گروه بانکداری Sparkasse به عنوان پیشروترین بانک آلمانی اعلام کرده است که در حال کار کردن روی یک پروژه عظیم برای یکپارچه کردن ارزهای دیجیتال است.

در قالب این پروژه قرار است که مشتریان بانک‌ها بتوانند به طور مستقیم از طریق حساب بانکی خود امکان دسترسی به رمزارزها را داشته باشند؛ بدون آنکه نیازی به استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال باشد.

علاقه بسیار زیاد مردم در آلمان به ارزهای دیجیتال نظام بانکی این کشور را به سمت ارائه زیرساخت‌های مناسب برای دسترسی عمومی مردم به این بازار از طریق شبکه بانکی سوق داده است.

این پروژه در نهایت منجر به ارائه یک کیف پول رمزنگاری به مشتریان بانک‌ها می‌شود که در کاربران در آن با خیال راحت می‌توانند به ذخیره ارزهای دیجیتال بپردازند. پیش‌بینی مسئولان این پروژه در بانک Sparkasse مبنی بر عرضه کیف پول در نیمه نخست سال ۲۰۲۲ است.

اهمیت این تصمیم وقتی بیشتر می‌شود که بدانید بانک Sparkasse دارای ۳۷۰ شعبه در سراسر کشور آلمان است. هر چند که جزئیات چندانی از این پروژه فاش نشده است. حتی مشخص نیست که مراجع نظارتی آلمان چه واکنشی نسبت به این کیف پول خواهند داشت.

بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که بانک‌ها و مؤسسات مالی متعددی در سطح اروپا در حال کار کردن روی پروژه‌های مختلف در زمینه بازار ارزهای دیجیتال هستند؛ اما به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که فعالیت خود را تا زمان حصول نتیجه به صورت مخفیانه به پیش ببرند.

منبع: cryptoslate.com