بر اساس یک نظرسنجی جدید، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، اولین سرمایه گذاری خود را در زمینه رمز ارزها در سال ۲۰۲۱ انجام دادند.

این نظرسنجی توسط صرافی هیوبی گلوبال انجام شده است. نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۶۸ درصد از صاحبان رمز ارزها در کشور آمریکا، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ آغاز کرده‌اند.

این نظرسنجی در اواسط دسامبر سال ۲۰۲۱ از حدود ۳۱۰۰ شهروند آمریکایی به عمل آمد. در نظرسنجی مشخص شد که حدود ۲۱ درصد افراد از سال ۲۰۲۰ وارد بازار رمز ارزها شده‌اند و ۱۲ درصد دیگر نیز از حدود ۴ سال پیش وارد این بازار شده‌اند. این در حالی است که تنها ۹ درصد از این افراد عمر سرمایه‌گذاری طولانی‌تر از ۴ سال در بازار کریپتوکارنسی دارند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد که آمریکایی‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی در بازار رمز ارزها انجام نداده‌اند. ۴۶ درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که ۱۰۰۰ دلار یا کمتر در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده‌اند. ۲۵ درصد دیگر گفتند که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار رمز ارز در اختیار دارند.

این مطالعه همچنین نشان داد که هنوز شک و تردیدهای زیادی در مورد صنعت کریپتو وجود دارد؛ به طوری که ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان احساس می‌کنند که سرمایه گذاری در کریپتو بسیار خطرناک است. ۳۴ درصد از مصاحبه شوندگان همچنین نگران نبود مقررات بازار بودند. در حالی که ۲۴ درصد از پاسخ دهندگان خاطرنشان کردند که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ندارند.

همه این اعداد و ارقام به خوبی نشان می‌دهد که بازار کریپتوکارنسی هنوز در ابتدای راه قرار دارد و باید گام‌های زیادی برای اعتمادسازی و نفوذ بیشتر در اقتصاد جهانی بردارد.

منبع: cointelegraph.com