ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، هیچ گونه حمایتی از اکوسیستم متاورس و وب ۳ نکرده است. او معتقد است که عملا دنیایی که پر از هدست‌های واقعیت مجازی بر چشم مردم باشد، در آینده رخ نخواهد داد.

او در یک مصاحبه نظرات خود را در خصوص متاورس به تفصیل بیان کرد. او این طور عنوان کرد که بعید به نظر می‌رسد کسی حاضر باشد در تمام طول روز یک صفحه نمایش را به صورت خود ببندد. او به طور کلی معتقد است که آینده‌ای که در آن مجبور به ترک دنیای فیزیکی و واقعی برای حضور در دنیای مجازی باشیم، هیچ لزومی نخواهد داشت.

او حتی به مثالی در این زمینه متوسل شد. ظاهرا تحقیقاتی به تازگی انجام شده و نشان می‌دهد که استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی برای انجام بازی‌های ویدیویی، باعث بروز مشکلات حرکت در افراد می‌گردد.

ایلان ماسک همچنین به یک مثال ساده دیگر از دوره کودکی خود اشاره کرد. او می‌گوید که والدینش مدام به او تذکر می‌دادند که نزدیک تلویزیون ننشیند. در ادامه ذکر می‌کند که حال چگونه مردم را راضی کنیم که در تمام طول روز یک هدست را به چشمان خود بچسبانند؟

نیورالیک جایگزین متاورس

در مقابل او از پروژه نیورالینک (Neuralink) به عنوان یک جایگزین یاد می‌کند و در دراز مدت می‌تواند زمینه حضور افراد در دنیای مجازی را فراهم کند. البته او معتقد است که با دستیابی به چنین هدف بزرگی فاصله زیادی داریم.

Neuralink یک شرکت فناوری است که در حوزه تکنولوژی‌های عصبی فعالیت می‌کند و زیر نظر ایلان ماسک اداره می‌شود. هدف ابتدایی این شرکت، طراحی و تعبیه ایمپلنت‌های مغزی در بدن انسان است که برای بازیابی و تقویت توانایی فیزیکی بدن از طریق رایانه‌ها کاربرد دارد.

ایلان ماسک به عنوان تأثیرگذارترین چهره در بازار رمزارزها از منظر رسانه‌ای شناخته می‌شود. او معتقد است که جوی که اخیرا توسط برخی از دولت‌ها برای محدود کردن معاملات رمز ارزها به راه افتاده، محکوم به شکست است؛ چرا که اساسی امکان نابود کردن بازار کریپتوکارنسی وجود ندارد. او نقش مخرب دولت‌ها در این مسیر را تنها به کند کردن سرعت پیشرفت این بازار محدود می‌کند.

در سؤال دیگری از او پرسیده شد که دولت آمریکا در راستای قانون گذاری بازار کریپتو باید چه کاری انجام دهد؟ ایلان ماسک در پاسخ گفت که دولت ایالات متحده نباید هیچ کاری انجام دهد.

منبع: cointelegraph.com