یوتیوب نیز در حال پیوستن به غول‌های فناوری دنیا است و در نظر دارد که قدم به دنیای NFT بگذارد.

Susan Wojcicki مدیر عامل این پلتفرم در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تولید کنندگان محتوای ویدیویی در بستر یوتیوب به زودی می‌توانند از ویژگی‌های NFT در این رسانه اجتماعی برخوردار شوند.

این موضوعی است که یوتیوب اخیرا در پیام ایمیلی به کلیه تولید کنندگان محتوا نیز از آن سخن به میان آورده است. پیش از یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر نیز در پی ارائه یک راه حل جایگزین برای ارتقای سطح کسب و کار خود در دنیای NFT رفته‌اند.

در نامه ایمیلی یوتیوب به تولیدکنندگان محتوا ذکر شده است که این پلتفرم به وب ۳ روی آورده است تا راه‌های جدیدی را برای کسب درآمد پیش روی آن‌ها قرار دهد.

نکته مهم این است که گوگل به عنوان مالک یوتیوب شناخته می‌شود. این شرکت برای اولین بار است که به پتانسیل عظیم نهفته در توکن‌ةای غیر مثلی اذعان می‌کند.

توییتر با شور و شوق بسیار زیادی از توکن‌های غیر مثلی پشتیبانی کرده است و حتی این امکان را به وجود آورده تا کاربران بتوانند توکن‌های غیر مثلی تایید شده خود را به عنوان عکس پروفایل‌شان قرار دهند. محبوبیت این موضوع در بین کاربران توییتر حتی اینستاگرام را نیز به فکر ارائه قابلیت مشابه انداخته است.

به هر ترتیب وقتی یویتیوب اجازه صدور توکن‌های NFT را به تولید کنندگان محتوا بدهد، عملا در خط مقدم بازار توکن‌ها غیر مثلی در رسانه‌های اجتماعی قرار خواهد گرفت. چرا که یوتیوب ۲.۳ میلیارد کاربرد در سراسر دنیا دارد؛ بیش از ۳۱ میلیون کانال فعال در آن مشغول به تولید محتوا هستند.

منبع: cryptoslate.com