همان طور که می‌دانید السالوادور نخستین کشور در دنیا است که بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی معرفی کرده است. رئیس جمهور Bukele جزء سرسخت‌ترین سیاستمداران حامی ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین در سراسر دنیا شناخته می‌شود.

او اخیر در صحبت‌های خود پیش‌بینی‌هایی را در خصوص آینده بیت کوین مطرح کرده است که در صورت تحقق روزهای بسیار خوشی در انتظار فعالان این بازار خواهد بود. او به تازگی در توییتی پیش بینی روند صعودی قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۲ مطرح کرد.

دولت السالوادور تاکنون ۱۳۷۰ بیت کوین خریداری کرده است که برای انجام پروژه‌های زیرساختی خود قصد استفاده از آن‌ها را دارد. رئیس جمهور این کشور پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۲۲ دو کشور دیگر به السالوادور خواهند پیوست و بیت کوین را به عنوان ارز قانونی اعلام خواهند نمود.

همچنین او اطلاع داد که ساخت شهر بیت کوین در السالوادور از سال ۲۰۲۲ کلید خواهد خورد. در این شهر کلیه فعالیت‌ها مبتنی بر داد و ستد بیت کوین انجام خواهد شد. او البته پیش‌بینی می‌کند که بحث در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال به موضوعی بسیار داغ در انتخابات آینده آمریکا تبدیل خواهد شد.

مهم‌ترین پیش‌بیتی رئیس جمهور السالوادور البته مربوط به قیمت بیت کوین در سال جاری است. او اعتقاد دارد که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به قله ۱۰۰ هزار دلاری دست پیدا خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید که کدامیک از پیش‌بینی‌های رئیس جمهور Bukele در این سال محقق خواهد شد.

منبع: cointelegraph.com