اکوسیستم غیر متمرکز کاردانو سال ۲۰۲۲ میلادی را با ارزش معاملات ۸۴۵ هزار دلار در دو روز اول آغاز کرد. این آمار نشان دهنده هجوم سرمایه‌گذاری در این پروژه است. این اتفاق به دلیل انتشار یک خبر مبنی بر انتشار اولین برنامه غیر متمرکز در شبکه کاردانو به وقوع پیوست.

از زمانی که آلونزو در ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۲۱ فعال شد، اکوسیستم کاردانو برای رشد تحت فشار زیادی بوده است. صدها پروژه در زمینه صرافی‌های غیر متمرکز، کیف پول‌ها، دیفای، میم کوین‌ها، استیبل کوین‌ها، اوراکل‌ها و توکن‌های غیر مثلی در دست اجرا هستند.

SundaeSwap شبکه پرطرفدار کاردانو است که در همکاری با شرکت Input Output در ابتدای دسامبر سال ۲۰۲۱ به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد. همین مسئله باعث شده بود که همه تصور کنند SundaeSwap قرار است به عنوان اولین برنامه غیر متمرکز کاردانو رونمایی شود. در حالی که در عمل اتفاق دیگری به وقوع پیوست.

در عوض MuesliSwap در ۲ ژانویه سال ۲۰۲۲ منتشر شد و در حال حاضر ارزش کل دارایی قفل شده در آن ۸۴۵ هزار دلار است که ۱۰۰ سرمایه موجود در بخش دیفای اکوسیستم کاردانو را شامل می‌شود. MuesliSwap یک صرافی غیر متمرکز است که روی بلاک‌چین بیت کوین اجرا می‌شود.

آغاز به کار این برنامه غیر متمرکز کاردانو را به رتبه ۷۸ از جمع ۸۷ بلاک‌چین لیست شده در سایت DeFi Lama منتقل کرد. در اینس لیست اتریوم با ۱۵۸ میلیارد دلار ارزش قفل شده در رتبه اول قرار دارد و بعد از ان شبکه Terra است که حدود ۲۰ میلیارد دلار سرمایه قفل شده را به خود اختصاص داده است. مقایسه بین کاردانو و شبکه‌ای مانند اتریوم نشان می‌دهد که چه مسیر طولانی پیش روی این بلاک‌چین برای پیشرفت وجود دارد.

برای این منظور تیم توسعه دهنده کاردانو باید تلاش خود را چند برابر کند تا به اعضای جامعه و دیگر کاربران بازار رمز ارزها اثبات کند که این پروژه برای دهه‌های آینده می‌تواند کارایی خود را حفظ کند.

منبع: cryptoslate.com