لایحه‌ای از سوی دولت هند برای ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور به پارلمان هند ارسال شده است. در قالب این لایحه خرید و فروش تمام ارزهای رمزنگاری شده خصوصی از جمله بیت کوین و اتر در این کشور ممنوع شده است.

البته در قالب این لایحه استثناهایی نیز در نظر گرفته شده که با هدف توسعه این فناوری در هند در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر دولت هند در نظر دارد تا ارز دیجیتال رسمی این کشور زیر نظر بانک مرکزی هند عرضه شود. هر چند که این خبر با واکنش منفی بخش‌های قابل توجهی از فعالان بازار کریپتو در هند مواجه شده است.

با توجه به جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری هند، وضع مقررات محدود کننده قطعا باعث ضربه وارد شدن به کلیت بازار رمزارزها نیز خواهد شد. در قالب لایحه دولت هند ذکر شده است که بانک مرکزی این کشور موظف است تا سال ۲۰۲۲ از اولین نسخه ارز دیجیتال رسمی این کشور رونمایی کند.

البته خبرهایی در زمینه ممنوعیت کلیه ارزهای دیجیتال بدون مجوز در کشور هند قبلا نیز منتشر شده بود. در نتیجه آمادگی ذهنی برای این مسئله در این کشور وجود داشت. در این قانون به صراحت ذکر شده است که در هندوستان تنها خرید و فروش یا نگهداری ارزهای دیجیتالی قانونی است که دارای مجوز از دولت مرکزی این کشور باشد.

در اولیل نوامبر امسال نشریه اقتصادی تایمز در گزارشی اشاره کرده بود که استفاده از رمزارزها به عنوان وسیله پرداخت در هند ممنوع خواهد شد. با این وجود در حال حاضر که متن لایحه دولت فاش شده است، ماجرا چیز دیگری است. واکنش بازار ارزهای دیجیتال به این خبر دیدنی خواهد بود.

منبع: u.today