CNBC در یک نظرسنجی بسیار مهم خبر از یک شکاف سلیقه بسیار جدی بین سرمایه‌گذاری در دنیای امروز در مقایسه با گذشته داده است. در صورتی که مدیران شرکت‌ها به این مسئله بی‌توجه باشند، در آینده با مشکلات جدی در زمینه تأمین نقدینگی مواجه خواهند شد.

در این نظرسنجی مشخص شده است که اکثر میلیونرهای هزاره جدید، بخش قابل توجهی از سبد سرمایه‌گذاری خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و قصد دارند که در سال‌های آتی نیز به این روند ادامه دهند. این نظرسنجی بین افرادی انجام شده است که دارایی بیش از ۱ میلیون دلار دارند. در بین جامعه آماری حدود ۸۳ درصد از افراد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را تأیید کرده‌اند.

از این جمع حدود ۵۳ درصد گفته‌اند که بیش از ۵۰ درصد سبد سرمایه‌گذاری خود را به بازار رمزارزها اختصاص داده‌اند. و حدود ۳۳ درصد از کل جامعه آماری نیز بیش از ۷۵ درصد سبد سرمایه‌گذاری خود را به بازار ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند. شاید در وهله اول نتایج این نظرسنجی برای بسیاری از افراد غافل‌گیر کننده باشد؛ اما صرفا با نگاهی به روند رو به رشد بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ به راحتی می‌توان پی به سودهای کلانی برد که ثروتمندان می‌توانستند از این بازار به دست بیاورند.

نتایج نظرسنجی وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید از بین سرمایه‌داران نسل‌های قدیمی تنها حدود ۴ درصد در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در تحلیل جداگانه‌ای در انتهای این نظرسنجی عنوان شده است که این شکاف عمیق بین نسل‌های جدید و قدیم در زمینه سرمایه‌گذاری می‌تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد.

در این گزارش این طور ذکر شده است که مدیران سنتی باید هر چه سریع‌تر رویکرد خود را نسبت به نسل جدید سرمایه‌گذاران تغییر دهند. واقعیت این است که ثروتمندان فعال در بازار رمز ارزها، حوزه فعالیت خود را صرفا محدود به این بازار نخواهند کرد و در نتیجه نادیده گرفتن آن‌ها دردسرهای بزرگی را برای فعالان اقتصادی به همراه خواهد داشت.

اساسا ریسک‌پذیری بیشتر سرمایه‌گذاران نسل جدید، خطری جدی در بیخ گوش سرمایه‌گذاران سنتی به شمار می‌رود. در همین نظرسنجی مشخص شد که ۴۸ درصد سرمایه‌گذاران هزاره قصد دارند در سال ۲۰۲۲ بر میزان سرمایه‌گذاری خود در بازار رمزارزها اضافه کنند و ۳۸ درصد نیز می‌خواهند به همین روند فعلی ادامه دهند. در مقابل تنها ۶ درصد قصد دارند که بخشی از سرمایه خود را از بازار خارج کنند.

این آمارها به هیچ عنوان محدود به یک یا چند کشور نیست. نظرسنجی‌های مشابهی در کشورهای مختلف دنیا نشان از یک وحدت رویه بین روند سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها از سوی سرمایه‌گذاران نسل جدید دارد.

منبع: cointelegraph.com