بیت کوین در تابستان سال ۲۰۲۱ با قیمت حدود ۳۰ هزار دلار معامله می‌شد. این ارز دیجیتال حتی به قیمت ۶۹ هزار دلار نیز در سال جاری نزدیک شد. با این وجود داده‌های آماری حاکی از آن است که هولدرهای باتجربه بیت کوین، تقریبا هیچ بخشی از دارایی خود را به فروش نرسانده‌اند.

این تحلیل مهمی است که با استفاده از مقیاسی به نام Coin Days Destroyed توسطیک شرکت تحلیلی با نام Glassnode انجام شده است. در قالب این مقیاس عملکرد کسانی که چندین سال است روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، رصد می‌شود. به این معنی که بررسی می‌کنند هر بیت کوین پس از هر بار تبادل تا چه مدت غیر فعال بوده و از گردش خارج شده است.

این شاخص اهمیت بسیار زیادی برای تحلیل بلندمدت روند حاکم بر قیمت بیت کوین دارد؛ چرا که هولدرهای قدیمی بیت کوین را در قیمت‌های به مراتب کمتری خریداری کرده‌اند و عملکرد آن‌ها می‌تواند نشانه‌ای از میزان امیدواری برای رشد یا افت قیمت بیت کوین در درازمدت باشد.

حساب توییتری UTXO Management اخیرا در تحلیلی اشاره کرده است که با وجود افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر، این ارز دیجیتال در حال حاضر از نظر ارزش در پایین‌تری سطح ممکن قرار دارد در قالب داده‌های آماری مشخص شده است که بعد از اتفاقات عجیب و غریب سال ۲۰۱۷ برای بیت کوین، هولدرهای قوی این ارز دیجیتال همجنان ثابت قدم به حفظ سرمایه خود ادامه می‌دهند.

عمده خرید و فروش جاری بیت کوین در بازار توسط تازه‌واردان بازار صورت می‌گیرد. عمده خریدهای گسترده و سنگین بیت کوین در سال جاری نیز زمانی انجام شده است که این ارز دیجیتال در حوالی قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می‌شد.

در کنار این تحلیل، برخی نیز معتقدند که هولدرهای بیت کوین در حال افزایش سرمایه خود به صورت تدریجی هستند و به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۱ شاهد رشد قیمت جدیدی برای بیت کوین باشیم.

منبع: cointelegraph.com