شبکه آزمایشی Kintsugi در بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی می‌شود که با معرفی مکانیزم اثبات سهام، در آینده جایگزین مکانیزم اجماع اثبات کار در اتریوم خواهد شد.

این خبر مهمی بود که توسط تیم بیکو از اعضای تیم توسعه دهنده اتریوم در دسامبر سال ۲۰۲۱ رسانه‌ای شد.

شبکه Kintsugi نقش تسهیل‌گر را در انتقال از مکانیزم اجماع اثبات کار به اثبات سهام ایفا می‌کند و باعث می‌شود که مشکلات بلاک‌چین اتریوم به حداقل برسد.

توسعه دهندگان اتریوم این شبکه آزمایشی را برای فعال کردن نسخه اتریوم ۲.۰ آماده کرده‌اند. با اجرای این نسخه عملا سرعت تراکنش‌ها در بلاک‌چین اتریوم افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های جاری آن نیز کمتر می‌شود.

در قالب یک پست در وبلاگ سایت رسمی اتریوم از کلیه توسعه دهندگان پروژه‌ها در این بلاک‌چین دعوت شده است که آزمایش اولیه خود را آغاز کنند و مشکلات احتمالی که برایشان ایجاد می‌شود را به تیم پشتیبانی اتریوم اطلاع دهند.

در صورت اجرای موفق این شبکه آزمایشی عملا زمینه برای رونمایی از نسخه اتریوم ۲.۰ فراهم می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کلمه Kintsugi ریشه در کجا دارد. این کلمه از یک هنر سفال‌گری ژاپنی باستان گرفته شده است که در آن صنعت‌گران با استفاده از طلا به تعمیر سفال‌های شکسته می‌پرداختند.

در قالب مکانیزم اثبات سهام، کاربران می‌توانند با استیکینگ توکن‌های ETH خود، در فرآیند تأمین امنیت شبکه و تأیید تراکنش‌ها مشارکت کنند و در مقابل نیز پاداش دریافت کنند.

 به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۲ بالاخره می‌توانیم شاهده رونمایی از نسخه اتریوم ۲.۰ باشیم.

منبع: cryptoslate.com