داده‌های موجود نشان می‌دهد که علی‌رغم پردازش تراکنش‌های بیشتر در بلاک‌چین اتریوم، بلاک‌چین کاردانو تنها توانست مبلغ ناچیزی را برای کارمزد تراکنش‌های خود ایجاد کند. باید توجه داشته باشید که کارمزد تراکنش‌ها در بلاک‌چین کاردانو کمتر از اتریوم است.

دیروز (۱۷ ژانویه ۲۰۲۲) ، بلاک چین کاردانو افزایش قابل توجهی را در حجم تراکنش های روزانه خود تجربه کرد که آن را بالاتر از دومین بلاک چین بزرگ، یعنی اتریوم قرار داد.

در روز ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ ارزش تراکنش‌ها در بلاک‌چین کاردانو به بیش ۷ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که اتریوم در همین مدت زمان مشابه موفق شد نزدیک به ۵.۴ میلیارد دلار تراکنش را برای خود ثبت کند. با این وجود مجموع حجم تراکنش‌ها در این دو شبکه در مقایسه با بیت کوین با ۱۷ میلیارد دلار ارزش معاملات روزانه رقم کمتری است.

البته نکته جالب این است که کارمزد تراکنش‌ها در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ در اتریوم برابر ۴۰ میلیون دلار شد؛ اما کاردانو با حجم معاملات به مراتب بیشتر تنها چیزی در حدود ۱۰۰ هزار دلار کارمزد جمع‌آوری کرد. این اعداد و ارقام به خوبی نشان می‌دهد که ارزش تراکنش‌ها در کاردانو چقدر کمتر از اتریوم است.

راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر SundaeSwap در بلاک‌چین کاردانو، نقش کلیدی در افزایش حجم تراکنش‌ها در این شبکه دارد. لازم به ذکر است که طبق برنامه این صرافی قرار است از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ آغاز به کار کند.

در قالب این برنامه کسانی که رمز ارز کاردانو را در اختیار دارند، می‌توانند توکن‌های خود را در قالب وام به دیگران واگذار کنند و بعد از مدت مشخصی وام را به همراه سود آن دریافت نمایند. همین پروژه باعث شده است که ارزش رمز ارز ADA در طی ۷ روز بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که علی‌رغم شرایط نه‌چندان مناسب بیت کوین و برخی دیگر از آلت کوین‌های شناخته شده، در یک ماه اخیر توکن ادا حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. همچنین دارایی‌های قفل شده در شبکه کاردانو به بیش از ۳ میلیون دلار رسیده است که فقط در یک روز حدود ۲۵ درصد افزایش را تجربه کرد.

با وجود تمام این اتفاقات مثبت در بلاک‌چین کاردانو باید توجه داشته باشید که رمز ارز ADA هنوز فاصله زیادی با سقف قیمتی خود یعنی ۳.۰۹ دلار دارد که در سپتامبر سال ۲۰۲۱ به ثبت رساند.

منبع: cryptoslate.com