شرکت Mitsui به عنوان یک شرکت مطرح در عرصه تجارت جهانی در حال برنامه‌ریزی برای راه اندازی استیبل کوین مبتنی بر طلا است. این شرکت در ژاپن فعال است و می‌خواهد نخستین استیبل کوین مبتنی بر طلا را به دنیا معرفی کند.

این استیبل کوین با نام ZipangCoin (ZPG) شناخته می‌شود که طبق اخبار منتشر شده قرار است از اوایل فوریه سال ۲۰۲۲ در صرافی‌های رمز ارزها در اختیار فعالان بازار قرار بگیرد.

ارزش هر یک ZipangCoin (ZPG) برابر یک گرم طلا در نظر گرفته می‌شود که مجموعه Sumitomo Mitsui Banking به عنوان ضامن این برابری ارزش فعالیت خواهد کرد.

این ارز دیجیتال در ابتدا توسط صرافی اختصاصی شرکت Mitsui عرضه خواهد شد و بعد از مدتی در بین سایر صرافی‌ها نیز توزیع می‌گردد. لازم به ذکر است که فعالیت‌های شرکت Mitsui توسط آژانس خدمات مالی کشور ژاپن به صورت رسمی تأیید شده است.

هدف این شرکت از عرضه استیبل کوین مبتنی بر طلا، ایجاد گزینه‌های جدید برای کاهش ریسک بازار رمز ارزها و محافظت بهتر از سرمایه در برابر تورم است. به علاوه شرکت Mitsui قصد دارد که امکان پرداخت با این استیبل کوین را از طریق تلفن‌های همراه هوشمند در فروشگاه‌های اینترنتی و همچنین سوپرمارکت‌ها فراهم کند.

لازم به ذکر است که Mitsui تنها شرکت ژاپنی نیست که روی عرضه استیبل کوین فعالیت می‌کند. در سال ۲۰۲۱ نیز کنسرسیومی متشکل از ۷۴ شرکت ژاپنی دو استیبل کوین مبتنی بر ین ژاپن را رونمایی کردند. با این وجود عرضه استیبل کوین مبتنی بر طلا برای نخستین بار است که توسط شرکت Mitsui در نظر گرفته شده است.

منبع: cointelegraph.com