جدیدترین اطلاعات حاکی از آن است که تا پایان سال ۲۰۲۱ فروش توکن‌های غیرمثلی به بیش از ۱۷.۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

گوگل نیز اخیرا در گزارشی اعلام کرد که جستجوی کلمه NFT که اشاره به توکن‌های غیرمثلی دارد، نخستین بار از کلمه Crypto پیشی گرفته است. این آمار و ارقام به خوبی نشان می‌دهد که توکن‌های غیر قابل تعویض در حال تبدیل شدن به جریان اصلی در بازار رمزارزها هستند.

محبوب‌ترین پلتفرم غیر متمرکز برای برگزاری‌ حراج‌ها، OpenSea است که ارزش توکن‌های غیرمثلی مبادله شده در آن به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

به طور کلی تمام شواهد و قراین حاکی از افزایش شدید تقاضا برای توکن‌های NFT است. به عنوان مثال برندهای معتبری مانند نایک و آدیداس نیز در حال ورود به حوزه متاورس هستند و به این ترتیب عملا باید به سراغ توکن‌های غیر مثلی نیز بروند.

چهره‌های مشهور و سلبریتی‌هایی مانند اسنوپ داگ، گریمز، استیو آئوکی، میلا کونیسو ملانیا ترامپ نیز در حال بازاریابی برای مجموعه‌ای از توکن‌های غیر مثلی خود هستند.

از آن گذشته بازی‌های NFT مانند اکسی اینفینیتی نیز روز به روز در حال پیشرفت و جذب مخاطب بیشتر هستند. بازی‌های بلاک‌چین با توجه به فراهم آوردن امکان کسب درآمد، نقش کلیدی در افزایش تقاضا در توکن‌های غیر قابل معاوضه دارند.

همچنین توکن‌های NFT زمینه مناسبی را برای هنرمندان در سراسر دنیا فراهم کرده‌اند که بدون نیاز به برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی، آثار خود را به نمایش در بیاورند و در عین حال مالکیت معنوی آن‌ها را در اختیار داشته باشند.

به نظر می‌رسد که توکن‌های NFT مسیر جذابی در آینده در پیش خواهند گرفت. در حال حاضر نیز تمام شواهد نشان دهنده رشد این توکن‌ها است.

منبع: cointelegraph.com