تیم هوک مدیر عامل شرکت اپل اخیرا گفته است که متاورس پتانسیل زیادی دارد و اپل آینده درخشانی را پیش روی این فناوری تصور می‌کند.

در جریان یک مصاحبه نظر تیم هوک، مدیر عامل اپل در خصوص متاورس، موضع شرکت او درباره این فناوری مورد سؤال قرار گرفت. تیم هوک در پاسخ به این سؤال موضع‌گیری مثبتی در خصوص متاورس انجام داد. همچنین او عنوان کرد که اپل علاقه‌مند است تا در این زمینه سرمایه‌گذاری کند. البته پا را فراتر گذاشت و از سرمایه‌گذاری که اپل در حال حاضر در زمینه فناوری متاورس انجام داده است، پرده‌برداری کرد.

متاورس در حال جلب توجه غول‌های فناوری از سراسر دنیا است. به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ در دنیا به سمت متاورس حرکت کنند. بعد از سر و صدای زیادی که زاکربرگ مالک فسبوک در زمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه در سال ۲۰۲۱ به راه انداخت، این مسیر تقویت شده است. نام فیسبوک به متا تغییر کرده و قرار است این شرکت ۱۰ میلیارد دلار در زمینه متاورس سرمایه‌گذاری کند.

به تازگی مایکروسافت نیز زیساخت‌های بازی Activision Blizzard را به ارزش ۶۹ میلیارد دلار خریداری کرده است. هر چند که مانند فیسبوک چندان روی واژه متاورس تأکید نمی‌کند؛ اما خیلی بعید به نظر می‌رسد که مایکروسافت نسبت به این موضوع بی توجه باشد.

به نظر می‌رسد که اپل به عنوان یکی دیگر از غول‌های فناوری با مشاهده اقدامات فیسبوک و مایکروسافت عزم خود را برای ورود به دنیای متاورس جزم کرده است. به خصوص اینکه مدیر عامل این شرکت معتقد است ظرفیت‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد. البته با توجه به اینکه جنبه‌های سخت‌افزاری اپل در مقایسه با وجوه نرم‌افزاری‌اش بسیار پررنگ‌تر است، باید منتظر ماند و دید که چگونه می‌تواند خود را با وضعیت جدید منطبق کند.

بانک‌های مهم جهانی نیز اخیرا تحلیل‌هایی در خصوص ظرفیت‌های نهفته در متاورس ارائه کرده‌اند. به عنوان مثال بانک جهانی گلدمن ساکس و مورگان استنلی، بازار پیش روی متاورس را یک بازار ۸ هزار میلیارد دلاری برآورد کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه متاورس با توجه به سرمایه‌گذاری‌های هنگفت صورت گرفته در این حوزه خواهیم بود.

منبع: cryptoslate.com