در سال گذشته آگهی‌های شغلی با عبارت‌هایی مانند بیت کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، بلاک‌چین (blockchain) و کریپتوکارنسی (cryptocurrency) در کشور آمریکا حدود ۳۹۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

شکی نیست که سال ۲۰۲۱ از نظر رشد قیمت رمز ارزها سال بی‌نظیری به حساب می‌آید. اما واقعیت این است که پیشرفت های بازار کریپتوکارنسی صرفا به همین جا ختم نشد. بلکه مشاغل حوزه کریپتوکارنسی نیز در سال ۲۰۲۱ روند رو به رشد بسیار خوبی را تجربه کردند. لینکدین در گزارشی این طور بیان کرد که حدود ۳۹۵ درصد افزایش آگهی‌های شغلی صرفا در محدوده آمریکا در این حوزه در یک سال اخیر رخ داده است.

در طول سال ۲۰۲۱ مشاغل حوزه فناوری حدود ۹۸ درصد رشد را در لینکدین نشان می‌دهند. مقایسه رشد مشاغل حوزه کریپتوکارنسی و فناوری‌های دیگر به خوبی نشان می‌دهد که چه پیشرفت‌های قابل توجهی در این حوزه رخ داده است. شاید مهم‌ترین دلیل این اتفاق آن بود که کریپتوکارنسی در سال ۲۰۲۱ تقریبا به تمام صنایع مختلف فناورانه سرک کشید و شاهد پروژه‌های متعددی با موضوعات مختلف در این بازار بودیم.

آگهی‌های شغلی لینکدین در حوزه کریپتوکارنسی نیز به ترتیب در موضوعاتی مانند نرم‌افزار، امور مالی، حسابداری، مشاوری و سخت‌افزار دسته بندی می‌شوند. Coinbase بیش از ۲۵۰ فرصت شغلی، Kraken بیش از ۳۰۰، و فعال ترین صرافی جهان، Binance، بیش از ۶۰۰ پست شغلی را در سال ۲۰۲۱ در صفحه لینکدین خود منتشر کردند.

با یک بررسی مختصر توانستیم به ۱۰۰ عنوان شغلی مرتبط با بیت کوین را شناسایی کنیم. قطعا کار کردن در این حوزه برای طرفداران و سرمایه‌گذارای این ارز دیجیتال نیز می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.

لینکدین این آمار و اطلاعات را در قالب یک پست در صفحه رسمی خود منتشر کرده است. توصیه می‌کنیم که حتما به این پست سر بزنید و کامنت‌های مردم زیر آن را مشاهده کنید. آنچه جالب توجه است، سؤالات متعددی است که مردم در خصوص ماهیت ارزهای دیجیتال مطرح می‌کنند. بسیاری از مردم در کامنت‌ها این طور بیان می‌کنند که متوجه نمی‌شوند چرا ارزهای دیجیتال ارزشمند هستند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که هنوز در افکار عمومی ابهامات زیادی در خصوص ماهیت بازار رمز ارزها وجود دارد.

پیش‌بینی می‌شود که روند صعودی آگهی‌های شغلی در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه داشته باشد. البته نباید فراموش کنیم که تداوم این روند در گرو بهبود روند قیمت بیت کوین است. همان طور که می‌دانید بیت کوین در روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ روند نزولی را تجربه می‌کند. به نظر می‌رسد که بین افزایش فرصت‌های شغلی کریپتوکارنسی و قیمت بیت کوین رابطه مستقیمی وجود دارد. برای درک بیشتر این موضوع باید به سال ۲۰۱۸ برگردیم و ماجرای اخراج شدن کارکنان شرکت‌های مختلف این حوزه در پی افت قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

منبع: cointelegraph.com