منچستر یونایتد و تزوس به موجب قراردادی بلند مدت همکاری تازه‌ای را با هم آغاز کردند. خبرهای حاکی از آن است که باشگاه بزرگ منجستر یونایتد با جذب سرمایه چند میلیون دلاری از شرکت تزوس (Tezos)، لوگوی این شرکت را روی لباس‌های تمرینی بازیکنان خود درج می‌گند.

تزوس یک پلتفرم بلاک‌چین است که حاضر شده سالانه مبلغ ۲۷ میلیون دلار به این باشگاه ورزشی پرداخت کند تا در ازای آن لوگوی خود را روی لباس‌های تمرینی باشگاه ثبت کنند. البته این ماجرا اولین همکاری بین یک شرکت بلاک‌چینی با باشگاه‌های ورزشی نیست. در سال ۲۰۲۱ باشگاه ردبول اعلام کرد که تزوس را به عنوان شریک تجاری خود در فناوری بلاک‌چین انتخاب کرده است. در همین سال بود که تزوس به ردبول کمک کرد تا اولین توکن هواداری NFT خود را منتشر کند.

در کنار آن مک لارن ریسینگ که به عنوان یکی از نام‌های مشهور در زمینه مسابقات فرمول یک شناخته می‌شود، از عقد قراردادی با پلتفرم تزوس برای راه‌اندازی توکن‌های غیر مثلی در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

چندین باشگاه لیگ برتر انگلیس در ماه‌ةای اخیر وارد همکاری‌های مختلفی با شرکت‌های مرتبط با رمزارز‌ها شده اند. دیلی میل در گزارشی این طور ادعا کرده است که تاکنون ۱۷ باشگاه ورزشی در لیگ برتر انگلیس با شرکت‌های حوزه رمز ارزها وارد همکاری شده‌اند و از این طریق به فکر درآمدزایی از هواداران خود هستند.

انتشار این اخبار مسئولان لیگ جزیره را به این فکر انداخته است تا با بررسی عمیق‌تر روابط بین باشگاه‌های ورزشی و شرکت‌های حوزه رمز ارزها، به فکر وضع قوانین در این زمینه بیفتند.

اخیرا نیز بنیاد بیبی دوج کوین اعلام کرد که با باشگاه هوفنهایم آلمان قرارداد مشترکی را امضا کرده است. این موضوع توسط باشگاه هوفنهایم نیز تأیید شد و بنیاد بیبی دوج کوین قرار است در زمینه توسعه فعالیت‌های این باشگاه در زمینه توکن‌های غیر مثلی با آن‌ها همکاری کند. به موجب این همکاری تابلوهای تبلیغاتی در بازی‌های خانگی هوفنهایم، سکه‌های بیبی دوج کوین را به نمایش در می‌آورند. همان طور که می‌دانید بیبی دوج کوین یک میم کوین است که با الگوبرداری از شیبا اینو و دوج کوین راه‌اندازی شده است.

مایک واتسون، مدیر پروژه Baby Doge، در مصاحبه‌ای در مورد این همکاری اعلام کرد که این معامله به گسترش حضور جهانی میم کوین بیبی دوج کمک خواهد کرد. البته او عنوان کرد که بنیاد بیبی دوج کوین به تلاش برای گسترش همکاری‌هایی از این دست در دنیا ادامه خواهد داد.

اخیر توسعه دهندگان رمز ارز فلوکی اینو نیز در تلاش هستند تا در توافقی با باشگاه ناپولی ایتالیا، لوگوی خود را روی پیراهن این تیم ورزشی درج کنند. روی هم رفته به نظر می‌رسد که این تازه آغاز ماجرایی طولانی از همکاری شرکت‌های حوزه رمز ارزها با تیم‌های ورزشی است.

منبع: cryptoslate.com