صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که فرآیند سوزاندن توکن‌های بایننس کوین در سه ماهه پیش رو با استفاده از مکانیزمی خودکار اتفاق می‌افتد. این مکانیزم خودکار مبتنی بر قیمت بایننس کوین و سطح فعالیت کاربران در بلاک‌چین اسمارت بایننس چین عمل می‌کند.

در آینده نزدیک نیز روش جدیدی برای حذف خودکار توکن‌های بایننس کوین در دستور کار این صرافی قرار می‌گیرد و برای همیشه جاگیزین روش قدیمی توکن‌سوزی در این صرافی خواهد شد.

بنابر اطلاعیه رسمی سایت صرافی ارز دیجیتال بایننس کوین، در جریان آخرین توکن سوزی سه ماه معادل ۱۳۳۵۸۸۸ توکن BNB از گردش خارج شده‌اند.

تصمیم برای اجرای مکانیزم خودکار توکن‌سوزی بر اساس بازخوردی بوده است که توسعه دهندگان از کاربران بلاک‌چین اسمارت بایننس چین دریافت کرده‌اند.

بایننس کوین به عنوان ارز دیجیتال بومی شبکه اسمارت بایننس چین به شمار می‌رود. کارمزد تراکنش‌ها در بستر این بلاک‌چین با استفاده از بایننس کوین پرداخت می‌شود. همچنین BNB به عنوان توکن حاکمیتی بلاک‌چین بایننس کوین نیز به شمار می‌رود و افراد برای مشارکت در فرآیند حامیت غیرمتمرکز این شبکه باید بایننس کوین در اختیار داشته باشند.

دو مکانیزم برای سوزاندن توکن‌های بایننس کوین تا کنون وجود داشته است که عبارت‌اند از:

  • توکن سوزی در لحظه: بخشی از هزینه گس تراکنش‌ها در زمان انجام تراکنش به صورت لحظه‌ای حذف می‌شوند. به طور متوسط در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ روزانه ۸۶۰ توکن سوزانده شده‌اند.
  • توکن سوزی فصلی: در هر سه ماه یکبار نیز توکن سوزی بایننس کوین با توجه به شرایط موجود در دستور کار شبکه اسمارت بایننس چین قرار می‌گیرد.

هر دو مدل توکن‌سوزی بایننس کوین از این به بعد نیز وجود خواهد داشت. با این تفاوت که توکن سوزی فصلی از حالت دستی به حالت خودکار تغییر وضعیت خواهد داد. در جریان توکن سوزی فصلی، تعداد کل بایننس کوین‌های در گردش به زیر ۱۰۰ میلیون رسانده می‌شود.

با توجه به شفاف بودن فرآیند توکن سوزی خودکار، رضایت کاربران نیز در پی این تصمیم توسعه دهندگان بایننس کوین افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: cryptoslate.com