پس از سقوط قیمت بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۲۱ به زیر ۵۰ هزار دلار، السالوادور قصد دارد تا ۱۵۰ سکه دیگر به ذخایر بیت کوین خود اضافه کند.

با این خرید، ذخیره بیت کوین این کشور به ۱۲۷۰ بیت کوین می‌رسد که با قیمت روز بیت کوین چیزی بیش از ۶۰ میلیون دلار ارزش دارد.

همزمان با آغاز روند نزولی بیت کوین از سقف ۶۸ هزار دلار در نوامبر سال ۲۰۲۱، دولت السالوادور تصمیم به خرید مجدد این شکه گرفته است. این موضوع توسط نایب بوکله رئیس جمهور کشور السالوادور اعلام رسمی شده است. بنابر اخباری که در رسانه‌ها منتشر شده است، ۱۵۰ شکه جدید خریداری شده میانگین قیمت ۴۸۶۷۰ دلار به ازای هر کوین دارند.

البته این مسئله در حال تبدیل شدن به رویه در کشور السالوادور است. چرا که در اکتبر سال جاری نیز همزمان با قرار گرفتن بیت کوین در مدار نزولی موقتی، ۴۲۰ سکه توسط دولت این کشور خریداری شد. هدف اصلی دولت السالوادور از این اقدامات تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای در این کشور و همچنین حفظ ارزش ذخایر مالی راهبردی السالوادور در شرایط سخت اقتصادی ناشی از شیوع پاندمی کرونا است.

ساخت شهر بیت کوین در السالوادور

در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۲۱ بود که رئیس جمهور این کشور در مصاحبه‌ای خبر از افتتاح شهر بیت کوین با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱ میلیارد دلار در السالوادور را داد. شهری که قرار است در آن کلیه امور به صورت دیجیتال اداره شود. جریان نقدینگی در این شهر نیز به کمک بیت کوین سر و شکل خواهد گرفت. شرکت‌های رمزنگاری مشهوری از جمله صرافی بیت فینکس در این پروژه با دولت السالوادور همکاری می‌کنند.

رئیس جمهور این کشور همچنین اظهار داشته است که به زودی این کشور تبدیل به یک میزبان بزرگ برای بسیاری از ارزهای دیجیتال داخلی و خارجی خواهد شد. یکی از کار ویژه‌های دولت السالوادور در حال حاضر تدوین قوانین کاربردی برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال در سطح السالوادور است.

منبع: cointelegraph.com