تعداد میلیاردرهایی که در بازار کرپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کرده‌اند در سال ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرد. به نظر می‌رسد که این روند در سال ۲۰۲۲ نیز تداوم داشته باشد؛ چرا که نگرانی‌ها در خصوص تورم ارزهای فیات در سال جاری بسیار زیاد است.

در میان فعالان بازار رمز ارزها کم نیستند کسانی که اعتقاد چندانی به ارزهای دیجیتال ندارند. آن‌ها صرفا به دلیل در امان ماندن از تورم ارزهای فیات بخشی از دارایی خود را در بازار کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

یکی از نمونه‌هایی که به تازگی در این خصوص مصاحبه کرده است، توماس پیترفی، میلیاردر مجارستانی تبار است. او اخیرا در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد که عاقلانه است اگر افراد ۲ تا ۳ درصد پرتفوی خود را به بازار رمزارزها اختصاص دهند. برآوردها حاکی از آن است که او بیش از ۲۵ میلیارد دلار سرمایه دارد.

شرکت اختصاصی او نیز اعلام کرد که در روزهای آینده قصد دارد امکان معاملات ارزهای دیجیتال بیشتری را برای مشتریان فراهم خواهد کرد. در حال حاضر بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش توسط این شرکت ارائه می‌شود؛ اما قرار است که بین ۵ تا ۱۰ ارز دیجیتال دیگر به این لیست افزوده شود.

البته مشخص نیست که شخص پیترفی چه میزان در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری کرده است. او در مصاحبه خود این طور بیان کرد که همان طور که این شانس وجود دارد که قیمت رمز ارزها رو به رشد بگذارد، ممکن است همه آن‌ها به یکباره نابود شوند. حتی او این طور مطرح کرد که بیت کوین قبل از سقوط بزرگ خود می‌تواند به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

ری دالیو میلیارد آمریکایی مشهور دیگری است که در سال‌های گذشته ارزش رمز ارزها را زیر سؤال می‌برد؛ اما به تازگی موضع خود را تغییر داده است. در حال حاضر او سرمایه‌گذاری در کریپتو کارنسی‌ها را به عنوان پول جایگزین در دنیایی می‌بیند که پول نقد در حال تبدیل شدن به زباله است و تور قدرت خرید را از بین می‌برد.

واقعیت این است که همه‌گیری کرونا موجب اتخاذ سیاست‌ای اقتصادی از سوی دولت‌ها در تمام دنیا شده است که به نظر می‌رسد آثار مخرب آن‌ها تا دهه‌های بعدی نیز باقی بماند. تورم در آمریکا به بالاترین سطح در ۴۰ سال اخیر یعنی ۶.۸ درصد رسیده است که تأثیر منفی زیادی روی قدرت خرید مردم دارد.

ثروتمندان به طرز محسوسی دستکاری بانک‌های مرکزی در ارزهای فیات را مشاهده می‌کنند و طبیعتا دارایی‌های رمزنگاری شده را به عنوان یکی از گزینه‌های فرار از تورم انتخاب می‌نمایند. به همین دلیل به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۲ روند افزایش حضور سرمایه‌داران در بازار رمز ارزها تداوم پیدا کند.

منبع: cointelegraph.com