدف به دست خواهد آمد.

یکی از این کارشناسان، Mick McGlone استراتژیست ارشد خبرگزاری بلومبرگ است. او در توییتی عنوان کرد که در سال ۲۰۲۲ شاهد اوج گیری قیمت بیت کوین و طلا خواهیم بود. او معتقد است که آثار تورم موجود در سطح دنیا قیمت بیت کوین را به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رساند.

تحلیلگران حدس می‌زنند که داده‌های بعدی شاخص قیمت مصرف کننده (CIP) ایالات متحده که به زودی منتشر خواهد شد، افزایش قابل توجهی ۶.۷ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. این تورم خیلی زود آثار خود را در افزایش بهای طلا، نفت و بیت کوین نشان خواهد داد.

در مقابل موج تورمی موجود، بازده اوراق قرضه بلند مدت خزانه داری آمریکا نیز روند کاهشی به خود گرفته است و همه این اتفاقات حاوی پیام‌هایی برای افزایش قیمت بیت کوین و طلا است.

همه این تحلیل‌ها در شرایطی است که بیت کوین در سال جاری با دستیابی به سقف ۶۸ هزار دلار، همه را امیدوار کرد که موج صعودی دیگری به سمت ۱۰۰ هزار دلار آغاز کند. این در حالی است که بعد از آن در اوایل نوامبر به یکباره فشار فروش در بازار شدت گرفت و قیمت بیت کوین را به ۴۲ هزار دلار کاهش داد.

عموم فعالان بازار منتظر سال ۲۰۲۲ هستند تا ببینند که بالاخره بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری خواهد شد یا خیر.

منبع: cryptoslate.com