ورزشکاران و سیاستمداران متعددی در سال ۲۰۲۱ در صدر اخبار مطرح شدند؛ صرفا به این دلیل که حقوق خود را در قالب ارزهای دیجیتال دریافت کردند. این روند تا جایی پیش رفته است که در حال حاضر شرکت‌ها برای جلب نظر نیروهای کار مستعد، پیشنهاد پرداخت حقوق در قالب ارزهای دیجیتال را روی میز می‌گذارند.

این خبری است که اخیرا توسط خبرگزاری CNBC به طور مفصل به آن پرداخته شد. استفن گریتس به عنوان یک دانشجو که به صورت پاره وقت در شرکت استارتاپی فعالیت می‌کند، سوژه اصلی این گزارش بود. گریتس در این گزارش اشاره می‌کند که در مدتی که حقوق خود را با رمزارزها دریافت می‌کند، از محل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال درآمد بیشتری در مقایسه با حقوق دریافتی خود داشته است.

با این وجود او همچنین اشاره کرده است که همیشه این رویه صادق نیست و گاهی اوقات قیمت رمزارزها پایین می‌آید و این مسئله‌ای است که برای او نگران کننده است. او معتقد است که با دریافت حقوق در قالب رمزارزها، ضمن مدیریت هزینه‌های روزمره می‌تواند مازاد درآمد خود را به چشم سرمایه‌گذاری در بازار حفظ کند.

از چهره‌های ورزشی تا سیاسی

در سال ۲۰۲۱ ورزشکاران زیادی نیز حقوق خود را در قالب رمزارزها دریافت کردند. این مسئله به خصوص درباره بستکتبالیست‌های لیگ NBA و لیگ فوتبال آمریکا به چشم می‌خورد. حتی لیونل مسی بعد از عقد قرارداد با پاریسن ژرمن، تعدادی توکن هواداری این باشگاه ورزشی را دریافت نمود.

همچنین چهره‌های سیاسی در آمریکا از جمله فرانسیس سوارز (شهردار میامی)، اریک آدامز (شهردار نیویورک) و جین کاستور (شهردار تامپا) اعلام کرده‌اند که حاضر هستند حقوق دریافتی خود را در قالب بیت کوین بگیرند.

شبکه اجتماعی لینکدین در گزارش ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ خود اعلام کرد که فهرست‌های شغلی مرتبط با رمز ارزها در از آگوست ۲۰۲۰ به این طرف ۶۰۰ درصد افزایش یافته است. همچنین برخی از شرکت‌های مالی معتبر در دنیا پاداش کارکنان خود را در قالب رمزارزها پرداخت کرده‌اند.

هر چند که مطالب بالا نشان دهنده افزایش اقبال عمومی به کار کردن با رمز ارزها است. اما واقعیت این است که چالش‌های عملیاتی جدی در این مسیر وجود دارد که تا زمان برطرف شدن آن‌ها فاصله داریم.

منبع: cointelegraph.com