شرکت The Motley Fool به عنوان یک مجموعه اقتصادی شناخته شده در سطح دنیا به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر تحلیل‌های متعددی از سوی این شرکت در خصوص بازار رمز ارزها مطرح شده است که از قضا بخش قابل توجهی از آن‌ها نیز به واقعیت پیوسته است.

این شرکت اخیرا موضع‌گیری تندی علیه میم کوین‌هایی کرده است که با نماد سگ شیبا در بازار فعالیت می‌کنند. به گونه‌ای که معتقد است در سال ۲۰۲۲ این میم کوین‌ها برای همیشه به خط پایان خود خواهند رسید.

دوج کوین به عنوان یکی از میم کوین‌های پر سروصدا در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ موفق به جذب سرمایه بسیار زیادی شد؛ اما به طرز محسوسی این روند در نیمه دوم سال متوقف شد. همان طور که می‌دانید دوج کوین ارتباط تنگاتنگی با ایلان ماسک دارد و او بارها به طور رسمی حمایت خود را از این میم کوین اعلام کرده است. واقعیت این است که کارمزد بالای تراکنش‌ها در شبکه دوج کوین در حال تبدیل شدن به دردسر جدی برای آن است. همچنین سرعت پردازش تراکنش‌ها در شبکه آن چندان زیاد نیست. به گونه‌ای که ویزا کارت قادر به پردازش کل تراکنش‌های یک روز دوج کوین در یک ثانیه است.

بنیاد Dogecoin به خوبی از این موضوع آگاه است و حداقل از آگوست ۲۰۲۱ برای تغییر اوضاع برنامه ریزی کرده است. برای این منظور ساختار سازمانی خود را رسمی کرده و ویتالیک بوترین (مبدع اتریوم) را به عنوان مشاور اضافه کرده است. بنیاند دوج کوین در تلاش است تا نظر بازرگانان را برای انجام فعالیت‌های اقتصادی‌شان با استفاده از این توکن جلب کند.

شیبا اینو بدون شک به عنوان مهم‌ترین و معروف‌ترین میم کوین با نماد سگ شیبا است که از زمان عرضه تا به امروز حدود ۱۲۱۰۰۰۰۰۰ درصد سود خلق کرده است. به این معنی که سرمایه‌های خیلی کوچک را به دارایی‌های میلیون دلاری تبدیل کرده است.

میم کوین‌های دیگری مانند Dogelon Mars و Floki Inu نیز در سال ۲۰۲۱ به شهرت زیادی دست پیدا کردند.

شرکت The Motley Fool اصول بنیادی سخت‌گیرانه‌ای را برای ارزش‌گذاری دارایی‌های مختلف در نظر می‌گیرد. واقعیت این است که میم کوین‌های بالا با وجود اینکه سود زیادی تولید کرده‌اند، ارزش ذاتی چندانی را به همراه ندارند. همین مسئله باعث شده است که این شرکت پیش‌بینی کند که در سال ۲۰۲۲ این میم کوین‌ها رو به زوال بگذارند.

هر چند که خیلی بعید به نظر می‌رسد که پیش‌بینی این شرکت با وجود اعضای جامعه بسیار وفادار میم کوین‌ها با نماد سگ، محقق شود. به هر ترتیب بر کسی پوشیده نیست که پیشرفت پروژه‌های میم کوین صرفا متکی به فعالیت اعضای جامعه آن‌ها است. باید منتظر ماند و دید که در آینده طرفداران سرسخت این توکن‌ها به حمایت خود ادامه خواهند داد یا خیر.

منبع: cryptoslate.com