کارگزاری چند ملیتی معتبر Fidelity اخیرا مقاله‌ای در خصوص بیت کوین منتشر کرده است. در این مقاله به صراحت آمده است که بیت کوین را باید جدای از سایر رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال تحلیل کرد. زیرا هیچ آلت‌کوین دیگری حتی به مشخصات بیت کوین نزدیک هم نمی‌شود.

در مقاله Fidelity بیت کوین به عنوان شکل برتر پول به جای یک فناوری برتر معرفی شده است. همچنین در این مقاله ذکر شده است که به احتمال زیاد هیچ دارایی دیجیتالی نمی‌تواند از بیت کوین در آینده دور و نزدیک پیشی بگیرد. بیت کوین به عنوان امن‌ترین و غیر متمرکزترین شکل دارایی دیجیتال معرفی شده است.

بیت کوین بخشی از خصوصیات طلا مانند کمیاب و با دوام بودن را در خود دارد. در عین قابلیت ذخیره سازی و انتقال ارزهای فیات را در در خود گنجانده است. شرکت  Fidelity معتقد است که این نکات موجب شده تا بیت کوین دارای تمام ویژگی‌هایی باشد که شکل صحیح پول باید آن‌ها را در خود جمع کند. از طرفی دیگر سازمانی آن را اداره نمی‌کند و ماهیت غیر متمرکز آن را به شکلی ایده‌آل از پول تبدیل می‌کند.

در این مقاله آمده است که بیت کوین توان تسلط به تمام مبادلات دیجیتال در سراسر دنیا در آینده را دارد. Fidelity معتقد است که سرمایه‌گذاران سنتی که قصد ورود به بازار رمز ارزها را دارند، باید بخشی از دارایی خود را حتما در بیت کوین ذخیره کنند. سرمایه‌گذاری در سایر ارزهای دیجیتال نیز باید به دیده سرمایه‌گذاری خطرپذیر با ریسک بالا در دستور کار قرار بگیرد.

نکته مهم ماجرا این است که این تحلیل‌ها از زبان یک طرفدار بیت کوین مطرح نشده است. بلکه یک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات مالی در دنیا است که این چنین در تجلیل از بیت کوین بحث می‌کند. این موضوع نشان دهنده آن است که بیت کوین در آینده بیش از پیش مورد پذیرش قرار بگیرد.

منبع: cointelegraph.com