استیبل کوین‌ ها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته‌اند و اکنون بیش از ۷ میلیارد دلار از معاملات آتی بیت کوین را وثیقه می‌کنند.

 بدون شک استیبل کوین‌ها نقش راهبردی و کلیدی را در پیشرفت بازار رمز ارزها ایفا می‌کنند. در طول یک سال اخیر نیز تقاضای استیبل کوین‌ها در بازار روند افزایشی شدیدی به خود گرفت. در مقابل تقاضای دلار آمریکا در سطح دنیا کاهش پیدا کرده است.

همان طور که می‌دانید از استیبل کوین‌ها برای وثیقه قراردادهای آتی بیت کوین استفاده می‌شود. در ژانویه سال ۲۰۲۱ عرضه استیبل کوین‌ها به بالای ۲۷ میلیارد دلار رسید. روند عرضه استیبل کوین‌ها تا پایان این سال افزایشی بود و به در نهایت به ۱۴۰ میلیارد دلار رسید. در نتیجه رشد ۴۰۰ درصدی را در عرض یک سال تجربه کرده‌اند.

موارد استفاده از استیبل کوین‌ها، جدای از دسترسی آسان به دلار آمریکا، محبوبیت فزاینده آن‌ها در معاملات بیت کوین بوده است؛ جایی که صرافی‌های کریپتو به معامله گران اجازه می‌دهند تا به وسیله آن‌ها وام بگیرند و برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها استفاده کنند.

همچنین آمارها نشان می‌دهند که بیش از ۷ میلیارد دلار از معاملات آتی بیت کوین توسط استیبل کوین‌ها وثیقه شده‌اند و در نتیجه نوعی ثبات را در بازار معاملات آتی این ارز دیجیتال ایجاد کرده‌اند.

البته تردیدهایی نیز در خصوص صحت ادعای پشتیبانی یک به یک استیبل کوین‌هایی مانند تتر با دلار آمریکا وجود دارد. به عنوان مثال در آخرین گزارشی که توسط وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شده است، این طور آمده که باید عرضه استیبل کوین‌ها مانند فعالیت بانک‌ها تنظیم شوند تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری به عمل آید.

منبع: cryptoslate.com