در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴ میلیارد دلار در عرصه ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین هزینه شده است. این آمار باعث شده است که صنعت گیمینگ به عنوان قوی‌ترین حوزه در کاربردهای فناوری بلاک چین شناخته شود. رشد میزان سرمایه‌گذاری در بازی‌های بلاک‌چینی تنها در مقایسه با سال ۲۰۲۰ برابر ۵ هزار درصد است که عدد بسیار قابل توجهی به شمار می‌رود.

در یک گزارش که اخیرا در DappRadar منتشر شد، بیش از ۱.۴ میلیون کیف پول اختصاصی فعال روزانه به بازی‌های بلاک‌چین متصل می‌شوند. این آمار نشان دهنده آن است که صنعت گیمینگ از سایر پروژه‌های دیفای پیشی گرفته است.

حدود ۵۰ درصد کل استفاده از فناوری بلاک‌چین در بازی‌های کریپتویی خلاصه می‌شود. در همین راستا توکن‌های NFT مربوط به این بازی‌ها بیش از ۴.۵ میلیارد دلار حجم معاملات به ثبت رسانده‌اند. این رقم معادل ۲۰ درصد کل فروش توکن‌های غیر مثلی در سال ۲۰۲۱ است.

مهم‌ترین موتور محرک برای پیشرفت و توسعه بازی‌های بلاک‌چین، امکان کسب درآمد از آن‌ها است. در طول یک سال اخیر، پلتفرم‌های بسیار عالی مانند Ronin، Wax و Hive به عنوان اکوسیستم‌های پایدار برای بازی‌های Play To Earn آغاز به کار کرده‌اند. در این شبکه‌ها کارمزد تراکنش‌ها در مقایسه با پلتفرم‌های بازی قبلی به مراتب کمتر است و سرعت پردازش تراکنش‌ها نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

نگاهی به بهترین بازی‌های کرپیتویی سال ۲۰۲۱

بازی اکسی اینفینیتی به عنوان بهترین بازی کریپتویی شناخته می‌شود که در سال ۲۰۲۱ با رشد خیره کننده تعداد کاربران به بیش از ۲.۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دست پیدا کرد. توکن اختصاصی این بازی یعنی ارز Axie با بیش از ۳.۸ میلیارد دلار معامله از زمان عرضه تبدیل به پر معامله‌ترین توکن غیر مثلی در سراسر دنیا شده است.

بازی کسب درآمد اسکای مسیو (Sky Mavis) نیز تنها در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۱ به رکورد ۱۰۵ هزار کاربر در روز دست پیدا کرد. این عدد نست به سه ماه دوم و سوم سال جاری به ترتیب رشد ۱۴۲۲ و ۵۹ درصدی را نشان می‌دهد.

بازی کریپتویی جدیدی نیز آغاز به کار کرده است که Splinterlands نام دارد. این بازی به رکورد روزانه ۳۵۰ هزار کاربرد منحصر به فرد دست پیدا کرده است و در حال حاضر به عنوان پر مخاطب‌ترین بازی کریپتویی مبتنی بر بلاک‌چین شناخته می‌شود.

همه این اعداد و ارقام به خوبی نشان می‌دهد که صنعت گیمینگ به خوبی توانسته است جایگاه خود را در بلاک‌چین و بازار رمز ارزها تثبیت کند.

منبع: cryptoslate.com