ارزش بازار بازار اتریوم در حال حاضر به حدی رسیده است که آن را در ردیف یکی از ۱۵ دارایی برتر دنیای از نظر ارزش بازار قرار داده است.

در سال ۲۰۲۱ بازار رمزارزها پیشرفت بسیار زیادی کرده است و سرمایه‌گذاران خرد و نهادی زیادی دارایی خود را به سمت این بازار سوق داده‌اند.

در این بین ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین بیشترین سود را از ورود سرمایه به بازار رمز ارزها کرده‌اند. بنابر جدید‌ترین داده‌های موجود ارزش بازار اتریوم در حال حاضر از برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا از جمله JPMorgan فراتر رفته است. در همین راستا در ابتدای دسامبر سال ۲۰۲۱ مشخص شد که ارزش بازار اتریوم از ۵۵۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

برای دستیابی به این حجم بازار، اتریوم تنها ۱۰ سال زمان نیاز داشته است. این در حالی است که بانکی مانند JPMorgan حدود ۴۰ سال زمان نیاز داشته تا به این جایگاه دست پیدا کند.

در حال حاضر از نظر ارزش بازار اتریوم هم ردیف غول‌های فناوری مانند فیسبوک، تسلا و فروشگاه اینترنتی آمازون قرار دارد. بیت کوین، اپل و مایکروسافت در جایگاه‌های بالاتر قرار دارند.

چگونه اتریوم تا اینجا پیشرفت کرده است؟

بلاک چین اتریوم بدون شک یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین بلاک چین‌ها در فضای رمزنگاری است. دلیل اصلی محبوبیت اتریوم نیز امکان تعریف قراردادهای هوشمند است که باعث شده بسیاری از برنامه‌های غیر متمرکز در بستر آن تعریف شود.

در حال حاضر نیز روزانه بیش از ۱ میلیون تراکنش در بستر این شبکه بلاک چین پردازش می‌شود که در حال برنامه‌ریزی برای ارتقای آن نیز هستند. بسیاری از کارشناسان بازار رمزارزها نیز معتقدند که شبکه بلاک‌چین اتریوم قابلیت جایگزین شدن برای سیستم‌های مالی سنتی را نیز دارند.

منبع: cryptoslate.com