با وجود سرکوب‌های شدیدی که علیه استخراج کنندگان بیت کوین در چین اعمال می‌شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که ماینرها در این کشور هنوز فعال هستند.

بعد از وضع قانون ممنوعیت هر گونه فعالیت در زمینه بازار ارزهای دیجیتال در کشور چین، موجی از مهاجرت ماینرهای بیت کوین و شرکت‌های رمزنگاری از این کشور به راه افتاد.

اخیرا CNBC در گزارشی اعلام کرده است که هنوز تعدادی از ماینرها در کشور چین فعال هستند و از منابع انرژی متعددی برای تغذیه سخت‌افزار خود استفاده می‌کنند. آن‌ها مجبور به دستگاری در پروتکل‌های اینترنت خود هستند که بتوانند به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهند.

در این گزارش ذکر شده است که این ماینرها، برای تأمین برق مورد نیاز خود به تولید برق آبی در سدهای استان‌های سیچوان و یوننان رو آورده‌اند. دلیل انتخاب این مناطق آن است که کمتر مورد توجه دولت قرار می‌گیرند. استفاده از این روش تأمین برق به خصوص در فصل پاییز در کشور چین بیشتر رایج است که بارندگی در سطح مطلوبی قرار دارد.

اما در عین حال گروه بزرگی از ماینرهای چینی نیز مجبور به رها کردن استخراج بیت کوین شده‌اند. باید منتظر ماند و دید که آیا بعد از این گزارش نیز دولت چین برخورد سخت‌گیرانه بیشتری با ماینرها فعال در این کشور خواهد داشت یا خیر.

منبع: cryptoslate.com